Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam meg, hogy összetö...

Hogy mondjam meg, hogy összetört picit az autó, ha amúgy sem akarták, hogy ott vezessek?

Figyelt kérdés

Nemrég kaptam és elég sokat kellett így is könyörögnöm érte, mert a szüleim szerint nem való nekem ekkora autó. De sikerült meggyőznöm őket és eddig nem is volt semmi baj, imádom vezetni.

Csak az egyik barátnőméknek van egy ilyen tanyaszerűségük a semmi közepén, ami ilyen buliház igazából, minden van benne. Egy részen a földúton kell menni,de mivel ez egy elég biztonságos és nagy, nem hittem, hogy bármi baj lenne. Anyáék még a hétvégén elutaztak és mondta, hogy ki ne menjek oda vele, mert csúszik a föld és valami bajom lesz.

Kimentem és kicsit gyorsan vettem be egy kanyart és picit ez látszik az autón... Lehet vele menni, de azért észrevehető.

Először anyának kellene elmondanom, mert ő és a mostohaapám holnap este jönnek haza, apával csak később találkozok, addig ő úgysem tudja meg.


De anya így se akarta, hogy ilyen autóm legyen, apára még most is haragszik, mert vett egyet.

Gondoltam arra, hogy azt mondom, nem én vezettem, hanem odaadtam valakinek egy napra. De hogy találjak embert, aki ezt magára vállalná?

Vagy mit csináljak?

Hogy mondjam el úgy, hogy minimális legyen a kiborulás?


Eléggé drága autó, nem tudom, hogy a javítás mennyi lesz a szervizbe.


2014. ápr. 22. 11:55
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
97%
Dolgozz meg a pénzért amivel kijavíttatod a kocsit.Ne anyádék pénzén akard élni az életed.
2014. ápr. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:
Egyéb ötlet?
2014. ápr. 22. 11:58
 3/36 anonim ***** válasza:
98%
Mire vársz, dicsérjünk meg?
2014. ápr. 22. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
98%

"Egyéb ötlet?"

Anyádéktól kaptál egy kocsit majd összetörted annak ellenére,hogy figyelmeztettek.


Legyen benned annyi gerinc,hogy eléjük állsz és elmondod az igazat.

2014. ápr. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
98%
Vállald fel, amit elcsesztél. Ilyen egyszerű.
2014. ápr. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
98%

Nem igazán értem, hogy törted össze, ha a semmi közepén vezettél? :S

Neki mentél valaminek, amikor megcsúsztál? De minek, ha nem volt ott semmi?

Egyébként meg friss jogsival nem menőzni kell ilyen meg olyan nagy autókkal, hanem bármilyen átlagos autón meg kell tanulni magabiztosan, rutinosan vezetni és utána lehet majd álmodozni, hogy milyen autót is szeretnél igazából.

2014. ápr. 22. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
94%

Megmondtak hogy ne menj oda? Meg. Igazuk volt? Igazuk. Akkor a minimum hogy vallalod a jogos fejmosast amit kapni fogsz.

Tovabba csinaltasd meg az autot a sajat penzeden.

2014. ápr. 22. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
97%

amikor megkaptam a jogositványomat, körülbelül második nap sikerült meghuznom az autot...mert tolatáskor csak az egyik oldalt néztem :))

szánva-bánva elmondtam otthon, hozzátettem, hogy már meg is kérdeztem mennyibe kerül a javitása és természetesen kifizetem.

az volt rá a válasz, hogy elöfordul az ilyesmi, jobban figyeljek oda, és naná, hogy kifizetem :D

neked is csak azt tudom mondani, hogy vállald el, te csináltad igen, ez történt igen, és hát probáld meg kifizetni.

2014. ápr. 22. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
95%
Anyádék sem most jöttek le a falvédőről, hogy bevegyék a mesédet. Az egyetlen, amivel szerintem ez jóvátehető, ha te magad dolgozol meg a javíttatás költségeiért. Ezzel bizonyíthatnád, hogy felelősségteljes és érett vagy egy ilyen értékű vagyontárgy birtoklásához. Ha elkezded másra kenni és lebuksz, akkor végképp elásod magad a család előtt.
2014. ápr. 22. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 A kérdező kommentje:

Lecsúsztam a földútról, és egy fa fogta meg a kocsit, hogy ne forduljon át az oldalára, mert akkor belezuhantam volna a vízbe, ami alattam volt. Akik kihúztak onnan, mondták, hogy hatalmas mázlim volt, mert simán beleborult volna a kocsi a vízbe...


Nincs saját keresetem, mert még gimnáziumba járok, ergo nem dolgozok.

Szóval valamelyikőjüknek kell majd kifizetni, de van egy olyan érzésem, hogy apa fogja, mert anya közölte, hogy őt nem érdekli, mi van a kocsival, nem foglalkozik vele.

2014. ápr. 22. 12:10
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!