Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A párom meztelenül járkál a...

A párom meztelenül járkál a lányom előtt. Szóljak rá?

Figyelt kérdés
A kislányom nem közös gyerek, mástól van. A lakás viszont a páromé, tehát joga van benne úgy mászkálni, ahogy akar. Én meg még nem döntöttem el igazán, hogy mennyire zavar ez engem? A kislányom 3 éves. Jó ez így, és velem van a baj, ha zavar? És ha mégis szólok neki, akkor mit mondjak?
2009. dec. 18. 10:44
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
43%
szerintem nem baj. Ez teljesen természetes, az én apukám is mesztelenül mászkál előttünk.Szerintem jó, ha lát ilyet is a kislány, mert később természetesebben tudja kezelni.
2009. dec. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
78%

A lakás az övé, a gyerekért azonban te tartozol felelősséggel. Én megmondanám neki, hogy ne legyen ennyire önző, legyen tekintettel másokra is.


Nem hinném amúgy, hogy a lányodnak óriási trauma, ha lát egy férfi nemi szervet, de akkor sem egészséges egész nap meztelen férfit látnia. Jó, ha azt szokja meg, hogy egymást megtiszteljük a ruhával, még családban is.

2009. dec. 18. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
89%

hát, szerintem nem egészséges.

Persze, van a nudista irányzat, de szavaidból úgy érzem, eddig nem ehhez szokott a kislány.

Más, ha nem csináltok ügyet abból, ha mondjuk, fsz-ba bemegy és meglát meztelenül.

Nem tartom jó szokásnak.

2009. dec. 18. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
50%
Még ilyen korban szerintem nem gond.
2009. dec. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
79%

Én nem hagynám. Pontosan tudnám mennyire zavarna.

Nem is értem azt a férfit, aki ennyi önuralommal nem tud rendelkezni.

Őt nem zavarja, hogy egy 3 éves kislány látja?

2009. dec. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
40%
Semmit. Nincs ezzel semmi gond. Jobb is, ha megszokja korán és természetesként kezeli a meztelenséget, mint hogy később teli legyen frusztrációkkal és gondok legyenek a nemi életében is. A kettő persze nem felétlenül függ össze, de mindenképpen sokat lendít a dolgokon, ha eleve természetesnek veszi és nem "szégyellnivalónak" vagy "pirulásra okot adónak".
2009. dec. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
27%
(Plusz így is túl prűd és frusztrált a magyar társadalom ilyen téren (is), nem kell tovább súlyosbítani a helyzetet)
2009. dec. 18. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
80%

A kettő egyáltalán nem függ össze, sőt.

Nem attól lesz valaki szexuálisan felszabadult vagy gátlásos mert otthon meztelenkedtek vagy sem. Ez ostobaság.

A saját testét sem a másik gátlásossága/gátlástalansága tekintetében fogja szeretni vagy nem szeretni.

2009. dec. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem baj, éppen azért, mert nem az igazi apukája, kvázi ez nem családon belüli meztelenkedés, nem természetes. (Bár nem tudom mennyi ideje vagytok így együtt hárman.) De inkább a párod hibájának érzem, hogy ennyire nincs tekintettel a lányodra. Én finoman szólnék neki, hogy inkább öltözzön fel mikor kijön a fürdőből. (Persze ha a lányod megy arra véletlenül, akkor nem kell mindenáron takargatni előtte a meztelenséget, de ne legyen ennyire direkt. Szerintem ez nem jó.) Ez csak az én meglátásom.
2009. dec. 18. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
65%

"A kettő egyáltalán nem függ össze, sőt."


Mondtam, hogy nem feltétlenül. De van kapcsolat. Ugyanis:


"Nem attól lesz valaki szexuálisan felszabadult vagy gátlásos mert otthon meztelenkedtek vagy sem. Ez ostobaság."


Attól IS lehet, mert ha eleve úgy nevelik fel, hogy jaj, kislányom, kerüld a meztelenséget, meg jaj, de szörnyű, ha meztelenül látsz valakit, jaj, ne nézz oda, mert milyen csúnya, jaj, jaj, jaj... hát akkor bizony az nagyon jó táptalaj a frusztrációk kialakításához, akár a saját testével kapcsolatban is (ha a meztelenséget, mint olyat is eleve rossznak könyveltetik el vele), de a férfiakéval kapcsolatban mindenképp. És ha végül nem leszbi lesz a lány, akkor bizony ez is kihathat a szexuális életére.


"A saját testét sem a másik gátlásossága/gátlástalansága tekintetében fogja szeretni vagy nem szeretni."


De, akár abban is, lásd feljebb; ha a meztelenséget eleve mint elítélendő dolgot nevelik bele, akkor már a saját testével is bajban lesz.

2009. dec. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!