Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, hogy értékelje...

Mit csináljak, hogy értékelje a férjem amit csinálok?

Figyelt kérdés

Nagy családi házban lakunk, én, a férjem, a gyerekünk, az anyósom és a férjem huga. Anyósomnak én mindenben segítek, kitakarítom rendszeresen a nagy házat, minden nagytakarítást én csinálok, elmosogatok mindenki után, szépen gondozom a gyerekünk hozzáteszem mindezt szívesen. A férjem mégis elégedetlen, szerinte főznöm is nekem kéne, mert minden terhet le kell venni az Anyukája válláról. Én reggel 7-től már talpon vagyok és gyakran csak este 23-kor tudom lepihenni. Mert persze naponta vagy ötször kell mosogatni annyi összegyülik ennyi embernél és már mikor mindenki pihen én még mosogatok és csinálom másnapra a férjemnek a szendvicset a munkába. De neki ez nem elég, mert én szerinte nem csinálok semmit, mert ugye nem én főzök. Tegnap azt mondta mitől vagyok fáradt, hiszen én akkor kelek amikor akarok!? Persze csak nem tudom akkor ki ad enni a fiunknak!? Nagyon rosszul esik, hogy soha semmi nem elég neki! Vagy tényleg vállaljam át a főzést is? Szerintetek?



2008. júl. 24. 08:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem anyósoddal kéne beszélni ! Neki teher a főzés akkor szivesen főzöl is,de segítsen pl.a sogornőd a takarításban. Mikor több család együtt élt nálunk (bátyámék,anyuék ,nővérem meg én) akkor csináltunk egy táblázatot hogy miukor kinek mi a kötelessége . Fel volt sorolva hogy melyik nap ki mos , főz , takarít,mosogat,melyik hétvégén , ki porszívóz , ki mossa le az ablakokat... Minden hónapra beosztottuk! Nem volt vita,mindenki betartotta.Lehet hogy gyerekes de bevállt!
2008. júl. 24. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem irtad le, hogy a család többi tagja (anyós és férjed húga) hogyan viszonyulnak hozzád. Ők is a férjed nézőpontját osztják? Vagy értékelik, amit csinálsz? Ha igen, akkor mondd el nekik milyen rosszul esik, hogy férjed igy vélekedik rólad, és megtennék-e, hogy beszélnek ügyességedről neki, hogy észrevegye, hogy te sokat megcsinálsz a háztartásban. Nem fontolgatjátok esetleg a különköltözést?

Egyéni véleményem pedig az, hogy ha még a főzést is elvállalod, akkor sem fogsz neki megfelelni. Az évek folyamán majd meglátod, hogy téged sosem fog elismerni, és sosem lesz elég, amit csinálsz. Bár ne igy lenne.

2008. júl. 24. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Biztosan tudja a ferjed hogy mit csinalsz egesz nap hogy mindenkinek kenyelmes elete legyen a tiszta hazban,de nem veszi semmibe.Gondolom azt tudod hogy a hazatok nem egy hotel es te nem a takaritono vagy.Az elet nem abbol all hogy kiszolgaljuk azokat az embereket akik nem becsulik a munkankat!Sajnalom hogy a ferjed ezt nem fogja fel,ugy latszik jobban erdekli az anyukaja,mint az hogy a felesegenek kiegyensulyozotabb elete legyen.Elhiszem hogy a csalad bekessege erdekeben teszed mindezt,de javaslom probalj meg egy-ket napig csak a ferjeddel es a fiatokkal foglalkozni.Nem tudom az anyosod es a ferjed huga segitenek-e anyagilag nektek,ha igen az meg nem jelenti azt,hogy elkenyeztesd oket es elvezzek a semmittevest.A fozest ne vallald at,legyen egy kis onbecsuleted,beszelj a ferjeddel,mondd el neki hogy te a csaladert elsz de sajat magadert is!!!!Vagy mosogasson a ferjed huga es segitsen a takaritasban,es te fozhetsz!Valahogy rendezzetek at ki mit csinaljon otthon,mert igy a lelked mindig haborogni fog!
2008. júl. 24. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
*onbecsulesed-bocsi,eltevesztettem!
2008. júl. 24. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Beszélj a férjeddel, állj a sarkadra. Ő a te férjed elsősorban, csak ezután jön a fiú szerep. Ennek megfelelően téged kell támogatnia először, a családotokat és ennek alapja a béke, szeretet, kölcsönös elismerés, majd ezután jöhet az édesanyja.

