Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kiskori gondok miatt feszengek...

Kiskori gondok miatt feszengek, ami miatt nem vagyok képes ellátni semmilyen házimunkát. Hogy oldjam ezt meg?

Figyelt kérdés
Nem merek főzni a párom előtt mert olyan szintű blokk van bennem, hogy rákényszeríteni sem tudom magam. Nem azért mert nem tudok vagy nem akarok, nagyon is szeretnék neki főzni. De feszült vagyok, borzasztóan alacsony önbizalmam van ilyen téren és képtelen vagyok megtenni. Ugyanez van a házimunkával és általában mindennel amiben a kezem benne van. Mindez kiskori előzmények miatt van, anyámnak egy jó szava nem volt hozzám óvodás koromtól gimnáziumig. Minden egyes nap reggeltől estig ilyen mondatokat vágott hozzám: hülye vagyok, semmire nem vagyok jó, feleslegesen szült meg, én ne csináljak semmit mert úgyis elrontom, takarodjak otthonról stb. Nem folytatom csak azért írtam, hogy lássátok a helyzetet. Hogyan tegyen ezen túl magam? Ez nem élet amit én élek, borzasztó önbizalomhiányom van emiatt. 26/N
2014. ápr. 5. 14:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
szakember!!!!
2014. ápr. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
53%
Ezen csak egy dolog segít. Ne foglalkozz se a negatív gondolataiddal, se azzal, hogy közben hogyan érzed magad, egyszerűen állj neki, és csináld! Meglátod, pár sikerélmény után minden rossz érzés magától el fog szállni! Az, hogy anyád miket mondott neked, őt minősíti, nem téged. A helyedben csak azért is megmutatnám magamnak, hogy életrevaló vagyok. Mert az vagy, ebben biztos vagyok.
2014. ápr. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
én is hasonlóan voltam, csak engem nagymamám bántott. a szokásos minek kellett megszületnem, semmire nem vagyok jó stb.. nagyon szorosan fogott, max 1 órát lehettem kint a barátnőimmel, olyan korlátok közé voltam szorítva hogy nagyon nehezen szálltam ki belőle. 18 évesen elköltöztem (bár inkább lelépésnek mondanám) most vagyok 24 éves és mára elmondhatom hogy nagyjából túl vagyok mindenen. senki nem segített, nem mentem szakemberhez sem pedig talán jobban jártam volna. nekem az idő segített egyedül, éltem az életem és egyszerűen csak lemorzsolódott rólam minden. főzzél csak nyugodtan a párod elött, jó néhány alkalom számodra "ciki" lesz de idővel úgyis elmarad ez az érzés.
2014. ápr. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
30%
En tenyleg megertem hogy rosszul esnek ezek a dolgok. De a sajat sikertelensegedert hogy nem tudsz belefogni semmibe nem hibaztathattod anyadat. A kapcsolatodban hogy zajlik ez a parod egyedul csinalja a hazimunkat mert te megunod? Ilyen hozzaallassal nem lesz tartos a parkapcsolatod.
2014. ápr. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm az első három válaszolónak aki megértette a problémám. Ezt fogom tenni, azért is csinálni fogom. Viszont ez nekem borzasztó nehéz hihetetlen ügyetlennek érzem magam közben ha néznek. És olyankor tényleg el is rontok mindent. Viszont egyedül magamnak bármit megcsinálok, szóval nem arról van szó, hogy ne tudnám.
2014. ápr. 5. 14:59
 6/13 anonim ***** válasza:
megpróbálhatod azt is hogy be vonod őt is a főzésbe, segítsen valamit. így nem tud nézni mert mással van elfoglalva de viszont szokod közben a jelenlétét :)
2014. ápr. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
77%
A párod tud a problémáról? Mit mond? Nagyon sokat tud számítani a társ támogatása ilyen esetben. Főzés közben amúgy is adja magát egy jobbfajta bor iszogatása, hát - ha nem veted el ezt a tanácsot - te se légy rest egy kis blokkoldót magadba kortyolni, ez átlendít a kezdeti nehezén, utána meg jöhetnek a felülíró sikerélmények, ahogy már írták is. Csak kitörni nehéz, a legeleje, utána már könnyebb. A párod is segíthetne biztató szavakkal, már ha megérti. Ha nem, akkor sz@rban vagy.:)
2014. ápr. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én is ezt akartam kérdezni, mint a hetedik: a párod hogyan áll hozzá, tud-e erről, mennyire jártas a házimunkában, főzésben? Ő meg szokta dicsérni a munkádat, főztödet? Ő szokott bátorítani (mert gondolom előtte is világos, hogy valójában képes vagy megoldani ezeket a feladatokat)? Szerintem is könnyebb lenne, ha pszichológushoz fordulnál, de az is nagyon fontos, hogy a pároddal őszintén tudj beszélni erről és ő is megértse a problémádat (ne csak annyit mondjon, hogy minek hisztizel ennyit vagy hogy ő nem ért az ilyen lelki dolgokhoz vagy ilyesmi).
2014. ápr. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Pszichológus nagyon sokat segíthet, hogy fel tudd oldani.

Nem fogja megmondani, mit csinálj, hanem rá fog vezetni a megoldásra.

Főzz, takaríts, tedd a dolgod. Az az ember, akit a párodnak nevezel, TÉGED akar, TE kellesz neki. Neki örömet szerzel azzal, ha tisztaság van, és finom étel.

Az elismerő pillantásokat, köszönömöket pedig tartsd nagyon szem előtt, mert semmi más nem számít, csak az, h igenis jó vagy és jót teszel.

2014. ápr. 5. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nekem ez egy jó kifogásnak tűnik, hogy lóbálhasd a lábad. Most őszintén, ha annyira zavar miért nem mész pszichológushoz? Másnak is vannak gyerekkori sérelmei, mégis képes önálló életre.
2014. ápr. 5. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!