Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan vegyem rá az anyukámat,...

Hogyan vegyem rá az anyukámat, hogy a barátommal aludhassak?

Figyelt kérdés

16 éves leszek ő pedig 17 a télen. Több mint 1 éve együtt vagyunk mindennap itt van nálam és kedvelik a szüleim de az anyám nem engedi h vele aludjak.. egyszer (szilveszterkor)itt aludhatott me h azé hajnalba ne menjen haza és elaludtunk egymás mellett és képes volt bejönni és elemlámpával felverni h azonnal menjek át hozzájuk..

mindig azzal jön hogy: terhes vagy? és ebből már elegünk van.. kikészít tejjesen már énis mindig azt hiszem

hogy az vagyok (oktalanul..) nem feküttünk még le még nincs itt az ideje szerintem de ez más téma..

miért nem bízik meg bennem/bennünk?? ismerem úgyis bejönne óránként megnézni h mivan

miért nem?:(


2008. júl. 25. 23:40
 1/10 anonim ***** válasza:
39%
Nem derül ki az írásodból, de szórakozni elengednek? Ha igen akkor pl egyszer nem bulizni mégy, hanem el hozzájuk és ott megtartjátok a nagy alaklmat.
2008. júl. 26. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%
Kérdezd meg, mit akar: halálra szekírozni? Vagy csak félt? Akkor beszéld meg vele, hogyan fogtok védekezni. Ha ez sikerült, utána kérd csak meg, hogy engedjen el hozzá.
2008. júl. 26. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
100%
Tényleg úgy van, ahogy írtad, hogy sajnos az anyukád nem bízik meg bennetek, vagy csak félt. Én is félteném a lányomat. Szerintem őszintén le kéne ülnötök és megbeszélni, hogy már nem vagy kislány és te sem szeretnél idő előtt anyuka lenni. Különben sem történt még meg a dolog, de ha eljön az ideje, van annyi eszetek, hogy védekeztek. Szerintem, ha ezt így elmagyarázod neki, látni fogja, hogy már elég érett vagy. De azért ne siessetek el semmit!!!!!!!!!!!!!!!!
2008. júl. 26. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is érdemes lenne "felnőtt módra" leülni anyukáddal beszélgetni. Kérd meg, hogy üljetek le, mert Te szeretnéd megbeszélni vele a gondjaidat. Mondd el neki, hogy szereted őt és tudod, hogy félt, de így mindketten csak idegeskedtek. Azt is mondd el neki, hogy még nem feküdtél le a barátoddal és hogy még nem is tervezed. Azt is elmondhatod, hogy jobb, ha tudja, hogy ha az a baj, hogy a szextől félt, arra nem jó megoldás, ha nem enged vele eludni, mert máskor, másképp is megtörténhet, ha már akarjátok, azt úgysem tudja megakadályozni. Ez kicsit felidegesítheti, úgyhogy ha ekkor félbeszakít, akkor higgadtan kérd meg, hogy hadd fejezd be és mondd el neki, hogy még Te sem érzed magad felkészültnek a szexre, még mindketten várni akartok. Aztán ha ez megnyugtatta, akkor folytasd és mondd el neki azt is, hogy amikor már úgy érzed, hogy itt lesz az ideje, akkor is védekezni akartok, mert mindketten tudjátok, hogy a szex felelősséggel jár és Te sem akarsz még ilyen fiatalon anyuka lenni.

Arra vigyázz, hogy maradj higgadt akkor is, ha anyukád ideges lesz! Hallgasd végig és higgadtan érvelj, ha kell! Ha még mindig ideges, Te akkor is higgadtan folytasd! és ha nem tud megnyugodni, akkor ugyanolyan higgadtan kérd meg, hogy gondolja át, amiről beszéltetek, aludjon rá egyet és másnap üljetek le újra átbeszélni. Sose veszekedj vele! Maradj nyugodt és legyél őszinte!

Ebből éreznie kell, hogy tudsz felelősségteljesen gondolkodni és hogy lehet Veled értelmesen beszélni, veszekedni pedig nincs értelme.

Még egy dolog: Ha elsőre nem sikerül, ne keseredj el, és semmiképp ne sértődj meg (abból ugyanis azt látná, hogy még mindig gyerek vagy). Maradj Vele ugyanolyan kedves, és egy hónap múlva vedd elő újra a témát, ugyanolyan higgadtan. Ha látja, hogy felelősségteljesen állsz a kérdéshez és elfogadod a véleményét, remélheted, hogy legközelebb (vagy harmadszorra akár- ez is lehet) már engedékenyebb lesz. Ha ezt sikerül elérned, akkor viszont arra figyelj, hogy soha ne élj vissza a bizalmával! Ha elenged és azt mondja, reggel 8-ralegyél otthon, akkor ne 8.05-kor érj haza, hanem inkább előtte! Nagyon fontos, hogy lássa, hogy bízhat benned!

