Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha egy közeli hozzátartozó...

Ha egy közeli hozzátartozó (mikor már az akaratával nem tud manipulálni) a szeretetével próbál meggyőzni téged valamiről, ami igazából csak neki jó, ti is kizárjátok magatokból az érzéseket, és csak józan ésszel döntetek?

Figyelt kérdés

2013. dec. 15. 21:26
 1/9 A kérdező kommentje:
egy kis grammatikai egyeztetésbeli hiba becsúszott, azért elnézést
2013. dec. 15. 21:28
 2/9 anonim ***** válasza:

Ez a dolog sajnos erősen a helyzettől függ.Ugyanis ha mondjuk az "apám"(aki alkoholista és szerencsére nem a biológiai) azt mondja majd 80 évesen,hogy nem szeretne bevonulni idősek otthonába,akkor biztos,hogy akkor is beraknám,hiába akarna bárhogy is meggyőzni vagy manipulálni..ugyanis az én életemet egy ilyen ember nem fogja se tönkretenni,se hátráltatni.


De abban az esetben,ha anya(ő sem a biológiai) mondaná azt szintén 80 évesen,hogy nem szeretne öregek otthonába bevonulni,akkor tuti azt mondanám neki,hogy anya,akkor költözz hozzánk.:)

2013. dec. 15. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Úgy érted, hogy megpróbál rávenni valamire, amit te nem szeretnél, de fondorlatos módon ezt nem erőszakosan, hanem hízelegve, "én neked akarok jót!" módon teszi?


32/N

2013. dec. 15. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
3-as, pontosan.
2013. dec. 15. 21:35
 5/9 anonim ***** válasza:

Eddig sajnos nem zärtam ki magambol az ilyen erzeseket, ezrt b..tam mindig rä. De ezentul nem fogok engedni neki.

Nekem is azt probälja bemagyaräzni:-ez neked is joooo....es blabla

az ilyen embereknek nem szabad engedni, mert tönkretsznek

2013. dec. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
persze, h nem szabad nekik engedni. ha valaki tenyleg szereti a masikat, ilyet nem csinal... egyszeruen ez nem helyes, mert kikenyszeriti a masikbol, hogy ne az az ember legyen aki... ha meg nem tudja elfogadni sajat magakent, akkor nem szereti...
2013. dec. 15. 21:40
 7/9 anonim ***** válasza:

Leírod, hogy miről van szó pontosan?


Egyébként pedig az a véleményenm, hogy nem szabad engedni az érzelmi manipulációnak, zsarolásnak!

2013. dec. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Velem még ilyen nem volt, mert az én családom elég türelmetlen ehhez, úgyhogy inkább ordítoznak, ha nem tetszik valami, vagy meg akarnak győzni. Én a helyedben ezt mondanám ennek a rokonomnak, aki hízeleg: Húzz innen, te áspis kígyó! Hidd el, hatásos.
2013. dec. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
szokasom eleg nyiltan megmondani ha valaki tulzasokba esik, ugyhogy ezzel nem lesz gond :)
2013. dec. 16. 13:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!