Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Párkapcsolati probléma esetén...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párkapcsolati probléma esetén itt sokan azt tanácsoljak hogy hagyd ott, menekülj. Tényleg menekülni kéne?

Figyelt kérdés

Egy csomó párkapcsolati problémás kérdésnél azt láttam, hogy a hozzászólók között sokan voltak akik azt szorgalmazták, hogy az illető hagyja ott a párját.

Az oké, hogy pl. ha veri a férje, kihasználja, alkoholista akkor az már gáz, de a kezelhetőbb problémáknál, mint az anyós, pénzbeosztás, házimunkás problémák - miért kell azonnal eldobni egy, egyébként nem rossz kapcsolatot?

Persze, ma már normális a 2-3 válás, szingliség, de vajon a következő annyival jobb lesz? Nekem is vannak kisebb párkapcsolati problémáim de igyekszünk megoldani őket, nem az van, hogy na ez nem jó, legyen vége, majd a következő csajjal/pasival jön az instant mindenf*sza kapcsolat. Persze akivel nagyon nem volt jó azzal szakítottunk, de miért gondolják úgy egy csomóan, hogy egy hiba miatt dobjuk el az egészet? Pláne ha nem olyan egyszerű, hogy visszaadom a macit meg a gyűrűt, hanem közös lakás, munkahelyhez kötöttség, akár már gyerek...


2012. szept. 27. 15:20
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell mindig a legkönnyebb utat választani.
2012. szept. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az itt válaszolók nagyrésze túl fiatal még.
2012. szept. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Van igazság abban amit írsz. De ne felejtsd el, hogy ide azért a már "végső stádiumban lévő" tényleg súlyos gondokkal küzdő emberek írnak. Azért írják majdnem mindenhova, hogy menekülj, mert egész egyszerűen már annyira eldurvul a helyzet, mire odáig jutnak, hogy ide kiírják. Mondom ezt én.
2012. szept. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

a kérdés általában determinálja a válaszokat

egy olyan kérdésre, amiben szó sem esik arról, h hogyan tudnánk megoldani...? ritka lesz a megoldást szorgalmazó válasz

tehát én a kérdezők felől közelítenék

nézd csak meg hány olyan párkapcsolati problémával kapcsolatos kérdés van, ami úgy kezdődik, hogyan tudnánk megoldani? hát nem


plusz aki nemrég szakított, szakítást fog tanácsolni

aki régóta kapcsolatban, az a kapcsolatban maradást


más kérdés, h igazodni kellene a kérdező igényeihez...de ezt egy ilyen oldalon baromi nehéz


így a legtöbben magukból indulnak ki+ a kérdés feltevés stílusa fogja eredményezni a valaszokat

2012. szept. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én mindig azt szoktam javasolni, hogy első körben próbálják megoldani a problémákat, pontosan amiatt, mert ha a könnyebb utat választjuk, akkor a következő kapcsolatban is előjöhetnek ugyanazok, és nem lehet mindig menekülni.


Ugyanakkor ha a kérdésből azt látom, hogy a kérdező már mindent megtett, a párja nem partner, de valamiért még vár egy végső lökésre, akkor én is azt mondom, hogy lépjen... (Igen, nagyon nehéz úgy lépni, hogy ezer dolog köt össze valakivel).


Harmadrészt, sokszor olyanok válaszolnak az adott kérdésekre, akik már megéltek hasonló szituációt, csak már "előrébb járnak".


Nem gondolom, hogy megoldás a szakítás, válás, de te is úgy írod: "igyekszünk megoldani". Na most ahol válásra, szakításra kerül sor, ott rendszerint az van, hogy az egyik fél igyekszik, a másik meg lesz*rja. És olyankor bizony lépni kell...

2012. szept. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen jogos amit írsz, de le is írtad a lényeget:

"igyekszünk megoldani..."

Csakhogy általában sosem oldódnak meg.

A házimunka megosztás, anyós és egyéb problémák miatt még nem nagyon válnak el az emberek.

Viszont a kevés szex miatt annál többen.

Persze persze lehet belemagyarázni dolgokat, de az esetek többségében sajnos ez az 1. számú probléma.

Sokat mérgelődök "Isten játékán".

Van egy nő ismerősöm, akivel nagyon tetszünk egymásnak. Rettentően hasonlók vagyunk, de mindkettőnknek van párja.

Ezt tiszteletben is tartjuk, nem kezdünk egymással.

Mi a probléma?

Neki a pasi párjának a szexuális étvágya átlagos vagy az alatti, nekem pedig a nő párom szexuális étvágya kevés.

Hogy miért úgy hozza a sors, hogy nem az összeillő emberek kerülnek össze, nem tudom

Illetve van sejtésem, de ezt most ne fejtsük ki.

A lényeg az, hogy mindketten megbeszéltük otthon, változott is a probléma jófelé... két hétig...

2012. szept. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy gondolom, hogy azoknál, akik egy párkapcsolatban kívülállóktól kérnek segítséget, olyanoktól akik nem ismerhetik a pontos körülményeket, ahelyett, hogy a párjukkal kapásból tisztáznák és nem hagynák felgyűlni a problémákat, már nem is olyan kicsi a gond. Bizalmatlanság, szeretet hiánya, meg nem értés, sőt megérteni nem akarás. Én első körben mindenkinek csak azt tudom tanácsolni, hogy beszéljék meg a párjukkal, de legtöbben ezzel már hiába próbálkoztak. Ha végképp nem megy, akkor viszont nehogy már a közös vagyon, vagy a közös gyerek tartsa össze a párokat, mert az mindannyiukat csak megnyomorítja, aztán úgyis csak megbánják! Kár húzni azt, ami menthetetlen.
2012. szept. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Kész! Ehhez már nem lehet mit hozzá írni!

Mindenkinek a válaszában van igazság, ezt már csak nyújtani lehetne mint a rétest, de a tartalmában már minden benne van!


jók a válaszok! Én mindenkit felpontoztam! mert megérdemlitek!

2012. szept. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
9%

Egy része trollkodásból írja, a másik meg tapasztalatból, a 3. meg rosszindulatból.


Értelemszerűen amit meg lehet oldani azt meg kell oldani ha mind a 2 fél hajlandó érte tenni. de ha nem lehet akkor jobb kilépni és reménykedve keresni egy jobbat (persze erre semmi garancia nincs hogy találsz is) mint egy rossz kapcsolatba leélni az egész éltet.

2012. szept. 27. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!