Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A lelki terrorról hogy lehet...

A lelki terrorról hogy lehet valakit leszoktatni?

Figyelt kérdés

Komolyan néha úgy érzem, hogy mindjárt magamba állítom a nagykést! Az én drága párom úgy tud a lelkembe gázolni, hogy az valami hihetetlen! És elképesztő apróságokon, ma például azon, hogy mondtam hogy ne rendeljünk vacsorát, hanem ráérünk, menjünk el a boltba. És be merészeltem rakni két csomag abonettet a kosárba. Ezen kiakadt, merthogy nekem most nincs munkám, és amíg az ő jövedelméből élünk, addig ne költsek ilyesmire. Láttam, hogy elkezd veszekedni, úgyhogy letettem az abonetteket egy polcra, és elindultam kifelé. Persze ezen is kiakadt, hogy miért nem viszem vissza a helyére. Mialatt visszavitte, igyekeztem egy kasszához, de közben odaért, és azon is kiakadt, hogy mennyit fizettünk, a negyedéből megvacsoráztunk volna, ha rendelünk (az, hogy amit vettem, abból egy hétig legalább van vacsoránk és ebédem is, és ő is tud vinni, ha akar, persze lényegtelen).

Mivel két hónapja egyszer vettem egy uborkát, ami megromlott, most belekötött abba, hogy megint vettem és biztos megint ránk fog romlani. Mondtam hogy nem, mert csinálok belőle salátát vacsorára. Viszont itthon vettem észre, hogy elfelejtettem kenyeret venni. Ezen is kiakadt, dúlva-fúlva megette a maradék főzeléket. Nekem teljesen elment az étvágyam, inkább bementem a szobába. Később utánam jött, közölte hogy éhes maradt, mert a főzelék nem volt elég, és ha azt mondtam hogy csinálok salátát, miért nem csinálom meg. Mondtam hogy mert nem bírnék úgyse enni. Lefeküdt, de még elkezdett iszonyú bántó dolgokat mondani, hogy ő nem tudja, miért van velem, hogy én az ő f@szával verem a csalánt, mert abonettet akarok, mikor tudom hogy ő nem szereti, és úgyse lesz sose jobb, úgyse lesz sose munkám, nem is érti, miért nem dob ki. És hasonlókat.


Amikor kijöttem, mert nem bírtam sírás nélkül (viszont ha mellette sírok az ágyban, akkor azon is kiakad), tüntetően utánam jött, merthogy nem vittem be inni, és az az én feladatom. Most meg persze alszik, én meg már aludni se bírok.


Az a legborzasztóbb, hogy holnap reggel, vagy legkésőbb délutánra meg mintha elfelejtette volna az egészet, kedves lesz és aranyos és mosolygós, nem történt semmi, mi vagyunk az álompár. Emiatt persze megbeszélni se lehet vele a dolgokat.

De amint valami nem úgy történik, ahogy ő akarja, felhánytorgatja ezeket a dolgokat is, még hónapok múltán is.


2013. máj. 18. 01:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
59%

Hát figyelj, én végigolvastam, de szerintem r*hadtul nem az ubival meg az abonettel van a baj...


Hanem ezzel: "és úgyse lesz sose jobb, úgyse lesz sose munkám, nem is érti, miért nem dob ki. És hasonlókat."


Szerintem feküdj rá az álláskeresésre, meg arra, hogy hova tudnál menni, ha meg is teszi. Bocs, de ez nagyon durva így egy normál párkapcsolatban... Nincs rá mentség... Gyakorlatilag szakított veled ott helyben, nem csoda, hogy összeomlottál. Most szerintem csak azt várja, hogy te fogd magad, és dobbants. Ő ennél nyíltabban már nem fogja kimondani.

2013. máj. 18. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy amikor utána végiggondolja, akkor ő is belátja, hogy túlreagálta a dolgot. Volt már régebben hasonló (bár mostanában nem), amikor apróságokon felkapja a vizet, és iszonyúan megbánt. Régebben ilyenkor mindig temettem magunkat, volt amikor nekiálltam csomagolni, hogy elég volt. De aztán megbékél, és jön hogy ne menjek.

Persze zavarja, hogy nincs munkám, de most komolyan, mégis mit tehetnék? Keresek, igyekszem, ezt ő is látja, általában vigasztal, amikor nagyon magam alatt vagyok.

