Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet jó szándékkal...

Hogyan lehet jó szándékkal meggyőzni a mennyét az anyósnak?

Figyelt kérdés

Nem bántom a kis menyemet de rossz hogy nem dolgozik.

Az anyjával él, a fiam külföldön.

Jár egy esti gimnáziumba de csak hetente kétszer és délután. E mellett mindenki dolgozhat.

Viszont autót tart fenn ha lehet ezt mondani, de természetesen a fiam pénzéből nagyzol. Már leszokott a műkörömről, ez egy jó jel. Viszont jár tornázni, és barna is. Szóval ha dolgozna akkor ezeket tudná finanszírozni: torna, szolárium, benzin, ruha, telefon és internet előfizetések. A fiam pénze meg maradna tisztán és tudnának építkezni. Viszont azzal takarózik hogy nem talál, fiatal és tapasztalatlan. Viszont szerintem neki ez így kényelmes.



Egyébként kereskedő a szakmája. Már nem akarom mondani mert félek hogy elveszítem a bizalmát felém, és azt hiszi rossz anyós vagyok.


2014. ápr. 14. 21:58
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
73%
Rossz anyós tetszik lenni. Ha a fia majd nem akarja ezeket finanszírozni, akkor majd nem fogja. Az ő dolguk. Miért kell beleszólni???? Szerencsétlen fiatalok...gondolom a fiának is sutyorog mindenfélét...de a kis menye szemébe belemosolyog? Ugye? Jó érzés?
2014. ápr. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
42%

Serintem amíga szüleinek így megfelel semmi közöd hozzá, és ne is szólj bele.

Nem azt mondom, hogy helyes és egyetértek, ne értsd fére, szerintem is az lenne a helyes ha dolgozna..viszt ehhez semmi közöd.

Max a fiadnak..de a nem felesége, nem élettársa, akkor meg neki sem

2014. ápr. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
DE a felesége.
2014. ápr. 14. 22:28
 4/29 anonim ***** válasza:
71%
Az ilyen anyósok miatt vannak az anyósviccek.
2014. ápr. 14. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
48%

én csak a férjet hibáztatnám.

vannak férfiak, akik nem eltartják a nőt, hanem megmondják, ha nem dolgozol vége, nem kell ingyenélő, vagy hasonló, mert alapozni akar, egy jó házasságot, amiben egyenlőrangú felek vannak.

a fiának nem jó a felfogása.

az anyós egy így beidegzült párkapcsolatot nem tud megváltoztatni. felesleges energiafecsérlés.


akit le lehet húzni, azt lehúzzák. és még ő fogja védeni a feleségét.

már késő van.

2014. ápr. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
akkor legalább szüljön nekem unokát
2014. ápr. 14. 22:37
 7/29 anonim ***** válasza:
58%

Valóban az lenne a helyes, ha próbálna dolgozni. Gondolom, hogy a kérdező nem akar ezzel semmi rosszat, hisz azt szeretné, ha a pénzből a fiatal pár nem szoláriumra költene, hanem inkább építkezésre, ami hosszútávú hasznuk lehetne (szoláriumra is lehet, persze, de a sajét megkeresett pénzből, szerintem. Nem úgy, hogy a férj gürcöl külföldön, itthon meg az asszonyka elveri a pénzt szoláriumra) A kérdezőnek sem az a baja, hogy toranázik, szolizik a menye, hanem hogy erre nem is akarja előteremteni az asszony a péznt, hanem mástól várja ennek a fedezését.

Persze, hogy nem kéne bele se szólni a fiatalok életébe, de én azt is megértem, hogy az anyának nem könnyű azt látnia, hogy a fia kint dolgozik, a feleség meg itthon elvan a semmittevésben. Más tészta, ha valóban akarna munkát találni csak nem sikerül, és megint más, ha nem is akar munkát találni. Egy beszélgetéssel ezt kéne kideríteni, hogy valóban nem is akar munkát találni? Mondanám, hogy efelől a nő anyja felől is lehetne érdeklődni, de az már tényleg sunyiskodásnak hatna.

2014. ápr. 14. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
28%
jah, az lemaradt, hogy természetesen a beszélgetést a saját fiával kéne kezdenie. Mert ott a baj forrása. A fiának kéne rászólnia a felesaégére. Viszont ha a fiának így megfelel a helyzet, akkor nem hinném, hogy sokat lehetne tenni.
2014. ápr. 14. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
36%
én nem akarnék ilyentől unokát
2014. ápr. 14. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
92%

Sem a munkakeresésébe, sem a költekezéseb, sem a gyerekvállalásba nincsen beleszólása.

Gyereket pedig az ember magának vállal, nem a nagyszülőknek. Majd ők eldöntik, hogy akarnak e gyereket és, hogy mikor vállalják.

2014. ápr. 14. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!