Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Úgy érzitek, hogy a párotokkal...

Úgy érzitek, hogy a párotokkal közös nyelvet beszéltek? Összhangban vagytok, teljes mértékben megértitek egymást?

Figyelt kérdés
Mert én nagyon nem ezt érzem, pedig ez az érzés mindennél jobban hiányzik. Ha problémánk van változtat ugyan rajta, de úgy látom, hogy azért mert kötelezőnek érzi és nem akar elveszíteni. Nem érzem, hogy szavak nélkül is megértenénk egymást, mert hát tényleg nem is... 5 hónapja vagyunk együtt. Tudom, nem olyan sok idő. Alakulhat ez még? Vagy ha nincs meg az elejétől fogva akkor már nem is lesz?
2014. márc. 26. 09:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
59%

5 hónap?

Közös nyelvet szerintem csak sok közösen megélt (pozitív és negatív) élmény után tudnak a felek beszélni.


Nálunk 13 év után többnyire működik, félszavakból is megértjük egymást, tudja mindenki, mi a feladata, de ha kell, természetesen mindig segítünk egymásnak.

Szoktunk veszekedni is, persze, de nem vagyunk haragtartóak, szerencsére.

2014. márc. 26. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ha már most nem értitek egymást, késõbb szerintem rosszabb lesz.Nekünk ugy volt, hogy megértettük egymást az elején, de viszont rájöttem, hogy azért volt, mert én voltam az engedékeny.Most már kiderült,hogy nagyon különbözõ a felfogásunk, mert már nem vagyok engedékeny.Sok vita zajlik le közöttünk mielõtt közös nevezõre akarunk jutni.
2014. márc. 26. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem! Már ott tartok, hogy elhagyom.

Nálunk ez a dolog kihűlt, nem figyelünk a másikra, csak amennyire tényleg muszáj.

2014. márc. 26. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
7 éve vagyunk együtt (házasok)a közös hang teljesen eltünt,fokozatosan csökkent.Ha igy az elején nincs összhang akkor soha nem is lesz és alakulhat:még rosszab lesz.
2014. márc. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
4 éve vagyunk együtt. Az elején úgy éreztem, hogy megvan az összhang. Èn voltam az engedékeny. Viszont már nem vagyok az, és most érzem, hogy nagyon különbözöek vagyunk, nem is hiszem, hogy sokáig tart a kapcsolatunk mert szakítani fogok emiatt. Szerintem ha az elején nem passzoltok, vagy úgy érzed, hogy neked kell engedned, akkor jobb nem húzni az idöt. Keress valakit akivel megértitek egymást, mert ez csak rosszabb lesz.
2014. márc. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, de nem 5 hónap után alakult ez ki :)
2014. márc. 26. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ahhoz, hogy közös nyelvet beszéljetek, összhangban legyetek úgy általában, ahhoz az kell, hogy hasonlóak legyetek. Ha ez nincs meg, akkor az egyik változtat valamin azért, hogy a másiknak jó legyen, de úgy ahogy írod, az kötelezőnek hat.... Mi a férjemmel eléggé hasonló jellemek vagyunk, ezért úgy érzem, hogy összhangban vagyunk. Nyilván vannak viták vagy inkább úgy mondom nézeteltérések, de ezek nem gyakoriak és nem is homlokegyenest ellenkezőek. Ti mennyire vagytok hasonlóak egymáshoz?
2014. márc. 26. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Egyre inkább nem..

Ez nem kialakult hanem azonnal megvolt..

Sok mindenben teljesen egymásra hangolódtunk, vagy azonnal megvolt ez a dolog már nem emlekszem..

De gyakran gondolunk ugyanarra, rágondolok, hogy felhívom, kezembe veszem a telefont és csörög, ő hív..

Általában tudjuk a masik mire gondol..

Mostansag viszont van egy hullámvölgyünk, és azt érzem, hogy a témában folyamatosan elbeszelünk egymás mellett, hiába beszéljük, valahogy nem sikerül megoldani..kezd a kapcsolatunkra is hatással lenni a probléma..

Meg nem tudom,ngy oldjuk meg, de hiszem, hogy menni fog.


Visszatérve


Szerintem ha eddig nem ment, akkor ezek után sem lesz jobb, ez nem ilyen kialakulós dolog.

Persze vanank amik a megismerés után jönnek elő, de ez nem összhang kérése, hanem,mhogy jól ismered a másikat, és a szokásait..

Mi ennyi idő után már együtt éltünk, azert mert tudtuk, hgy szeretnénk együtt élni, megvolt az olyan szintű összhang. Az együttélésnl semit nem kellett csiszolődnunk, semmi nehézséget, konfliktust nem okozott az új helyzet..

2014. márc. 26. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Mi 20 hónapja vagyunk együtt, ebből 8 hónapja élünk házasságban. Nálunk az első perctől működik, hogy szinte olvasunk egymás gondolataiban, pedig ennyi idő alatt ugye nem sok közös élményt szereztünk a lagzin és a nászúton kívül. (Persze, volt sok más kicsi,fontos dolog is, de ez a két leginkább meghatározó élmény.)Csodálatos kötelék van köztünk, de reálisan látjuk a másikat annak hibáival és értékeivel együtt. (Ezek az együttélés során már kiderültek, de nem mondom, hogy még nem érhet meglepetés.)Az előző kapcsolataimból ez hiányzott, hiába voltam valakivel együtt 5 évig, akkor sem éreztem hasonlót. A kérdésre válaszolva:Persze, alakulhat még nagyon sokat, de én abban hiszek, hogy az ember az első perctől érzi, ha megtalálja az igazit.
2014. márc. 26. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
10 éve teljes az összhang... Imádom a férjem! :)
2014. márc. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!