Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak én nem tudom összehangoln...

Csak én nem tudom összehangolni a dolgokat? Azok akiknek semmilyen segítsége nincs pici baba mellett, hogyan oldják meg a házimunkát?

Figyelt kérdés

Ma 5 hetes a lányom .A férjem reggeltől estig dolgozik.

Valamit biztosan rosszul csinálok,mert úgy igazából semmire nem jutok itthon.Se főzés,se takarítás...annyi segítségem van este,hogy szoptatás után a férjem elringatja,hogy nyugodtan elmehessek fürdeni.


2009. máj. 22. 12:05
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg magaddal vinni,ahol éppen takarítasz vagy ha éppen főzöl.Addig ellehet a bébihordóban is.
2009. máj. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én 10hónapja nem tudok főzni...már próbálgatok de kb egy egész délelőtt rámegy..császáros voltam hetekig nem tudtam rendesen létezni sem..utána én azt csináltam,hogy babahordóval vittem magammal,ha porszívóztam felraktam az ágyra és addig figyelt,ha mosogattam a konyhában ha fürödtem a fürdő ajtóban..máshogy nem tudtam megoldani,nekem szinte semmit nem aludt nappal és muszáj volt valamit kitapasztalni ,ez bejött...most már szerencsére alszik és kicsit több időm van,d kemény csata volt mire megtanítottuk rendesen aludni,de a kiságyban egy percet nem marad meg egyedül...
2009. máj. 22. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom te mennyire vagy kimerülve, én kb. olyan 2 hónapos volt a fiam mire jutottam vmire ilyen házimunka meg mindennapos főzés stb.terén.

Én eleinte örültem hogy szoptatok, fejek, kitalálom, mikor miért sír és ebben így ki is merültem:)

Szerintem 5 hetes baba az még nagyon kicsi, még hagyj egy kis időt magatoknak, hogy rendszerbe kerüljetek.

Addig meg a férjed igenis takarítson néha össze, mosson (az nem egy nagy kunszt) szedje ki s ruhát vásároljon be hazafelé stb:)

Az ő gyermeke is, és így hogy nincs segítséged (nekem se volt és még sokunknak nincs) nem húzhatja ki magát a dolgok alól:)

Vagy pedig akkor nézze el neked ha nem csillog vllog a lakás mire hazaér:)

Ha pedig téged zavar jobban mondjuk a kupi, akkor kicsit próbálj meg engedékenyebb lenni magadhoz.

2009. máj. 22. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is vidd magaddal amíg főzöl. Takarítást meg hagyd hétvégre mikor otthon van a férjed. Max seperj fel naponta. Szerintem egy ekkora baba mellett képtelenség azt megcsinálni, hogy ragyogjon a lakás mindig.
2009. máj. 22. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nyugi, ez változni fog. Ahogy növöget, egyre több időd lesz. Most koncenrálj a babára... Mondjuk az én párom segített a porszívózásban, mosásban és rendeltük a kaját. Bár a baba körül a mai napig semmit nem segít.. Dehát valamit, valamiért.
2009. máj. 22. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

szia! szerintem most ne foglalkozz a házimunkával!

próbálj minél többet pihenni. hisz még pár hete szültél!

nem lesz könnyű később sem, de fontos, hogy megerősödj a szülés után!

én is szupernő akartam lenni, majdnem ráment a tejem. ne ess ebbe a hibába!

2009. máj. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Mi 7hosak vagyunk.Nekem sincs segitsegem.En akkor fozok amikor du. alszik.A takartast beosztom.Mindennap egy helyiseg.Koszba nem elhetunk.nekem mar kuszik maszik tehat oda kell figyelni.Amikor porszivozok beteszem a jarokaba.Este mikor leteszem aludni akkor jon a mosogatas,a szobaba osszepakolas,felmosas.Es meg a bevasarlasrol nem is irtam.Mindig a reggeli orakba megyek,mert akkor kevesebben vannak az aruhazakban.Nem konnyu,de bele lehet razodni.A parom kulfoldon dolgozik,segitsegem semmi.Most is beteg a gyerek.Orvos,gyogyszertar 30fokba.
2009. máj. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

szia!


Én ugyanígy voltam. pánikoltam attól, hogy örökre így marad, és az életem egy káosz lesz. 3 hónapos korától azonban már elég jól le tudta kötni magát, így apránként jutott időm mindenre. légy türelmes picit magatokhoz!

Kitartás!

2009. máj. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

A harmadik vagyok megint:) ez is nagyon igaz amit az utolsó válaszoló írt hogy egyre jobban efoglalja magát és nagyon fogsz örülni mikor látod hogy haladsz is:)

Nekem pl. a fiam 7 hónapos korától négykézláb mindenhova ügetett utánam,de nem zavart ahol épp voltam (konyhában főzés közben, vasaláskor elkerítettem magam de elég volt neki h lát) mindig adtam neki vmit kifogyott dobozt, ásványvizes üveget az nagy sláger minden babánál ált:)) műanyag kanalakat stb.és én is haladtam és ő se nyűgösködött:)

2009. máj. 22. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Az előttem szólók minden okos dolgot elmondtak, ehhez csak csatlakozni tudok. Az első két hónap brutálisan hosszú, azt hiszed, ez így lesz örökre. Aztán meg pikk-pakk, minden beindul, kezd valamire hasonlítani az életetek, lesz különbség éjszaka és nappal között, nem tűnik minden 24 órás talpalásnak és készenlétnek.

Talán lassan próbáld meg a babád rendsszerhez, rutinhoz szoktatni, de az is lehet, hogy ő maga alakítja azt ki. Ha tudja, mikor mi következik, türelmesebb és te is tudsz igazodni. Pl.: eszik, büfi, játszotok, elálmosodik, elalszik, aztán irány a házimunka. Nekem bevált így. De mindezt kezeld azért rugalmasan. Kitartás!

2009. máj. 22. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!