Sok sikert!

2008. júl. 26. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Anyukád nagyon félt.Főleg azok az anyukák szoktak a nemkívánt terhesség miatt parázni,akik maguk is megjárták.Egy nap késére képes volt halálra aggódni magát anyukám,közben még szűz voltam.Gyerekként nagyon nehéz ezt megérteni.Sőt,szerintem nem is lehet.Mihelyt szülő lesz valaki azonnal megérti.

Annyit tudok tanácsolni,hogy ülj le beszélni édesanyáddal.Felnőttként.Magyarázz el neki mindent,amit érzel,amit szeretnél.El kellene magyarázni,hogy túlzásba viszi a féltést.

2008. júl. 26. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

én értem ezeket..

igen elenged szórakozni dee nem vagyok az aki egész északa éjfélre itthon szoktam lenni és nagyon ritkán

meg nemértem mert ha téleg ATTÓL félt attól még mér ne aludhatnék vele itt nálunk? gondolhatná h itt úgyse fogunk.. meg én ha vele alszok akkor aludni is szeretnék ennyit akarok csak h ölelhessen északa:(

2008. júl. 26. 10:05
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

EZ az, amit el kell mondanod anyukádnak is. Vagy lehet, hogy már mondtad, de nem hiszi el. Akkor viszont ugyanott tartunk. Ülj le vele beszélgetni felnőtt módra! Megjegyzem, lehet az is, hogy nem benned nem bízik, elhiszi, hogy Te még nem akarsz szexelni, de ő már tisztában van azzal is, amivel Te még esetleg nem, hogy az adott helyzetben, amikor tombolnak a hormonok, nem biztos, hogy ugyanezt fogod gondolni. Ő már ezt átélte, tudhatja, milyen az, amikor azt gondolod, hogy még nem szeretnéd, de adódik egy helyzet (amikoris eszedbe sem jut még, hogy ez OLYAN helyzet), magukkal ragadnak a hormonok és akkor is megtörténik, ha fél órával előtte még úgy gondolotad, hogy nem akarod. Esetleg ettől félt.

Mindenképpen az a megoldás, hogy leültök és felnőttként megbeszélitek. Azt is, hogy ha majd elérkezettnek látod az időt, akkor természetesen védekezni fogtok. Erről is kell beszélni, ebből is azt fogja látni, hogy az ő kislánya bizony már nem is olyan kislány. De erre időt kell hagynod neki, hogy megeméssze. Nemrég még ő próbált elaltatni, mostmeg mással akarsz aludni. Hidd el, ő így éli meg: NEMRÉG!, Neki olyan ez, mintha csak most lettél volna kisbaba! Ezt majd akkor tudod meg, amikor Te magad is szülő leszel, hogy milyen nehéz azt látni, hogy elszalad az idő és már nem Ő a legfontosabb az életedben, hanem valaki más. Nekem is furcsa és csak mióta gyerekem van, azóta tudom, hogy ez milyen. Ezért beszélgess vele sokat erről (soha ne veszekedj, ha ez a téma!) és hagyj neki időt, hogy elfogadja: felnőttél.

2008. júl. 26. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

erre énis gondoltam h féltékeny a barátomra, hogy már őt ölelem őt puszilom neki mondok el mindent

de anyámmal is szoktam beszélgetni

azt még mindig nem értem, hogy miért kellett felverni éjjel 3kor? barátnőm is elaludt barija mellett az anyja bent volt mer utólag mondta meg neki és nem keltette őket fel ..

ezmire volt jó? ezzel csak magára haragít és jobban eltaszít... magának keresi a bajt

2008. júl. 26. 14:13
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem piszkálni akart. Akkor azt azért csinálta, hogy később, ha felébredtek, nehogy szex legyen a vége. Ezt féltésből csinálta. Az egész eléggé összetett. Valószínűleg egyrészt félt, másrészt még nehéz neki feldolgozni, hogy felnőttél. Légy vele őszinte és beszélgessetek erről, de hagyj neki időt, hogy elfogadja a helyzetet. Ha felnőttként viselkedsz és anyukád látja azt is, hogy felelősségteljes vagy és azt is, hogy azért még ő is nagyon fontos Neked, akkor valószínűleg idővel engedékenyebb lesz. Ez lassú folyamat lesz, és ha veszekszel vele, meg megsértődsz, attól nem gyorsabban, hanem éppenhogy lassabban fog engedni. Kitartás!
2008. júl. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Az én anyám is éppen ezt csinálja velem :S

Más örülne, ha olyan lánya lehetne mint amilyen én vagyok.

Jó tanuló, szorgalmas, erkölcsös, megbízható, őszinte

De nem... ő bizalmatlankodik velem.. Állandóan azzal jön, hogy lefekszem a barátommal akivel már majdnem 2 éve vagyok együtt...

2010. máj. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!