Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Pénzt adni karácsonyra elég tré?

Pénzt adni karácsonyra elég tré?

Figyelt kérdés

A 16 éves lányomnak nem tudtam semmit karácsonyra venni, mert egyrészt dolgoztam, másrészt fogalmam sem volt, hogy mit vegyek Neki. Egy telefont szeretett volna, de azt külön meg kell rendelni és ennyi idő alatt nem jött volna meg. Szóval most itt vagyok minden ajándék nélkül, csak egy kicsi fenyőt vettem, majd valamikor feldíszítjük. Most nálam tölti a Szentestét és én nem vagyok valami nagy karácsonyozós, ráadásul ajándékot sem vettem. Arra gondoltam, hogy adok 45000-et, ennek egy részéből elmehet vásárolni, egy részét pedig a telefonra költi később, amit majd kipótolok. Nem tudom, hogy ez milyen ajándék lenne, más is ad pénzt a gyerekének karácsonykor vagy ez nem elég "személyes"?

40 F


2009. dec. 24. 12:12
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Igazából én örülnék neki, bár 19 vagyok. Így legalább biztos, hogy olyasmit vesz belőle, amire szüksége van és tetszik neki. Mondjuk azért egy sütit süthetsz neki vagy nem tudom, hogy állsz a főzéssel, de hogy egy kicsit meghitt legyen a hangulat.
2009. dec. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Az anyám már sütött sütit, én meg majd megpróbálkozom valami töltött pulykamell szerűséggel. Igazából én is arra gondoltam, hogy így legalább biztos azt vesz belőle, amit akar, telefonra meg majd kiegészítem. Ruhát, táskát, meg ilyeneket úgysem tudok venni Neki, jobb, ha Ő választja ki.
2009. dec. 24. 12:18
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Jobb ha pénzt adsz, mint olyan ajándékot, aminek nem örülne vagy nem jó rá, vagy nem tetszene a színe...
2009. dec. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Az biztos, hogy abból aztán azt vehet, amit szeretne, csak ahogyan azt írtad is valóban elég személytelen. Tudom már kicsit késő, de én a helyedben vettem volna valami kis apróságot, és úgy a pénzt.

Viszont az előző válaszoló által írt süti kicsit úgymond kompenzálja, ha az a kedvencei egyikke. Vagy ha a sütésben nem vagy annyira otthon, akkor készíts ebédet, vacsorát az ő kedvére.

Békés, Boldog Karácsonyt (Mindenkinek)!

2009. dec. 24. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem tré, egy 16 évesnek nagy oromot fog okozni a pénz :) Ha van még idod, szerintem rohanj el egy boltba, vegyél egy kis doboz bonbont, raffaellot , ilyesmit, és egy kis ajàndékszatyor aljàba " szord " a bonbonokat, ebbe pedig àllitsd bele a boritékot ..Helyes kis ajàndék lenne igy :)
2009. dec. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm, Kedves utolsó Válaszoló, ez egy jó ötlet:) Boldog Karácsonyt Mindenkinek.
2009. dec. 24. 12:32
 7/19 anonim ***** válasza:
23%
Hát mit mondjak..Nem vagy valami jó apa.Azt hiszed oda adsz neki egy csomó pénzt és minden rendben?Nem volt időm,ilyen nincs.Arra van időnk amire szakítunk.Neked pont a lányodra nem volt.Gondolom te is a pénzt hajszoltad.
2009. dec. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem teljesen jó. 16 évesen már nagylány és tényleg azt vehet belőle amit akar. Egy apuka meg amúgysem tud olyan ruhát, táskát venni ami a lányának megfelelő. (mondjuk az én apukámból kiindulva ...) :)


De egyébként vehettél volna a pénz mellé valami kis csecsebecsét egy ajándékboltban. Az aranyos dolog és emlék is.

2009. dec. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Mivel ez ellen más nem tudsz tenni, így én azért ezt a pénzt becsomagolnám neki hogy valami legyen a fa alatt, de annak biztosan jobban örülne, ha elmennél vele vásárolni a két ünnep között.

Mi a parom nagyszüleinek egy vásárlási kártyát vettünk, végül is az is csak pénz.

2009. dec. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jó fej vagy és biztosan fog örülni a lányod. A kérdés feltevéséből is látszik, hogy nem csak úgy "hozzá akarsz vágni" valamit, hanem valóban szeretnél neki örömet szerezni. Egy kis plusz apróság jó ötlet, de ezt már írták mások. Boldog karácsonyt!
2009. dec. 24. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!