Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem hasonlítok a családb...

Miért nem hasonlítok a családból senkire sem?

Figyelt kérdés

Mindig is éreztem a különbséget de sose érdekelt. Most már igen mert az újszülött családtagok is hasonlítanak a többiekre. Az én családomban senki nem magasabb 170 centinél, én meg majdnem 2 méter vagyok, teljesen másak az arcvonásaim és a színeim (haj, szem, bőr) is különböznek a többiekétől. Ez miért van? A családban senki nem tud olyat mint én.

22/F


2014. ápr. 13. 21:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A nagyszülők táján kezdd a kutakodást.
2014. ápr. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Semmit nem tudnak. Gondolnék arra is, hogy valamelyik félrelépett de mindegyik szülőm hasonlít a nagyszüleimre.
2014. ápr. 13. 21:54
 3/11 anonim ***** válasza:
80%
9 generációra visszamenőleg lehet örökölni, tehát a szülő, nagyszülő eltérése nem bizonyíték. Persze könnyen lehet, hogy egy felmenő félrelépett.
2014. ápr. 13. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Meg kell nézni a postást/vízserelőt/gázszerelőt :D


Viccet félre téve barátnőm sem hasonlít a szüleire. De húgom sem igazán a szülőkre hasonlít. Igaz egyik esetben sincs ekkora eltérés.

2014. ápr. 13. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, mással is van ez így :) Például az én barátom is 198 cm, és a szűk családban senki nem ilyen magas, a húgai is picik hozzá képest. Viszont a dédpapája az egyetlen, aki ilyen magas volt, és ez pont a páromnál ütött ki :)
2014. ápr. 13. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó mondatod nem értettem, nem tudnak olyat, mint te? valami más képességről is szó van?


Magasság: bizonyíthatóan egyre magasabbak lehetnek a leszármazottak hosszú távon is (lsd. középkorban a 170cm is óriás volt) + a genetikában lehet olyan, hogy két alacsonynak egy kirívóan magas utodja lesz vagy ket buta embernek egy meglepően zseni gyereke=...simán lehetsz jóval magasabb, mint az osszes felmenőd.


Haj és szemszín...bonyolult az oroklodesmenete, nem igazan bizonyit semmit. Ennel leggyanusabb az lehet. ha apad es anyad egyertelműen vilagoskék szemszínű (semmi kicsi belül barna vagy zoldes arnyalata nincs), te pedig barna szemszinű lettél méghozza a sötétbarna fajtából (na akkor nagy eséllyel jó a sejtésed).

De ha arnyalatnyi vagy a zoldes barnad szurkes arnyalatokrol van szo es kevert szemszinrol, akkor erre ne alapozz.


Ami biztosat mutathat es nem.olyan hajde nehez kideriteni a vercsoport: De szuleid vercsoportjanal a regi egészségugyis kiskonyvre vagy a hat ugy emlekszem kezdetu mondataikra ne alapozz, ismerek olyat aki evtizedekig abban a hitben elt A vecsoportú, mert szuletesekor ezt irtak bele a kiskonyvbe, aztan kiderult 0-as.

A vercsoportot meghatarozo genek oroklodesmenetenel pl. akkor teljesen egyertelmu, higy te nem azoknak a gyereke vagy, akiket a szuleidnek tudsz, ha ők mindketten 0-asak te pedig A, B, vagy AB vercsoportú vagy. Ha az egyikuk 0-as masikuk AB, akkor teneked A vagy B nek kell lenned. Ha mindketten AB-sek, akkor te semmiképp nem lehetsz 0-as, azonban ha egyikuk vagy masikuk A es B-s, akkor te lehetsz 0,A,B,es AB is. Egyebkent ha megkerdezed a vercsoportjukat es tudod a tiedet is, akkor neten rakeresel es jobban elmerulhetsz benne. (en itt nem irtam le mindent...)


az egyebeket az elottem valaszolok irtak mar:-)


De miert nem.kerdezed meg a szuleidet? pl. anya ki a franc vilt ilyen magas, ennyire szoke blabla;-), vagy azt elmondhatod, hogy ugy erzed nagyon kilogsz az egesz csaladbol es multkor valaki megjegyezte, hogy mi van, ha teged is elcsereltek a korhazba? (ilyenre sajnos volt pelda mar) (igy lehet nyulat ugrasztani a bokorbol, de annyira nem bantod meg oket) bar ki tudja, manapsag egyebkent nem csak felrelepesek vannak, hanem sok orokbefogadas vagy siman anno az igazi apad lelepett es anyudnak lett masik ferje, aki vallalt teged, de ugy dontottek nem mondjak meg ...de elsonek en is a dedszuloket stb javaslom.

Tesom elott senki se volt olyan magas a csaladban mint o, dhasonlitani se hasonlit, de tuti fiix, hogy a tesom;-))) es ugyanazok a szuleink.

2014. ápr. 13. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Hülyén fogalmaztam meg az utolsó mondatot, késő volt már nekem. Szóval úgy akartam, hogy sok mindenkit kérdeztem már erről de senki nem tud olyan családtagot mondani akire hasonlítok. Vagy valami ilyesmi.


Anyai nagyszüleimnek sötétbarna hajuk van, zöld és kék szemük. Anyukám sötétbarna hajú és zöld szemű. Ebben a családban van olyan gyerek aki vörös hajú és barna szemű. Annyit tudok, hogy nagyapám szülei zöld szeműek voltak. Nagyanyám anyukája kék szemű volt, az apját nem tudom.


Apai nagyszüleimnek sötétbarna hajuk van és mindkettőjüknek kék szemük. Apukám kék szemű és barna hajú. Nagyapám apja kék szemű volt, az anyja barna. Nagyanyámnak az egyik zöld, a másik zöldeskék.


Azt tudom, hogy egyik családba se volt senki szőke hajú.


Én sötétbarna szemű lettem és szőke hajú. Kiskoromban tejfölszőke voltam.

A vércsoport az jó, anyukám AB-s, apukám 0-ás én A-s.

2014. ápr. 15. 21:10
 8/11 anonim válasza:
Figyeld a postást :D
2014. ápr. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
a szüleid a boltban vettek
2014. máj. 23. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
sztem nem ilyennek kellene foglalkoznod , ha a szüleid szeretnek , jó családban nőttél fel , egy kicsit más , mindenki egy kicsit más , mint a többiek :) ne keresd görcsősen a hasonlóságokat
2014. máj. 23. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!