Nem hiszem, hogy elküldene (egyébként pontosan tudja, hogy nem igazán lenne hova mennem), holnap megint minden szép lesz. De attól még itt van előttem ez a szörnyű éjszaka... :(

2013. máj. 18. 01:28
 3/14 anonim ***** válasza:

Eléggé rapszodikus akkor a viselkedése, nem? Egyszer vigasztal, máskor meg gyakorlatilag elküld a fenébe... Ez nagyon szélsőséges. Én nem vagyok pszichológus, de ez nagyon furcsa.


Gondolod, hogy belátja teljesen, hogy rosszat tett, ha aztán megint rád száll...? Szerintem végig ugyanolyan frusztrált. Az is azt mutatja, hogy hónapok múlva is pontosan emlékszik ezekre. Meg szerintem van az embernek jobb dolga annál, hogy a párja "hibáit" strigulázza... meg megjegyezze hónapokra.


Te mondod, hogy próbáltál vele beszélni, de nem ment, mert ugye nincs változás.


Nem tudom, de ha kevésbé stresszes időszakban is megismétlődik, mikor már lesz munkád, akkor szerintem gondolkozz el rajta, mihez kezdesz... Erre nem hiszem, hogy lehet építeni, képzeld el, hogy harminc év múlva is ilyen éjszakáid lesznek...? Próbáld kihúzni ezt az időszakot, és lenyugodni mindenek előtt, biztos van rá valami módszered, zenehallgatás, tea, stb...

2013. máj. 18. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Durva,de ilyet én is ismerek!Egy ilyen emberrel vigyázni kell,mert bármikor kitörhet belőle a hisztiroham.Szerintem elválnátok,ha összeházasodnátok.
2013. máj. 18. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

nem szoktam azt mondani,hogy állj tovább, de szerintem ez a pasi nem szeret igazán, vagy pszichopata, vagy személyiségzavara van. Alapból nem szeretem az alpári stílusban megnyilvánuló embereket.

szerintem a pasidnak valami idegzavara lehet, amit rajtad próbál levezetni. Normális ember nem beszél így azzal akit szeret. És nem mondja azt hogy ő nem akarta, majd kezdi újra.

2013. máj. 18. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Salx Narval ***** válasza:
100%
Hááát, ennyi szemétséget, amit a párod egy délután a fejedhez vágott, kb 25-év házasság alatt mondtam a nejemnek. Sürgősen keress magadnak állást és egy olyan férfit aki egyenlő jogú társként kezel, tisztel és szeret. Nem mondom, hogy nem lehet valakinek rossz napja néha, de nálatok nem erről van szó, ez egyértelmű.
2013. máj. 18. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Nem tudom mióta vagytok együtt és miért tűröd ezt, de engem semmi nem tudna mellette tartani. Egy h.lye, hisztis f@sz. Hangulatember, amíg él, ilyen lesz, nem fog soha változni. Minek kínlódsz vele, mellette? Lépj tovább!

Persze, csak ha nem jó neked ez így...ha meg megfelel, akkor a kérdést nem értem.

És abban ne reménykedj, leszoktatni sehogy nem fogod!

2013. máj. 18. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
" Egy h.lye, hisztis f@sz" - amúgy nekem is ez a gondolat merült fel a figuráról a leírtak alapján, csak nem akartam így írni.
2013. máj. 18. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
Két megoldás van: 1.tudod van az adó-vevő ha nincs vevő az adó egy idő után abbahagyja az adást de amíg látja hogy ez téged mennyire bánt és mennyire rosszulesik addig fogja csinálni.....állj ki magadért és mondd meg neki hogy ez így nem fog menni és ez volt az utolsó eset hogy elnézted neki.......ha ez után is folytatja nem érdemel meg téged Valószínűleg azt érzi hogy sokkal fölötted áll mivel ő trt el titeket........házasok vagyok?????????? 2.: ott hagyod az nem szeret igazán aki valószínűleg szándékosan megbántja a másikat........
2013. máj. 18. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
4%
Mindig elcsodálkozom mikor ilyen elkorcsosult női egyedről hallok mint te, kérdező, aki nem veszi észre magát, és pincsikutyaként éli az életét pár fillérért.
2013. máj. 18. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!