Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez csak szerintem undorító...

Ez csak szerintem undorító kijelentés, és elvárás (ok)?

Figyelt kérdés

17 éves fiú vagyok, van 15 ezer forint fizetésem, amiért gyakorlatra járok, iskola keretin belül.

Ma anyu kijelentette, hogy azokon a dolgokon kívül amiket magamnak veszek,és rendezek, jó lenne ha a netet is én fizetném teljesen. (6ezret).

Ha ad egy ezrest,vagy kérek, akkor így,hogy van pár ezer forint fizetésem, egyből mondja, hogy de add ám vissza. Vagy pedig: 'azt hittem visszaadod'.

Igazából szerintem túl sokat vár el tőlem anyagiak terén, mert mások akik rendes gimibe járnak, semmit nem tudnak 'leadni',még nincs miből..

Tőlem meg egyszerre vár el szinte mindent...

Mások is így csinálják otthon?


2014. márc. 13. 00:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
67%
Itt ne várj semmi jót, vagy kedveset, mert még csak 17 éves, fiatal fiú vagy ... Készülj fel az erős kommentekre, jól lefognak húzni ...
2014. márc. 13. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
77%
Milyen körülmények között éltek? Nem lehet hogy tényleg szükség van arra a pár ezer forintra? Ha nem ez a probléma akkor nem tartom szép dolognak elvenni egy fiatal fiú fizetését.. A netet ők is használják vagy csak te?
2014. márc. 13. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
78%
Ha nem kajára kell a pénz, akkor nagyon csúnya dolognak tartom a kiskorú gyerek megkeresett kis pénzét elszedni és rezsit fizettetni belőle.
2014. márc. 13. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
84%
Amit kapsz kb zsebpénznek elég, normális sülő ezt belátja. Gondolom a netet nem csak te használod, hanem ő is. Le kell ülni és meg kell beszélni. Mondd, hogy ha megkeresed legalább a minimálbért,akkor beszállsz a rezsibe.
2014. márc. 13. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

én ezzel eddig nem is értettem egyet, mert nagyon szívesen segítettem bármikor amikor kellett. Ha mondjuk megszorult, és tényleg nem volt pénze, nekem volt, mindig adtam neki.

Ezért nem is értettem ezt a durva kijelentést, az esetek legtöbb százalékában rám mindig számíthat, ha pénz kell neki... Ahelyett,hogy kérne mondjuk ha szüksége van rá, inkább így akarja 'muszájból' kierőszakolni...

Ettől független nem vagyunk gazdagok, nyilván lenne helye a pénznek, de kicsit úgy éreztem a hangsúlyba, hogyha már nem akar kérni, vagy 'szégyel', inkább ilyen formába, mintha muszájból kellene...

2014. márc. 13. 00:30
 6/12 A kérdező kommentje:
Ettől független szeretem, és lehet csak azért mondta, mert neki most lenne szüksége rá, és nem is úgy értette, csak akkor ha kér, én tudok neki adni... Eddig is így volt.
2014. márc. 13. 00:31
 7/12 anonim ***** válasza:
10%
Miért, hány Ft jövedelem esik Nálatok otthon egy főre?....
2014. márc. 13. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
97%
Szerintem nem szép dolog ilyen módon "elvenni" a pénzt. Nem is nagy összeg amit kapsz ráadásul írtad, hogy ha kér adsz neki szívesen. Én szülőként nem tennék ilyet, hacsak nem a küszöböt rágnánk.
2014. márc. 13. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem ez attól függ, hogy milyen anyagi körülmények között éltek. Ha szükség van a te megkeresett pénzedre is a megélhetéshez, akkor nem undorító anyukád kijelentése.


Ha nincs rá kimondottan szükség, akkor az.


Tőlem sose kértek pénzt a szüleim, de nem is volt rá szükségük!

2014. márc. 13. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
80%
szerintem is gáz ez :\ így csak 9 ezred marad, az meg nem elég szinte semmire.
2014. márc. 13. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!