Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek egy alkoholistával?

Mit tennétek egy alkoholistával?

Figyelt kérdés
35 hetes terhes vagyok, van egy négy éves kislányom és férjem. Tegnap este 11h-kor becsöngetett hozzánk egy részeg akoholista nő (kb 65éves) hogy kísérjük haza, alapjáraton is alig tud menni. Természetesen a férjem elzavarta, h mit képzel, h egy egész családot, este felcsenget, 1.5órával később kinéztem az ablakon és ott fetrengett a sárban! Egyik szomszéd is kinézett dühösen felállította! (neki sem tettszett ahogy nekünk sem) Minden nap más támogatja haza, vagy a mi házunkon támaszkodva tántorog! Nagyon gusztustalan! Még a kislányom nem látta, de nem is szeretném ha ezt kéne néznie, sárban fetrengő öregasszonyt, és ha ez két napja történik, már halott, mert akkor volt -15fok! Mit lehet tenni, van vmi szociális gondozó ahová be lehet ezt jelenteni? Az eset után egész éjjel nem aludtam, úgy felzeklatott! Majd időnként csenget kocsma után, h nem tud hzamenni? Hát nekem ez nem hiányzik! Szerintetek???
2009. dec. 23. 10:16
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
54%

Én sem foglalkoznék vele.


Hétfőn este jöttem haza az osztálydélutánról. A buszpályaudvaron este 7kor ott sétált, illetve támolygott egy részeg, 20 év körüli srác. Elesett, és mivel mindent beton borít, 10 emberből 9 odaszaladt hozzá. (Én voltam a 10., én meg sem mozdultam). Felsegítették, leültették a padra, majd a részeg elkezdett hadonászni, üvölteni, mindenkit elküldött melegebb éghajlatra, hogy miért nem hagyják békén. Egyáltalán nem tudtam sajnálni. Ki kérte, hogy ennyit igyon? Senki. Ha én részeg lennék, engem sem pátyolgatnának ismeretlen emberek. Lehet, hogy szívtelen vagyok, de aki arra képes, hogy részegre igya magát, azt nem fogom sajnálni.

2009. dec. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
73%
Ja és ne kísérgessed, mert a gyerekeid mellett a helyed, meg amúgy is felesleges h felbátorodjon és tőletek kunyeráljon pénzt meg minden...
2009. dec. 23. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
45%

11.04

nem könnyű egy alkoholistával vagy egy drogossal az biztos. ugyanakkor az is elgondoltató, hogy melyik józan ember gondolja azt, hogy egy seggrészeg ember racionálisan viselkedik.

ez meg, gondolom nem pia, hanem egy fejlődési szint kérdése.


azért érdekes és röhejes is ahogy itt melldöngetve büszkék a "nem alkoholisták". közben egy k.va pillanatra nem jut eszükbe, hogy ők ugyanolyan szánalmasak, ráadásul józanul, a retardált érzelmi szinvonalukkal.

2009. dec. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
74%
11:24. Kifejtenéd bővebben.
2009. dec. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
62%
nem tudhatom mikor kerülök rossz helyzetbe? az igaz hogy kerülhetek ANYAGILAG rosszba, de az ilyen semmirekellő alkoholisták nem anyagilag vannak rosszhelyzetben hanem semmirekellők. de biztos én vagyok bunkó mert nem hagyom hogy élősködjenek rajtam (ja és én pl küldtem cipősdobozt a szegény gyerekeknek, mert ők nem tehetnek a sorsukról, de egy alkoholista igenis tehet!) de védjétek, ti tudjátok
2009. dec. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
47%
cirógasd meg még kicsit a buksidat a cipős doboz miatt, bunkó.
2009. dec. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
84%

érdekes, amikor a nagymamám elesett a bolt előtt, mert rosszul volt, szinte senki sem segítette fel, pedig az egész falu tudta róla, h beteg, és soha egy kortyot nem inna hétköznap délelőtt...

na látjátok ez az undorító, nem az, ha egy részeg mellett elmész közönyösen...

2009. dec. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
42%
nem cirógatom, de lagalább nem támogatom az önrombolókat! nagyszájú :) bár gondolom a gyerekeidnek te is osztod a vodkát, és hazakiséred őket hótrészegen a kocsmából :)
2009. dec. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
58%
ja és aki azt mondja hogy hívja ki a mentőt. NE HÍVAJTOK RÉSZEGHEZ MENTŐT, MERT ANYUM A KÓRHÁZBA DOLGOZIK, ÉS KICSIT IDEGESÍTŐ HOGY A SÜRGŐSSÉGI LETT A DETOX ÉS A HAJLÉKTALANSZÁLLÓ, DE EGY AUTÓBALESETES NŐ AZÉRT HALT MEG MERT A MENTŐ AMI MEHETETT VOLNA ÉRTE EGY ILYEN SZUTYOKHOZ VOLT KIHÍVVA, RÁADÁSUL A RÉSZEGGEL NEM TUDNAK MIT KEZDENI, KIJÓZANODIK ÉS KÉSZ, DE VALAKI MIATTA (PONTOSABBAN A BOLOND MIATT AKI HOZZÁ MENTŐT HÍVOTT) HALT MEG. de igeeeen, mentsük a nép söpredékét!! hajrá alkeszpártiak!
2009. dec. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
47%

14.38

bárki mellett elmenni közönyösen undorító. nincs jó elesett meg nem jó elesett. a logikáddal pont azt az érzelmileg nulla álláspontot támogatod, ami átlép az elesetteken.

2009. dec. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!