Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi pénzt illik, vagy mit...

Mennyi pénzt illik, vagy mit kell adni egy 18 éves lánynak aki ballag?

Figyelt kérdés
mondjuk mennyit ad egy ismerős vagy pl egy anya egy apa vagy egy rokon mondjuk keresztszülő

2014. ápr. 22. 19:11
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
79%

Nagyszüleimtől egy 90e ft értékű netbookot kaptam (4 éves, még megvan)

Nővéremétől fülbevalót (kb 25-30E ft értékű)

szüleimtől 15E-t.

2014. ápr. 22. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
73%

Nincs ilyen, hogy ILLIK! A ballagás nem esküvő, ahol azért (is) adsz, hogy ne legyél pénzbe az ifjú párnak!


Mindenki annyit ad vagy nem ad, amennyit nem sajnál.

2014. ápr. 22. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
78%
családfüggő, én pl egy meleg, szívből jövő kézfogást meg egy ~3000Ft értékű "Gratulálok" feliratú tortát kaptam, és el volt intézve a ballagási mizéria.
2014. ápr. 22. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
82%
Kinek mennyi van, változó... meg attól függ, mik a szokások a családban...
2014. ápr. 22. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
79%
En a szuleimtol 50 ezret 2 nagyszulotol osszesen 60ezret tobbi rookontol pedig az ajandekok mellett 10ezret kaptam.
2014. ápr. 22. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
87%
Amennyit megengedhet, meg amennyit nem sajnál. Nálunk is volt a húszezret kapott, volt aki félmillát és mindegyikük örült neki.
2014. ápr. 22. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
83%
Ez nem illem kérdése, hanem a pénztárcáé. Nyílván egy keresztszülőtől, nagyzsülőtől vagy szülőtől többet várnak el (ha van), mint egy távolabbi rokontól.
2014. ápr. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
67%

Én a középiskolai ballagásból nem csináltam ügyet, nem is hívtam meg senkit, csak a szüleimet és a húgomat.

Csak apukámtól kaptam ajándékot, de ez általában így szokott lenni, abszolút nem zavart.


Az avatásom volt számomra az ünnepibb dolog, oda hívtam több családtagot is, és mindenkitől kaptam valamennyi pénzt, így egy számomra szinte felfoghatatlan összeg, 170.000,- Ft jött össze. Szinte kínos volt nekem, komolyan. Persze nagyon örültem neki, de szó sincs arról, hogy elvártam volna, vagy bármi ilyesmi.

2014. ápr. 22. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
58%
Most ez komoly? Ha valaki esküvő témakörben teszi ezt fel, akkor a válasz az h kb 15 ezer, mert ennyi egy főre a vacsi. Ballagásra meg 30ezertől félmillióig? Miért? Hisz még nem is csinált semmit... majd felvételi után, ha sikerült, akkor... mióta lett fontosabb életesemény a ballagás az esküvőnél?
2014. ápr. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
32%
Nekem a nagyobbik fiam egy autót kapott,a lányom pedig egy lakást az egyetemhez.
2014. ápr. 22. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!