Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy vagytok az "ajándékozzunk...

Hogy vagytok az "ajándékozzunk pénzt karácsonyra" kérdéssel?

Figyelt kérdés
2009. dec. 10. 16:33
1 2 3
 1/28 anonim válasza:
84%
Nem tartom jó ötletnek..
2009. dec. 10. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem adtam eddig, és nem is szeretnék, szeretek ajándékokat keresgélni. De fogadni szívesen fogadom, a nagymamám mindig azt adott mondván, inkább vegyek azt, amit szeretnék, mint kapjak olyat, ami felesleges és nem örülök neki.
2009. dec. 10. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
81%

IGEN!!!

Nekem bárki adhat! Én igazán kedves személyre szóló dolognak venném, és nagyon örülnék, Ha adnék a gyerekeimnek, ők is nagyon örülnének. A pénz jó dolog. Én szeretem! Mindenféle fajtát! Aki nekem ad, az szeret engem! Ad, és azt veszek, amit legjobban szeretnék!

2009. dec. 10. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
:) Na de komolyan! Családon belül szokás nálatok a pénz adás? Örültök, ha pénzt kaptok valakitől? Mert ha mindenki ad mindenkinek és ugyanannyit, akkor tk. nem történt semmi. Meg amúgy is kicsit visszatetsző számomra. Van egy rokon, aki minden karácsonykor kitalál vmi nagy dolgot, amire "gyűjt" éppen, és mindenkitől pénzt vár karácsonyra.
2009. dec. 10. 16:48
 5/28 anonim ***** válasza:
91%
Én túl személytelennek tartom.Bár ha az ajándékozó öreg és nem igazán tudja mit vegyen pl. az unokájának,vagy beteg és nem tud elmenni vásárolni ,abban az esetben érthető,hogy pénzt ad ajándéba.
2009. dec. 10. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim válasza:
100%
Első vagyok. Nálunk sosem volt ez szokás. Mamámtól mindig Avon cuccot kapok, mert ez a hobbija. :D
2009. dec. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
Én megmondom őszintén, hogy ált. sosem kaptam olyan ajándékot, amire vágytam, amire szükségem lett volna. Nem, nem vagyok válogatós, de ez így van. Azért jobb a pénz, mert arra költöd, amire tényleg szükséged van és azt nem feltétlenül tudja a másik, hogy mire van épp szükséged vagy mire vágysz.
2009. dec. 10. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk van ilyen, pl. a fiaim az egyetem elötti évben mindenkitöl pénzt kértek/kaptak, mert laptop-ot akartak venni maguknak. Senki nem tudott volna egyedül nekik venni, mert túl sokba került volna (senkinek sincs ennyi pénze EGY ajándékra a családban) meg igy olyat tudtak venni magulnak, amilyenre vágytak.

Ilyen esetben mindenképpen jobb pénzt adni, mint sok kisebb - és felesleges - dolgot ajándékozni.

2009. dec. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
Nem vagyok öreg :) De én személy szerint jobban örülök ötlet híján olyan dolgoknak is, amik mindig jól jönnek, pl. dezodor, testápoló, zokni, pulcsi, stb.
2009. dec. 10. 16:58
 10/28 anonim ***** válasza:
87%

Nekem nagyon visszatetsző és ezért nem is vagyok hajlandó senkinek pénzt adni karácsonyra!!!


Milyen ünnep az olyan, amikor a családtagok borítékokat cserélnek és ezzel kész?!...


Ezzel az erővel nem is kell borítékot cserélni : ha én is 5000-et adnék, meg ő is, akkor csak simán hátba veregetjük egymást, mintha mindketten megkaptuk volna az ajándékunkat???... Vagy a különbségen osztozunk?... (Szánalmas...)


Azért az nekem nagyon sértő lenne, hogy a másik ember egy csöpp fáradságot sem vett, hogy kigondolja, vajon minek örülnék a legjobban?... Elintézi párezer Ft-tal, hogy ne kelljen velem foglalkoznia?!... Kösz, az ilyentől inkább nem kérek semmit!... :-[


Anyósom például hosszú évekig úgy oldotta meg nekünk az ajándékozást, hogy a barátnőit megbízta, vegyenek nekünk "valamit" a hipermarketben (ezzel "adott is, meg nem is", mert mégsem pénzt adott, de foglalkozni sem foglalkozott az ajándékozással, azt kaptuk, ami épp a soros barátnője ízlése volt)... :-P

2009. dec. 10. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!