Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hároméves lányom a keresztneve...

Hároméves lányom a keresztnevemen szólít, hogyan tudnám leszoktatni róla?

Figyelt kérdés

A férjemnek van egy nyolcéves lánya az előző házasságából.

Sokat van nálunk a kiscsaj, és ugye ő a keresztnevemen szólít. A lányom pedig, mivel a testvérétől mindig ezt hallja, amióta beszélni tud, azóta XY-nak hív, nem pedig anyának.

Hiába mondjuk neki, hogy anya így, anya úgy, nem áll rá a szája, én pedig nagyon szomorú vagyok miatta.

Mivel "vehetném rá", hogy anyának szólítson?

Bezzeg az apjukat mindketten apának hívják. :)



2014. ápr. 14. 08:31
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
80%

Ez most így érdekes neki, biztosan éppen az utánzós korszakban van. Majd kinövi. A barátnőmet évekig a becézett keresztnevén szólította a fia, nagyopn cuki volt. Aztán egyszercsak az Icukából anyucika lett. Ahogy pl. oviba kerül és ott azt hallja, hogy a többiek anyuznak, akkor majd tlük meg eltanulja az anyut.

Megértelek egyébként, mert biztosan fontos neked, hogy anyunak szóéítspn, hiszen azt olyan jó hallani, de vigasztaljon a tudat, hogy valószínűleg nem éelte végéig fog így hívni. (én pl. szinte sose hívtam anyut anyunak, hanem Mimi volt mindig is. Az is olyan, mintha becézett név lenne)

2014. ápr. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
80%
Mi egészséges családban élünk, anya apa gyerek, a szintén 3 éves fiunk mégis a keresztnevén szólítja az apját. Az sem hatja meg, ha nem figyel rá, mert akkor inkább szól nekem. Hogy mi az oka azt nem tudom, de mindenki azt mondja vannak ilyen szakaszok, majd kinövi.
2014. ápr. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
80%
Ne foglalkozz vele, körülményektől függetlenül gyakori, hogy a gyerekeknek van egy ilyen időszak az életükben. Nekem is volt, anya most mondta :). És azóta anyának hívom, szóval ne aggódj :)
2014. ápr. 14. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!