Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 2 éve van "nevelőanyánk" és...

2 éve van "nevelőanyánk" és nem törődik velünk. Ordibál, csak csinálja a balhét. Minden gyereke mástól van, most apámtól is van egy. Eddig 4 barátja volt. Mindenki utálja. és nem tudjuk elviselni. Apám elakarja költöztetni, de nem megy. Mit tegyünk?

Figyelt kérdés
5 gyereke volt, abol 1 már meghalt 2 évesen. Állandóaan csak ordít, és szerintünk nincs rendben nála valami, mert nagyon idegbajos, és nem akar elköltözni, pedig utáljuk, és ő is utál minket. Mit tegyünk? Mi 4-en vagyunk testvérek, és már mind a 4-ünket elüldözött otthonról. Én is a mamámhoz költöztem mert otthon nem bírtam tovább. Mit lehet tenni?? Egy 16 éves lány...
2009. dec. 23. 15:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
mégis kinek a házában él az a nö??mert ha a tietekben,akkor nagyon gyorsan költözz vissza,és mond meg neki huzzon a f@szba,és ordibáljon máshol.másrészt ha apukád annyira el akarná hagyni,el hagyta volna,és nem engedné hogy a gyerekei(föleg 16évesen)el meneküljenek ottholrol.
2009. dec. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Honnan jött a mostoha? Valahol csak lakott az addgi négy gyerekével. Most öt van neki, ha jól számolom.

Ha ez az állapot senkinek /nektek, neki, de még édesapádnak/ sem jó, őt kell rávenni a távozásra. Ti vele szemben ezen a téren előnyt élveztek, hiszen a ti korábbi otthonotok is édesapátok mellett volt. Rá kell beszélni, hogy menjen vissza korábbi lakásába, otthonába, mert ahhoz nincs joga, hogy négy gyerek és egy apa sorsát nap-mint nap megkeseritse. Tartásdijra mindenképpen számithat apukátoktól, a többit oldja meg ő saját maga.

2009. dec. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Apámis elakarja paterolni, de az a nő bármire képes, szerintünk nincs szive
2009. dec. 23. 19:18
 4/8 A kérdező kommentje:
a nő Jászberényből költözött hozzánk. eleinte tök rendes volt gondolom beakart vágódni, most meg már mindenkit utál és nem hagy békén minket. 1 hónapja mondta h elköltözik. A mamám adott neki 80 ezer forintot h akkor ne is lássa többé a környéken se. Kerestünk még neki albérletet is, 35-40ezer forintért és azt mondta h az neki túl drága. és h ő nem fog elköltözni. Egyszerűen nem tudjuk hogy mit tegyünk
2009. dec. 23. 19:50
 5/8 A kérdező kommentje:
állandóan azzal cseszteti apámat h miért nem vigyázz a gyerekre, pedig nagyon jól tudja, hogy apám nagyon sokat dolgozik, és nem tud sokat otthon lenni, mert ha otthon is van, akkor otthon is dolgozik.....én annyira sajnálom apukámat, meg öcsémet, mert az a "nő" nem főz rájuk, nem takarít, és nem csinál semmit. arra gondoltunk nagymamámmal, hogy az ünnepek után elmegyünk a családsegítőbe, és megpróbálunk valamit tenni, hogy akkor ha magától nem megy, a családsegítősök biztos elviszik a gyerekeit is, mert ott amilyen körülmények között vannak, nagyon siralmas. szerintetek ők tudnának valamit tenni?
2009. dec. 23. 20:46
 6/8 anonim ***** válasza:

Hol van a no rossz korulmenyek kozott? Hat nem apudnal el a no a gyerekeivel? Nem ertem egeszen.

Ti vagytok negyen testverek es a nonek is van negy gyereke, ebbol egy apukade. Tehat 7-en vagytok most akkor gyerekek?

Apukad mondja meg neki, hogy menjen el, es vegyetek el tole a kulcsot.

2009. dec. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
emeletes házunk van, és tavaly nagy balhé volt, ezért én(16) és a két bátyám(22, 24)leköltöztünk, és ök vannak fenn,tehát: öcsém(14) az ő lánya(9)a két kicsi(1, 2.5éves)és apám meg az a "nő". de neki van még egy fia, aki az apjánál lakik jászberényben. Fenyeget minket, többször is ránkhívta a rendőrséget a semmiért, és a szomszédok is nap mint nap hallják a hangját, és a kis gyerekeivel is úgy beszél mintha a kutyája lenne.Ráadásul most jön a karácsony, én a mamámnál leszek, apukám dolgozik, és az a "nő kitalálta, hogy meghívja az anyját karácsonykor meg a nővérét. az öccse börtönben van.
2009. dec. 23. 22:02
 8/8 anonim ***** válasza:

Sajnos, a joghoz nem értek, így jogi jellegű választ nem tudok adni.


De az a tapasztalatom, hogy a ,,Törvények, jog'' kategóriában feltett kérdésekre szokott válaszolni igazi jogász is. (Nem mindig, ha nem jön össze elsőre, tedd fel kicsit később is megint).


http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__torvenyek-jog


Meg van még egy ingyenes kérdezős honlap, amit direkt jogi kérdésekre találtak ki, és ott is tényleg igazi ügyvédek szoktak válaszolni:


[link]


Ezen belül a ,,családjog'' témakörén belül érdemes feltenni a kérdést:


[link] 35


persze ezen belül is sok topik van, érdemes minél többe belenézni, és ha az egyik pont ide illik, akkor azon belül feltenni a kérdést.

2009. dec. 24. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!