Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek egy alkoholistával?

Mit tennétek egy alkoholistával?

Figyelt kérdés
35 hetes terhes vagyok, van egy négy éves kislányom és férjem. Tegnap este 11h-kor becsöngetett hozzánk egy részeg akoholista nő (kb 65éves) hogy kísérjük haza, alapjáraton is alig tud menni. Természetesen a férjem elzavarta, h mit képzel, h egy egész családot, este felcsenget, 1.5órával később kinéztem az ablakon és ott fetrengett a sárban! Egyik szomszéd is kinézett dühösen felállította! (neki sem tettszett ahogy nekünk sem) Minden nap más támogatja haza, vagy a mi házunkon támaszkodva tántorog! Nagyon gusztustalan! Még a kislányom nem látta, de nem is szeretném ha ezt kéne néznie, sárban fetrengő öregasszonyt, és ha ez két napja történik, már halott, mert akkor volt -15fok! Mit lehet tenni, van vmi szociális gondozó ahová be lehet ezt jelenteni? Az eset után egész éjjel nem aludtam, úgy felzeklatott! Majd időnként csenget kocsma után, h nem tud hzamenni? Hát nekem ez nem hiányzik! Szerintetek???
2009. dec. 23. 10:16
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%

Igen felzaklató, mert idegesítő...ugyanakkor hadd jegyezzem meg, hogy nagyon szomorú is, hogy emberek ilyen sorsra jutnak, ennyire lecsúsznak.

Szerintem normális érzelemvilágod van, hiszen próbálod megtalálni a segítséget de -természetesen- félted a családodat.

Talán ha van rokona az illetőnek, szólni kéne neki. Vagy felvenni a kapcsolatot az illetékes önkormányzat szociális munkásaival.

2009. dec. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem meg segíteni kéne neki, ha már tőletek kért segítséget. Tudom, nem ti tehettek róla, hogy ő ilyen, de ha már egyszer hozzátok csenget be, és ha ti nem segítetek neki, és ő meghal emiatt, mert kint marad, mert nem tudott hazamenni, mert nem segítettetek, akkor nem tudom, hogy fogsz elszámolni a lelkiismereteddel. Gondolj erre! Első körben kísérjétek haza, aztán szóljatok az érdekében a helyi karitásznak, névtelen alkoholistáknak, szociális segítőknek, bárkinek, akár még a kocsmába is, hogy nehogy kiszolgálják, stb.

De ne hagyjátok, hogy fetrengjen a sárban, ez a ti lelkiismeretetek is!

2009. dec. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
88%

ma 10:36

Jó, hogy nem kéne hagyni, hogy fetrengjen a sárban de azért minden nap este 11-kor nem lehet valami felüdülés kisérgetni szerencsétlen részeg nőt. Amúgy meg az ő baja, hogy minden nap részegre issza magát és nem talál haza.. Azért az is elég sajnálatra méltó, hogy visszaél mások jóindulatával és lelkiismeretével, hogy kísérgessék haza minden este. én azt csinálnám, hogy akárhányszor odajönne dülöngélve vagy fetrengene talán 1-2x hazakísérném de ebből nem csinálnék rendszert szépen kihívnám a mentősöket vigyék csak be a detoxba. Amúgy amit az első válaszoló írt, hogy fel is lehetne keresni valami rokonát és elmondani neki, hogy mi a helyzet az is jó ötlet.

2009. dec. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
70%
Miért lenne az ő lelkiismeretük? , Pici gyerekkel, fiatalon sztem van más gondjuk is. (elnézést, lehet kicsit elfogult vagyok, de nem tudom megérteni az alkoholistákat). Miért hozzátok csenget mindig? Arrafelé lakik, vagy hajléktalan? Mert furcsa, hogy elzavarás után is oda megy vissza...
2009. dec. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
50%

most biztos bunkónak fogtok tartani de én hagynám meghalni, sőt ha hozzám csengetne még odébb is lökném.. ő csinálta a bajt magának, nekem semmi közöm hozzá. ennyi erővel miért nincs lelkiismeretfurdalásunk minden a világon élő ember baja miatt? miért nem siratjuk meg az elütött macskát stb.. egyesek túl empatikusak már.

tőlem ha valaki az utcán pénzt kuncsorog annak is az arcába vágom hogy menjen dolgozni (már ha látszik rajta hogy nem szakadt eddig bele a keresésbe, vagy adidas kabátba jön oda hozzám)

2009. dec. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
45%
Utolsónál a pont!
2009. dec. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
54%

10.50, 10.53

a lelki sivárság félegészség, nem igaz?

2009. dec. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
58%

Elképesztően rossz ezt olvasni, amit az utolsó kettő ír.


Majd ha ti lesztek rossz helyzetben, akkor megtudjátok, hogy milyen, amikor odébblöknek titeket. Nem kell ahhoz inni, rossz helyzetbe kerülj, és ellökjenek. Majd máskor, más helyzetben visszakapja mindenki, amit adott. Jót és rosszat is. Ezt ne feledjétek.

2009. dec. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
75%
Azaz 10:50 és 10:53.
2009. dec. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
89%

Ha hozzátok csenget be hívd ki a mentőt.

Aztán ha már idegesíti a mentőket biztos csinálnak vele valamit. (Berakják szociális otthonba vagy mittomén.)

Vagy hívd ki a rendőrséget, ha úgy gondolod.


Te meg vigyázz a gyerekeidre és légy nyugodt, a mentők segítenek neki és nem kell félned h baja lesz.

2009. dec. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!