Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám úgy gondolja, hogy a...

Anyám úgy gondolja, hogy a vőlegényem fizessen mindent (rezsit, kaját). Szerintetek ez mennyire gyakori elvárás a szülők részéről? Illetve mennyire gyakori az, amikor a férfi fizet mindent?

Figyelt kérdés

Ha a párom fizetne minden számlát és kaját, az egy hónapban kb 70 ezer ft lenne. Anyám elég mérges, hogy én ennek a felét kifizetem. Anyám úgy gondolja, hogy az épp elég hozzájárulás, hogy én takarítok, rendben tartom a házat és főzök, pénzt ne adjak.

Párom jól keres, kb 5x annyit mint én. Én is 100 e ft felett kapok. Nagyszüleimtől is hallottam már, hogy mi az hogy én számlákat fizetek? Az nem a férfi dolga?

Nálatok hogy van ez fiatal párok, házasok, jegyesek?


2014. márc. 29. 15:59
1 2 3 4
 1/39 A kérdező kommentje:
Az viszont jól esne, ha a párom ezt-azt megvenne nekem. Nem akarom hogy sokat költsön rám, de pl ha elmegyek vele vásárolni, és ő otthagy 40 ezret ruhára, akkor jól esne ha pl nekem is venne egy felsőt. Mert egyébként semmit nem kapok tőle. Ő minden forintot nyilván tart, hogy mire költi, és hogy minek mennyi a fele. Kicsi jól esne, ha jobban nőnek érezhetném magam, mert sehova el sem visz
2014. márc. 29. 16:01
 2/39 anonim ***** válasza:
93%
Nálunk úgy van, hogy anyámék, meg nagyanyámék nem szólnak bele. Egyébként közös kasszán vagyunk.
2014. márc. 29. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
77%

Jól értem, hogy nem a szülőkkel éltek?


Egyébként édesanyád anyagiassága nálad is visszaköszön: nem attól kellene nőnek érezned magad, hogy vesznek neked dolgokat.

2014. márc. 29. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
86%
szerintem ezt egymással kell megbeszélnetek, a szülőknek nem igazán van hozzá közük. bár szerintem a fair az lenne,hogy a számlákba is közösen beszálltok, meg a háztartásba is.
2014. márc. 29. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
52%
Ez eddig a mai nap legjobb kamukérdése, gratulálok. :) Kár, hogy több sebből vérzik a sztori.
2014. márc. 29. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
70%
Megbeszéltétek és letisztáztátok az elején az elképzeléseiteket? Van egy olyan érzésem, hogy nem... Egyébként szerintem eléggé elavult nézeteket vallanak a nagyszüleid és édesanyád. Ez már nem a múlt század, ahol a nő nem tud dolgozni, és ahogy elnézem a vőlegényed sem az a fajta, aki el akar tartani egy nőt.
2014. márc. 29. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
15%
én nem tartanálak el,max a kutyaólban.
2014. márc. 29. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
93%
Szóval, ha az egyik fél többet keres, akkor megvásárolja a másikat háztartási alkalmazottnak?
2014. márc. 29. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
83%

Anyukádnak, nagymamádnak az égvilágon semmi köze hozzá!

Csak az számít, hogy TE és a "vőlegényed" hogy áll a témához!


A vőlegény azért került idézőjelbe, mert teljességgel ABSZURD, hogy úgy akarjátok összekötni az életeteket, hogy a LEGALAPVETŐBB dolgokban sincs konszenzus köztetek!


Működhet a külön kassza is és a közös kassza is hosszútávon, de úgy NEM, ha az egyikőtök e mellett, a másik meg a mellett teszi le a voksát!

2014. márc. 29. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
57%

Igaza van anyukadnak , ingyencselednek tart a völegenyed es nagyon garasoskodonak tunik. Ha 5ször annyit keres mint te , valoban fizethetne ö a szamlakat föleg h te vegzed a haztartasi munkat

Nekem is ilyen kapcsolatom volt

Minden patikamerlegen, amig leépultem testileg lelkileg , lerobbantam, akkor mar neki se voltam jo

Ram nem volt penz es minden fel volt szamolva, a birtokon belelegzett levegö

Szerintem tedd lapatra amig nincs gyerek, akit szinten te kell majd eltarts es köszönet megbecsules se jar majd!

2014. márc. 29. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!