Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért fogják rá itt az emberre...

Miért fogják rá itt az emberre rögtön, hogy irigy?

Figyelt kérdés

Néha beesik egy-egy nagyzolós kérdés, aminek igazából semmi más lényege nincs, csak, hogy a kérdező tudassa neki mindenre tellik.

Pl( mennyi zsebpénzt kapsz, mert én napi 2000-et, mennyit költesz ajándékra mert én 200.000-et egy főre, miért nem kapom meg az 5. akármilyen drága akármit anyámtól, mikor megteheti)

És ezekre a kérésekre rendre jönnek a bunkó válaszok, és én is ilyeneket szoktam válaszolni. Nem vagyok gazdag átlagos életem van, de nem vagyok irigy.

Nem azért válaszolok bunkón mert irigy vagyok, hganem mert alapba direkt provokatív kérdést tsznek fel. Ha valaki megdolgozott a pénzéért, nem sajnálom tőle, sőt, aki megérdemli, örülök hogy megtehiti.


Miért kell rögtön azzal vádolni, hogy irigyek az emberek?

Azért nagyon szánalamas a jobb módban élőktől, hogy rögtön az irigységet fogják ránk.


2009. dec. 24. 11:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Mert azt hiszik, ők az okosabbak.
2009. dec. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Van, aki tényleg irigységből ír, van, aki nem.

Na bumm. Engem nem érdekel, hogy nekik milyen jó. Érzelmileg nem biztos, hogy sokat kapnak, nyújtanak egymásnak. :)

2009. dec. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én azt utálom, hogy az ilyen válaszolók (mint pl. a kérdező) egyből azzal jönnek, hogy jaj biztos nem is éreznek igazi szeretetet, meg nincsenek igazi barátaik stb.


Mintha nem lehetne valaki egyszerre gazdag és boldog, és mindig azzal az önigazolással jönnek, hogy lehet, hogy szegényebb vagyok, mint Te, de biztos boldogabb.

Amikor ez gyakran abszolút hülyeség.

2009. dec. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mert ők is irigyek, csak megpróbálják leplezni.
2009. dec. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Szerintem hülyeség, hogy a gazdagok nem boldogok.

Szeretetet persze nem lehet pénzért venni, de ha vannak szeretteid, és miért ne lehetnének egy gazdag embernek is szerettei, akkor azoknak minden jót mg tudsz venni, és ettől csak még boldogabb vagy. nem?

A szegények, meg sokat vitáznak (családon belül pl.) a pénz miatt, szóval nem mondanám, hogy a szegény emberek boldogok lennének.

Nem is értem ezt a hülyeséget, akik ezzel butítják egymást.

2009. dec. 25. 18:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!