Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek egy alkoholistával?

Mit tennétek egy alkoholistával?

Figyelt kérdés
35 hetes terhes vagyok, van egy négy éves kislányom és férjem. Tegnap este 11h-kor becsöngetett hozzánk egy részeg akoholista nő (kb 65éves) hogy kísérjük haza, alapjáraton is alig tud menni. Természetesen a férjem elzavarta, h mit képzel, h egy egész családot, este felcsenget, 1.5órával később kinéztem az ablakon és ott fetrengett a sárban! Egyik szomszéd is kinézett dühösen felállította! (neki sem tettszett ahogy nekünk sem) Minden nap más támogatja haza, vagy a mi házunkon támaszkodva tántorog! Nagyon gusztustalan! Még a kislányom nem látta, de nem is szeretném ha ezt kéne néznie, sárban fetrengő öregasszonyt, és ha ez két napja történik, már halott, mert akkor volt -15fok! Mit lehet tenni, van vmi szociális gondozó ahová be lehet ezt jelenteni? Az eset után egész éjjel nem aludtam, úgy felzeklatott! Majd időnként csenget kocsma után, h nem tud hzamenni? Hát nekem ez nem hiányzik! Szerintetek???
2009. dec. 23. 10:16
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
30%

11.46

nem fejtem ki bővebben, mert 8 éves korunkban megtanultuk a szövegértelmezést, úgyhogy hajrá.

de, mint amiről ez a topik is szól, természetesen különböző teljesítménnyel éljük az életünket...van úgy, hogy nem érti az ember.

viszont tömörebben kifejtem, mert lehet, hogy csak a nyelvezet volt az akadály: az embernek azért van lelke (már ha van), mert többek eme kellék is fő alkotóeleme, hogy ne váljon hülye p.icsává vagy f@szfejjé.

ezért egy középszerűen intelligens emberi lény már nem enged meg magának bármilyen mondatot nála szerencsétlenebbekkel kapcsolatban, mert megvan benne az a minimális elvárás magával szemben, hogy ne legyen sz@rfaszú az életben. dióhéjban.

2009. dec. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
84%
kár hogy egy alkoholista nem szerencsétlenebb sokaknál, ugyanis akik igazán szerencsétlenek azoknak nincs pénze alkoholra, és ha lenne is nem arra költené..
2009. dec. 23. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! A fia tud róla, ő rakta ide ebbe a lakásba, kb két hete, szerintem nem tud vele mit kezdeni! Én azt fogom csinálni, hogy szólok az önkormányzatnál, ahogy azt vki már írta! Valahogy nem tudom sajnálni, más is került már tragikus helyzetbe, mégis ember maradt! Neki biztos nem fog tetszeni ha vki odamegy, de megérdemli, h vaki ne hagyja ezt, neki úgyis csak a pia a lényeg! Már állítólag az utcán összehugyozza magát! Az egész utca meg van botránkozva!
2009. dec. 23. 17:53
 24/34 anonim válasza:

Nincs nagyon min megbotránkozni: az alkoholbetegség nagyon kegyetlen bír lenni.


Lehet detoxba küldeni. Lehet ott hagyni úgy az utcán, hogy betakarni valamivel, hogy ne fagyjon meg.


Az alkohol annyira függővé teszi a szervezetet, hogy sajnos csak nagyon kemény esemény ébreszti fel az alkoholbeteget. Saját tapasztalat!!!!! De lehet neki ajánlani az Anonim Alkoholistákat is. www.anonimalkoholistak.hu Ma ez a leghatékonyabb az alkoholbetegség ellen, világszerte 20.000.000an gyógyulnak benne: JÓL LÁTJÁTOK, húszmillióan.


A fiának meg lehet, érdemes elmennie az Al-Anon önsegítőcsoportba, ha van a városban. Az alkoholizmussal való bánásmódot máshol nem lehet igazán megtanulni.


a mi családunkban folyamatban van a dolog: megéri:-)


Lehet még megkérni a városban néhány anonim alkoholistát, hogy beszéljen vele, ha azt ő maga az öregasszony is hajlandó

2010. márc. 8. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 A kérdező kommentje:
Na ez megy azóta is! Szerintetek? [link]
2010. júl. 22. 13:04
 26/34 A kérdező kommentje:
2010. júl. 22. 13:05
 27/34 A kérdező kommentje:
Már feljelentettem, nem történt semmi... A kisebbik lányom 6 hónapos már...
2010. júl. 22. 13:06
 28/34 anonim ***** válasza:
Arra azért vigyázz, hogy ha ide az ö negedélye nélkül kiteszed a képét, azért igen komoly büntetést kaphatsz (személyi jogok megsértés miatt).
2010. júl. 22. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
Nem szabad ott hgyni senki, ha már láttátok, hivjátok ki a mentőt, elszállitják, még mindig emberségesebb.
2010. júl. 22. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 A kérdező kommentje:
Neki van joga ezt csinálni, teljesen kikészít, nem tesznek ellene!!! Nekem kellene mentőt hívni???? Hát nem! Bejelentést is tettem! Ennek mentő? A Kapuja elött dugták meg! A buszmegállóban szájjal elégíti ki az alanyait, este nyolckor, úgy hogy maga alá hugyozik! EZT SZABAD??????? A 6 éves gyereknek ezt kell látni???
2010. júl. 22. 21:17
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!