Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok azokról a...

Mit gondoltok azokról a szülőkről, akik a kamaszgyerekük mellé vállalnak egy babát? Elítélitek vagy megértitek őket?

Figyelt kérdés
Ott van ugye az, hogy a testvérek között nagy lenne a korkülönbség, mire az embernek már kamasz gyereke van, a 40-es éveiben van, ha akkor szül, több a kockázat, túl nagy lesz a generációs különbség a szülők és a gyerek között stb. Viszont ha a kamaszgyerek felnő, akkor tudnak a szülők még gondoskodni valakiről, nem maradnak egyedül. Ti elítélitek vagy megértitek őket?
2011. febr. 7. 18:08
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
82%

Miért kéne elítélni? :O

Az meg, hogy nagy a korkülönbség, hát istenem... nem rosszabb a kamasznak, mintha nem születne egyáltalán tesója. Később pedig még jobb is, ha jó testvérnek nevelik őket.

2011. febr. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem másoknak semmi köze hozzá, de elitélni sem kell (feltéve, hogy az újabb gyereket is rendesen el tudják látni - de ez a kérdésböl feltételezhetö). Van elönye is meg hátránya is, és a legteljesebb mértékben magánügy.


Abban az esetben meg, ha véletlen lett a nö terhes, akkor inkább pozitivnak tartom.

2011. febr. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
71%

Több dolog is közre játszhat abban, hogy miért így vállalták pl. az első gyerek váratlanul jött, de ha már jött, akkor úgy döntöttek felnevelik szeretetben. Vagy amikor a másodikat szerették volna, akármi ok miatt nem tudták bevállalni, aztán meg évekbe került mire összejött.

Szóval bármi lehet, hogy miért alakult így. Nem feltétlenül az amit te írtál, lehet ez fel se merült bennük. Én nem ítélem el!

2011. febr. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
79%
Sztem a az ítélkezni semmiképp nem lehet más ember felett, főleg, hogy semmi köze senkinek hozzá ki mikor vállal gyereket.Manapság, olyan könnyen ítélkeznek az emberek, ahelyett hogy a saját dolgaikkal törődjenek.Megértem őket.
2011. febr. 7. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
59%
Nem ítélek el senkit,de szerintem felelőtlenség annyira későn gyereket vállalni.Abban a korban (40-es évek) kevesebb energiája és türelme is van egy felnőttnek mint mondjuk fiatalabb korában emellett mikor a gyerek érettségizik akkor már majdnem 60 évesek lesznek a szülei ami nagyon sok,és kiszúrás a gyerekkel hiszen (majdnem) mindenki szeretné hogy a szülők még sokáig velük legyenek.Igazi testvéri kapcsolat ekkora korkülönbséggel nagyon nehéz,és csak azért vállalni ilyen későn egy újabb gyermeket hogy a szülők ne legyenek egyedül a legnagyobb felelőtlenség véleményem szerint.
2011. febr. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
61%
Volt egy barátnőm, 17 volt, mikor a tesója született. Mindig neki kellett rá vigyázni, nem hagyták tanulni stb. Később már alig törődtek vele, nem érdekelte a szüleit, hogy mit csinál, hova megy, a lényeg a gyerek volt. Barátnőm már olyan szinten kikészült, hogy öngyilkos akart lenni. Nem beszélve arról, hogy a szülei már 45 körül voltak és a gyereknek lett valami légzési problémája is. Szerintem ha van valakinek kamaszgyereke, vagy nagyobb gyerekei, akkor az ő véleményüket is kell kérni ebben az ügyben, hiszen az ő életüket is befolyásolja ez.
2011. febr. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
58%
Én nem ítélem el őket. Az ő szívük joga, ha szeretnének kisbabát. Nem egy ismerősöm van, aki 16-17 éves, és pici tesója van. :) Sőt, talán még jobb is így, mert egy tinédzsernek úgy ahogy már kezd benőni a feje lágya, és így nem fog gyerekesen féltékenykedni a babucira. :)
2011. febr. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
82%

én egyetlen dolog miatt rosszallom ezt: lehet, hogy a szülő nem fogja látni a fiatalabb gyereke részéről született unokát.

számomra nagyon fontos része a családnak a nagyszülő, engem láttak felnőni, ott voltak a ballagásomon. sajnos a diplomosztómat már nem érték meg :(


mondjuk a testvére viszonya kettős lesz: egyrészt az idősebb gyerek nem veszekszik minden vacak játékon a kicsivel, tudja tanítgatni, vigyázni rá, viszont a generációs különbség itt is kiütközik, mert nem tudnak kialakítani közös baráti kört, együtt menni táborba, nyaralni, ami azért jó dolog is lehet, hiszen minél jobban ismerik egymást, annál szorosabb lehet a kapcsolat.

2011. febr. 7. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
76%
Mi nálunk pont így van. Én 13 voltam, amikor az öcsém született. Anyu ekkor 36 volt, mondhatni elég későn szülte öcsémet. Én nem voltam tervezett gyerek, csak "becsúsztam",de anyuék úgy döntöttek, hogy igenis vállalják értem a felelősséget, s felneveltek. Öcsémet már tervezték elég régóta,s szinte már le is mondtak róla,mikor anyu megtudta, hogy kisbabát vár,azaz az öcsémet. 9 éves az öcsém, én 21. Már nem lakom otthon,de tök jó dolog,hogy ha elmegyek anyuékhoz,akkor van egy kisöcsém,aki szintén nagyon örül nekem. :)
2011. febr. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
64%

Nem ítélem el. Egyrészt mert nincs sok közöm más életéhez, másrészt meg egy kamasz már fel tudja fogni, hogy nem ő a világ közepe (feltéve, ha nem lett elkényeztetve).

Ugyanakkor véleményen szerint senki nem azért vállal kései gyereket, hogy ne maradjanak egyedül, ha az idősebb kikerül, akkor már inkább vegyenek egy ölebet.

2011. febr. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!