Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek párkapcsolati...

Szerintetek párkapcsolati probléma megoldásában segíthet ha tartunk egy kis szünetet?

Figyelt kérdés

Konkrétan arról van szó hogy mély válságba került a párkapcsolatom.Hagytuk a dolgokat nagyon elmérgesedni, és oda jutottunk hogy beismertük egymásnak, hogy már nem szeretjük annyira egymást mint régen.Igazából a környezetünk nyomta rá a bélyegét a kapcsolatunkra mert a problémák a Párom családja, konkrétan a nővére miatt kezdődtek, mert egyszerűen folyamatosan megjegyzéseket tett a hátam mögött(persze úgyhogy halljam), és állandóan uszította a családot ellenem. Párom igazán mellém se állt de a családja mellé se.Nem akarta tudomásul venni a dolgokat.Hogy miért nem fogadott el a nővére nem tudom de nem is érdekel már. teljesen megutáltam Páromékhoz járni( Ő otthon lakik még) és ezt mindig éreztettem vele. Ezek miatt megváltoztam vele szembe és teljesen kivetítettem az utálatomat a kapcsolatunkra. Tehát röviden ezért futottunk zátonyra. Szerintetek segíthet egy kis szünet?Vagy még messzebb kerülnénk?

Elköltözni nem akar mert sajátra nincs pénzünk albit pedig ő nem akar fizetni mert az szerinte pénz kidobás.Ez így igaz teljesen jogos, de én attól félek hogy ha otthon marad szakítás lesz a vége.


2014. ápr. 13. 14:02
 1/9 A kérdező kommentje:
Tudem hogy ez nem a legmegfelelőbb kategória de abban bízom hogy itt normálisabb válaszokat kapok mint a szerelem szex rovatban. :-)
2014. ápr. 13. 14:04
 2/9 anonim ***** válasza:
93%
Még nem is laktok együtt, de már problémák vannak. Mi lesz ha összeköltöztök? Nem szünet kéne nektek.
2014. ápr. 13. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
96%
Tapasztalataim szerint a szünet egyenlő a szakítással,csak nincs egyértelműen kimondva.Ha ilyeneken gondolkodsz,nem sok értelme van folytatni.
2014. ápr. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
96%
3.válaszolóval értek egyet. Pláne, ha már egymásnak is elmondtátok, hogy nem úgy szeretitek egymást, mint régen. Ennek a kapcsolatnak nincs jövője. Hosszútávban ne is gondolkozz.
2014. ápr. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
92%
Szia. Nálunk is hasonló volt a helyzet, csak itt a párom szülei miatt. Úgyanígy elhidegültünk egymástól, és csak sértegettük egymást. Nem figyeltünk arra, hogy mi esne jól a másiknak és mi nem. Már csak egy kevesen múlott, hogy vége legyen. Annyira kikészültem, hogy szinte depresszióm lett, az idegeim mindenre kihatottak. mi is gondoltunk a szünetre, de az egy nagy butaság, szerintem. Ha igazán kelletek egymásnak, akkor mindent meg lehet oldani, ha pedig nem, akkor nem szüneteltetésre van szükségetek. A párodnak melletted a helye, ha szeret, főleg ha nem te vagy a hibás. Nálunk az ilyen dolgokért majdnem egy jövő ért véget, de hála Istennek, minden megoldódott. A párom otthagyta a szüleit az esküvőnk után, és most boldog friss házasokként élünk. Nagyon megbántuk volna, ha akkor hagytuk volna egymást, mert minden közös perc, együtt töltött idő felbecsülhetetlen. Az élet nem elég hosszú ahhoz, hogy mások miatt rámenjen a TI kapcsolatotok, de ezt nektek kell tudnotok, hogy igazán mennyit jelentetek egymásnak, és közösen kell megbeszélnetek azt, hogy jobban figyeljetek egymásra. Problémák pedig mindig is voltak és lesznek is. De mindent lehet, csak akarni kell. Kitartás és aztán majd minden rendbe jön. Csak kettőtökön múlik. Ahogy a mondás tartja, 1 fecske nem csinál nyarat! :) Remélem segítethettem a hozzászólásommal. Ha úgy gondolod a továbbiakban is beszélhetünk erről, mivel nálunk sem volt minden olyan mesepompás. Mi már megtettük a saját lépéseinket a boldogság felé, most rajtatok a sor, nem kell elcsüggedni!!!!!!!!
2014. ápr. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
31%
Az előző válaszolóknak pedig annyit: ' Nem egy ruhadarabról van szó, amit ha meguntunk kidobunk, vagy odaadunk másnak!!!!!!!!'
2014. ápr. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem ruhadarab. De azért, mert nálatok hepiend lett a vége, mert sikerült megoldani, attól másnak még nem biztos, hogy beválik. Arról már ne is beszéljünk, hogy nem mindegy, hogy ezt valaki 24 évesen vagy 30, 34 évesen éli meg, mert egyrészt senki sem lesz fiatalabb, másrészt pedig így telnek el az évek úgy, hogy koncentrálunk egy adott dologra, és elmegyünk a boldogságunk mellett.
2014. ápr. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hármas válaszoló vagyok.Nekem is eszembe jutott közben a saját kis történetem.Az exem családjában is volt egy iylen kis c@fat,nagyképű,egoista pi..a.A volt párom húga.Mindenkit ő irányított,és senki nem mert neki ellent mondani.Mi mondjuk nem engedtük,hogy beleszóljon az életünkbe,és nem is miatta szalítottunk.Viszont ha már idáig jutottatok,innen nem nagyon van visszaút.Tapasztalat...
2014. ápr. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A különlét nem old meg problémát, legfeljebb kiderül, hogy hiányoztok e egymásnak, de az nem egyenlő azzal, hogy együtt jók lennétek és problémamentesek.

Miért nem találkoztok máshol ahol kerülheted a családját és beszélnétek meg, hogy egyelőre mellőzzétek őket, hogy egymást megtudjátok ismerni, és utána lassan újra közeledni. Mert a családja mindig az marad, és szereti is őket ami jó jel valahol. Ha ellened sem volt a témában, akkor szegény köztetek van és igen kellemetlenül érezheti magát. Ne akard elvadítani családjától, ne fejezd ki utálatodat, megbeszélve kerüljétek egyelőre őket.

2014. ápr. 13. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!