Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi pénzt kapsz a szüleidtő...

Mennyi pénzt kapsz a szüleidtől suliba?

Figyelt kérdés
Nekem apukám minden reggel 2000 forintot szokott adni, és az pont elég, ameddig haza nem jutok. Ti mennyit kaptok suliba?
2009. dec. 18. 15:04
 81/133 anonim ***** válasza:
82%
Durva...Kedves kérdező! A szüleim diplomás emberek, a testvéreim is, csak segítőszakmában dolgoznak, mert az a legfontosabb, hogy valami jót tegyenek az emberekkel, de ezért cserébe kapják a diplomás minimálbért. Én is segítőszakmában fogok dolgozni, egyetemre járok nappali tagozaton és mellette gürizni járok, hogy legyen pénzem jogsira és nagyon boldog vagyok, ha félre tudok tenni egy kis pénzt, hogy vegyek magamnak egy szép harisnyát...Egy apróságnak is tudok örülni. Gimiben napi 4 órát utaztam, BKV-val, képzeld túl lehet élni és hajnalban keltem. Előfordult, hogy nem volt idő csomagolni, akkor bementem az ABC-be és 200forintból péksütit vettem, amivel kibírtam simán az ebédig. Gondolom neked a menza túl degradáló lenne. Nem vagyok irigy. Lehet, hogy a szüleidet felveti a pénz, de mi lesz veled, ha ők nem lesznek már? Tudod az önállósodás nem megy egyik percről a másikra. Most azt gondolod, messze van az még... Aztán egyszer azon kapod magad, hogy egyedül egy pizzafutárt se tudsz felhívni hogy kajához juss. A másik dolog pedig az, hogy inkább keresek kevesebbet és dolgozom "csak" napi 10 órát, de legalább lesz majd időm elbeszélgetni a gyerekeimmel, hogy mi az igazi érték ebben a világban, vagy lesz időnk esténként együtt vacsorázni, játszani és nem annyi lesz a kapcsolatunk amíg reggel "eldobom" a suliba. Egy szemernyi irigység nincs bennem elhiheted, inkább sajnállak. Remélem felveszned oda, ahová felvételizel, bár mindegy mert akkor elmehetsz fizetősre is. Majd egy szép kis cigiző cicababa lesz belőled valahol a "menedzservilágban" a nemzetközi kapcsolatok, vagy a gazdálkodás és menedzsment szakon. Jövőre szilikoncicit kérsz "karibarira"?
2009. dec. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/133 anonim ***** válasza:
17%

Beszarok rajtatok! Hülyézitek, meg "fogalma sincs az életről" és "majd megtanulja" stb. mindezt azért, mert nem ken reggel szendvicset magának, meg megteheti, hogy nap kétezret költ kajára.


Halljátok ti is elkényeztetett életről semmit sem tudó hülyék vagytok a sarki kalyibában tengődő Sárika néni szemében, mert ő meg csak tészta levest eszik, és hozzá képest egy átlagos ember is herdálja a pénzt...


De bírom, ha a kérdésfeltevőnek ha csak egy ezressel is, de több van a válaszolóknál, akkor máris egy hülye, elkényeztetett majom, aki meg fogja szívni. Hát bocs, de inkább ti vagytok eltévedve, nem a kérdező.

2009. dec. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/133 anonim ***** válasza:
88%
Én semmit sem kapok..néha 200 ft-ot ad, de ennyi.
2009. dec. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/133 anonim ***** válasza:
21%
20:43-assal értek egyet.
2009. dec. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/133 anonim ***** válasza:
90%
Én 42.000Ft munkanélkülit kapok egy hónapban,és abbol tartom el a családom..
2009. dec. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/133 anonim ***** válasza:
90%

Te vagy nagyon unatkozol, vagy nagyon szereted szítani a feszültséget az emberek között!


Nem kell halálra tanulni magadat az érettségi miatt, mert nem nagy falat, szóval rossz kifogás, hogy ezért kell fentmaradnod későig. Lehet, hogy jól tanulsz, de nem vagy intelligens, hogy a mostani körülmények között ilyen kérdést teszel fel.


Plasztikai sebész lehetsz, ha tényleg sokat tanulsz, de tuti, hogy fizetősre kerülsz, és ott "nincs elaludtam, és ezért késtem". 3 hiányzás után szia van. Orvosin meg főleg.


Szerintem magányos lehetsz, hogy ennyit költekezel. Sajnállak, mert a legtöbb páciens a lélekgyógyászoknál hozzád hasonló körülmények közül valók. Szüleidnek inkább veled kéne törődniük, nem pedig a pénzt hajkurászni.


Azt az embert meg meg nem kell lenézni, aki kétkezi munkát végez, mert faterod beosztottai is lehetnek ilyen emberek, tehát ŐK TARTANAK EL TÉGED! Én beszélek három nyelven perfekt a magyaron kívül. A diploma már régen értékét vesztette, mert úgy osztogatják, mint a szórólapot. Szóval nem nagy dicsőség manapság diplomát szerezni.


Kívánom neked, hogy nőjj fel szellemileg is, és lásd más emberek szemével is a dolgokat!


19/L

2009. dec. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/133 anonim ***** válasza:
86%
heti2000
2009. dec. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/133 A kérdező kommentje:
Az eddig érkezett válaszok nagytöbbségéből csak az irigység sugallatát látom. Érkezett szép számmal pozitív válasz is, de ez picit szivenütött "jövőre szilikoncicit kérsz karibarira" "az első zebránál el fogod ütni a lányom". Nem kérek szilikoncicit, mert van igazi, számomra megfelelő, nem értem miért kell plázapics@nak titulálni. Megtanutam rendesen vezetni, tegnap kaptam meg az autómat. Apukám autóját vezettem minden este, és szerintem megtanultam, mert nem egyszerű egy bazi nagy nissan navarrát vezetni. Miért ütném el a lányodat? Soha nem fogom megérteni az irigységet....
2009. dec. 23. 22:14
 89/133 anonim ***** válasza:
33%
engem lepontoztak pedig tényleg szó szeirnt licitálás van itt azon hogy kinek nagyobb a nyomora.. mondjátok meg őszintén ha kevesebb pénzetek van,attól már egy kis emberi méltóság sincs bennetek? Amugy meg ha éheztek ki kell iktatni a luxuscikkeket például internet!!!!
2009. dec. 23. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/133 anonim ***** válasza:
90%

Míg gimis voltam és jobban éltünk, minden nap jutott 1-1 szelet csokira vagy sütire, vagy üdítőre. Ha kérnék pénzt egyetemistaként, most is jutna, de inkább próbálom minél jobban beosztani a pénzem, mert külön élni egy másik városban elég nehéz, és nem szeretek itthonról pénzt kérni.


Némi lelki problémát ugyan okozott átállni, de gyorsan megtanultam spórolni. Most olyan 200 ft jut egy napra, de kijövök belőle.


Azért bántanak ennyien, mert nem értik a kérdésed célját és ezáltal felvágásnak tűnhet. Én sem igazán értem, mire vagy kíváncsi.

2009. dec. 23. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!