Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megalázva érzem magam, és...

Megalázva érzem magam, és kiszolgáltatottnak, mit tehetnék?

Figyelt kérdés
A nagyszüleimnél élek. Ezzel nem lenne probléma,mivel anyám elhagyott mert alkoholista. Apukám is velünk él. Így négyen vagyunk,a házban viszont csak 3 szoba van. Egy nagyszoba,és kettő kicsi. Kb 5 éves koromban kerültem oda,és anyámnak köszönhetően. Akkor a mamám mellett kezdtem el aludni,egy ágyban. Ez azóta így megy csak az a gond hogy 18 leszek kb 4 hónap múlva,és nem hogy saját szobám,de saját ágyam sincsen. Undorító dolgokat csinálnak,pl nem csukhatom be a szoba ajtót ha szeretnék tanulni,maximum este 9ig lehetek kint hétvégén,hétköznap 4ig(kb minden nap ekkor végzek,a fakultációm miatt),sokszor a mamám direkt megnézi hogyan öltözök fel,este ha ő lefekszik,nekem is kell de ha forgolódok akkor rám szól. Így sokszor van hogy nem tudok 4-5 óránál többet aludni. Ráadásul horkol is elég rendesen. Egyszerűen már nem bírom nem tudom mir tehetnék,egy kurdarcnak érzem az életem. Kérlek segítsetek. (sajnos elköltözni nem tudok)
2014. márc. 29. 00:17
 1/6 anonim ***** válasza:
54%

Szegény kislány :(


Ez így tényleg nagyon nem jó, hiszen semmi privát szférád nem marad. Viszont nagyon fiatal vagy, és hidd el, nem fog ez örökre így maradni. Már most kezdj el munkát keresni, és ha végzel a sulival és nagykorú leszel, lesz munkád, tudsz albérletbe költözni. Bátorság és kitartás!

2014. márc. 29. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
71%
Koleszba nem tudnál menni?
2014. márc. 29. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
71%
Minimum egy saját ágyat harcolj ki.Használtan nem olyan drága.
2014. márc. 29. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
78%
Húzzál el onnan. Ha ők ennyire semmibe veszik a privát szférádat, akkor gond van velük.
2014. márc. 29. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
71%
szerintem tudsz az iskolához fordulni, ilyen esetben akár szociális juttatásként is kaphatsz kollégiumi szobát meg valami segélyt. addig pedig valahogy vegyél egy füldugót, ha van rá pénzed. De mindenképp fordulj az iskolában valakihez. Vagy a kerületi/városi családsegítőhöz.
2014. márc. 29. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
71%
Amint betöltöd a 18-at keress diákmunkát,és húzz el onnan.Bérelj egy szobát,vagy menj koliba,mert ez nagyon nem normális.
2014. márc. 29. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!