Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek ebben a helyzetbe...

Mit tennétek ebben a helyzetben? Párkapcsolati probléma

Figyelt kérdés

a barátom kb.3 éve vált el a volt felesége és a két lánya külföldön élnek,akiket imád és tartja velük a kapcsolatot.

ez mind oké,elfogadom,sőt el is várom tőle,hogy gondoskodjon róluk,találkozzanak,hiszen így helyes.(a karácsonyt is velük töltötte,tavaly nyáron is voltak együtt nyaralni külföldön)

viszont az exe most a fejébe vette,hogy ki akar békülni a gyerekek kedvéért. a párom már nem szereti őt de mindent megtenne a gyerekekért,ugyanakkor velem is maradna,mert jól megvagyunk együtt,komoly a kapcsolatunk(másfél éves,nem volt eddig semmi probléma köztünk).

én nagyon szeretem őt,nem tudnám őt elengedni és ő sem akar szakítani velem.

ti mit tennétek?szakítanátok a gyerekekért vagy együtt maradnátok?


2011. aug. 4. 18:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
69%
Szakítanék, és keresnék olyan pasit, akinek nincs kavaró exe, mert az tönkreteszi a jelenlegi kapcsolatot.
2011. aug. 4. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%
Nem ertem, hogy miert aggodsz. A parod nem szereti a volt feleseget, igy ugyis el fogja utasitani. Az exe nem kotelezheti ra, hogy jojjon ossze vele. Max. probalkozhat, de ha ott vagy te es a baratod megmondja, hogy o teged akar, akkor nem tud ugysem beleturni a kapcsolatotokba. A baratodnak kell hatarozottnak lennie es megmondani, hogy o teged szeret es nem akar vele ujra osszejonni. Ettol meg a gyerekeknek kell apa, de ez mas tema.
2011. aug. 4. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 F.B.I. ***** válasza:
Ha már egyszer elhagyta a gyermekeit& a feleségét most sem fog visszakozni , csak akkor, ha már nem érzi biztosnak a kapcsolatotokat. ha meg akarod tartani légy kreatív és bizonyítsd be neki, hogy veled van több vesztenivalója! hajrá!
2011. aug. 4. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

nagyon szeretem őt és én is úgy gondolom,a szüleimen is ezt tapasztaltam,hogy semmi értelme a gyerekek miatt együtt maradni egy menthetetlen kapcsolatban.

remélem minden helyrejön köztünk és együttmaradunk.

2011. aug. 4. 18:22
 5/11 A kérdező kommentje:

úgy érzem abszoltú nem fer,hogy egy nő a gyerekivel zsaroljon egy pasit.

minek vált el ha most mégis kell neki.

amúgy is azért volt a válásuk mert elhanyagolta a páromat.

2011. aug. 4. 18:23
 6/11 anonim ***** válasza:
32%
Nekem fontosabb lenne hogy nyugodt legyek a kapcsolatomban, és ne azon idegeskedjek hogy vajon most nem vele van -e. Vagy hogy nem befolyásolja-e az ex! Én a páromon nem akarok osztozkodni sem az exével sem más nőkkel vagy csak az enyém vagy akkor keresek olyat akinek vagyok olyan fontos hogy velem töltse az ünnepeket és velem ossza meg a külföldi élményeit és nem az exel!!! Aki már a múlt! Én biztos hogy válaszút elé állítanám!
2011. aug. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Argloss ***** válasza:
Attól még, hogy kibékülnek nem jelenti azt, hogy megint össze kell költözniük és újra együtt lenniük.. A gyerekeknek amúgy is rosszabb ha két olyan ember neveli őket akik csak kényszerből vannak együtt, mintha mindkét szülő külön törődne velük...
2011. aug. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha tényleg szeret akkor mindent meg fog tenni hogy harmonikus kapcsolatban éljetek!
2011. aug. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Hümm... Én azt gondolom, hogy elég sok családnál fellép ez a helyzet. Én is jártam ebben a cipőben. Lényeg, hogy szétmentek, külön éltek már másfél éve...

Kezdte magát visszaédesgetni, csak az én párom ezt elmesélte nekem. Hát ennél idegesítőbb érzés nincs is.

Mivel a párom nyíltan és határozottan kijelentette, hogy NEM, SOHA, soha többet, megnyugodtam. És így is lett. Leszállt róla az ex.


Fontos az, hogy a barátod határozott legyen és mondja el, hogy mit szeretne. Ha nem akarja újra kezdeni, akkor azt jelentse ki konkrétan NEKED is. Ez a minimum.


Valószínűleg neki a legkellemetlenebb. Csak a gyerekek miatt szinte tuti, hogy nem fog összejönni újra volt párjával.


Végül, nekem ez az idézet sokat segített nekem, dióhéjban nekem is ennyi a véleményem erről az égészről:


Mert a gyerek a legnagyobb csoda, az élet egyetlen értelme, de ugyanakkor ne csaljuk magunkat, soha és semmiben, s ezért rögtön megmondom neked azt is, nem hiszek benne, hogy a gyerek megoldja két ember között azt, ami lappangó feszültség, elintézhetetlen bonyodalom. De erről kár beszélni. (Márai)

2011. aug. 4. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
"..." :)
2011. aug. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!