Gondolom, hogy a te férjednek sem kell napi 24 órában dolgoznia, nem hiszem, hogy ha hazaér munkából, akkor ő a nyakába veszi a ház körüli férfi munkát és minden nap sürög-forog. Vagy tévedek? Ha igen, akkor klónozni kellene, vagy írd meg, hogy milyen vitamint szed.

És ez így van jól. Nem kell robotként dolgozni, főleg nem a saját otthonotokban, mert a fizikai kimerültség nagyon hamar rámegy a mentális békére is és akkor vége a családi nyugalomnak.

A másik: a férjednek semmi joga megkritizálni a te életmódodat, vagy elvárni azt, hogy te dolgozz öt emberre (úgy hogy ebből az ötből kettővel neked optimális esetben foglalkoznod sem kellene, mert nem a közvetlen családod). Ha igazán szeret és egyenrangú félként tisztel, akkor eszébe sem jutna ilyen. Eddig is voltak hasonló megnyilvánulásai? Eddig adott a véleményedre, elismert?

Mert ezt kellene tennie!

2008. júl. 24. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem tehetsz bármit, nem fogja értékelni. Én is hasonló cipőben járok, nekem is ilyen mentalitású párom van.

Ha lehet ezen segíteni, akkor semmiképp sem azzal, hogy emberfeletti módon küzdesz az elismeréséért - mert ő a hibát keresi Benned, s nem becsül meg. Tehát az ő világnézetének megváltoztatása lehet az egyetlen mód a változásra... De gondolom, nem ér rá, hogy párkapcsolati tanácsadásra (vagy pszichológushoz:) menjen.

2008. júl. 24. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
90%

Rendben ha annyira akarja,hogy Te főzzél tedd meg!Maradjon a takarítás és a mosogatás!Ez számára ugysem munka!Csinálja ezt a drága mama és a hugica!

Kíváncsi vagyok,hogy a többi családtagok mit csinálnak.Nem cselédnek kerültél a házhoz,hanem feleségnek és anyának!!

2008. júl. 24. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
100%
Szia.Csatlakozom itt az egyik hozzászólóhoz.Mégpedig ahhoz, hogy a párod nézeteit kellen megváltoztatni, amihez a párod is kell.Az én párom detto ilyen , örök elégedetlen.Enyém a ház, övé az udvar, de mellette én gyomlálok, kapálok stb..és télen semmi melója nincs,ha csak a hó le nem esik.Viszont télen, nyáron főzni , mosni stb,,,kell, gyerekeket nevelni, és mellette még munkába is járni.Sajna én is próbálkoztam, lázzadttam, volt itt műanyag tányér, és pohár,menű rendelés stb..akkor sem ismerte el, most már csak annyit melózom itthon amennyit kell,és elmondtam az otthon azért van, hogy jól érezzük magunkat, és nem azért, hogy állandóan, csak takarítsuk.És sokat megyek el a gyerekekekkel, strandra stb..és most ez nem igazán tetszik neki, hogy én is csak hazajárok úgymond.és üres házra ér haza stb..talán most némi rálátása lesz.
2008. júl. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
84%

Tény, hogy a teljes ismeretek hiányában nem könnyű válaszolni, viszont az is tény, ha külön laknátok neked kellene főzni, és hogy a főzés a legidőigényesebb munka.

Nem tudom, anyósoddal milyen a viszonyotok, ajánld fel neki, hogy főzzetek együtt, vagy vállald el mégis a főzést, mert ez a minden napos szekálás a férjed részéről csak megmérgezi a kapcsolatotokat, és az anyósod is biztos szívesen töltene több időt az unokájával.

2008. júl. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Remélem, nem bántalak meg a kérdésemmel: Neked élnek a szüleid? Ha igen, akkor miért nem mész el hozzájuk a gyerkőccel együtt egy hét nyaralásra. Lehet, hogy akkor a férjed is rájön, hogy mennyi mindent csinálsz az otthonotokban. Ha bejön, akkor nem kell beszélgetni, megbeszélni, veszekedni...
2008. júl. 24. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!