Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Karácsonyra ajándékként...

Karácsonyra ajándékként pénzt? Bövebben lennt

Figyelt kérdés
Tudom, nem szokás, de most az "jönne" a legjobban, ugyanis a barátnöm, keresztlányom anyja, anyagi mélyponton van kb. 2 éve mióta egyedül neveli a lányát. Sajnálattal hallom, hogy mennyire nem futja neki a fizu a kiadásaira, kölcsönöket kell vegyen amik nagy kamattal járnak stb..szóval nagyon összecsaptak a hullámok a feje fölött, és nagyon sajnálom, valamit segiteni szeretnék. Igaz, én is gyesen vagyok, be kell osztanom a pénzünket, de elhatároztam hogy karácsonyra adok egy kis pénzz ajándékot neki. Mivel hogy nem túl nagy összeg,(20.000 ft-ra gondoltam) nem akarom hogy lesüljek, tudom ez nem húzza ki a helyzetéböl...Szerintetek hogy adjam ét neki a borítékot, mit írjak a karácsonyi üdvözlöre? Van egy pár tippetek?
2011. okt. 20. 13:19
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
74%
vegyél vagy csinálj valami apróságot (kis dobozt, egy szép díszt) és abba tedd bele
2011. okt. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha pénzt akarsz adni, akkor szerintem mondd, hogy nem tudod, mire van éppen szüksége a lányának mondjuk, vegyen neki ő valamit. Utána meg elkölti, amire akarja. :)
2011. okt. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
76%

Jó ötlet. ÉN mindig a hasznosságot nézem,és most nekik ez a leghasznosabb. Kár lenne venned egy vázát, húszezer értékben.

Amúgy karácsonykor mindenki kap egy csomó felesleges holmit, amit lehet jó szívvel adnak, de konkrétan nem arra lett volna szükség. Egyszerűbb lenne, ha senki nem ajándékozna senkinek semmit (már a kari amúgysem az ajándékozás öröméről szól), és mindenki saját magára költene x ezer forintot, ha egy zokninak örül, azt venne, ha futja rá és pl. tv-nek örül, akkor azt venne. Mindenki jól járna! :D

2011. okt. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem meg inkább egy vásárlási utalványt vegyél neki pld. Auchan, Tesco, Lidl-be.. Ott aztán arra költheti, amire szükségük van épp. És mégse olyan "durva" mint a pénz. Én nem örülnék pld. pénznek (égnék a szégyentől, h idáig jutottam, még ha önhibámon kívül is!!!) de utalványt lehet hogy szívesebben venném. :)
2011. okt. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
54%

Mindíg csodálkozom, amikor hallom,hogy olyanok akik tudom,hogy sokkal nehezebb helyzetben vannak mint mi, milyen ajándékokat vesznek.

Nálunk 5000 ft a max.amit kiadunk valakinek ajándékra,pedig kocsit is vehetnék neki.

2011. okt. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszoló, nem tudtad, hogy minél szegényebb valaki, annál odaadóbb, és adakozóbb? :) Sajnos ez így van. Mindemellett veled értek egyet, én is adhatnék számítógépet is, de nálunk is maximálva van, gyerekeknél 5.000/fő, felnőttnél meg valami apróság (könyv, csoki, stb.)
2011. okt. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Mert a karácsony nem pucc parádé és rongyrázás, hogy ki vesz nagyobbat..

Az ajándékozás öröme lenne a lényeg, meg a jelképesség, hogy gondolunk a másikra..

Szerintem jó ötlet a pénz, nem fog megsértődni, pláne hogy tényleg szüksége van rá.

(én pl. egy média márktos ajándékutalványnak egyáltalán nem örülnék, mert nincs szükségem semmire, kényszerből meg nem akarnék ott vásárolni). Szóval pénz!

2011. okt. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Auchanban, Tescoban BÁRMIT vehet rajta. Nemcsak Média Markt-os dolgokat. Hanem élemiszert, pelenkát, ruhát, stb.
2011. okt. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Én karácsony előtt odaadnám neki, mivel könnyen lehet, hogy a karácsony pluszkiadás számára, és ha tőled kap pénzt, akkor esetleg nem vesz fel arra is hitelt. Vagy az is lehet, hogy abból van lehetősége legalább egy karácsonyi vacsorát csinálni. Szóval mondjuk két héttel előtte odaadnám, mondván vegyen belőle valami szépet a lánykának, aztán karácsonykor adnék valami jelképes ajándékot, mondjuk egy egyszerűbb kis ékszert (500-1000 Ft körül már ki lehet fogni nagyon szépeket). A fa alá a rokonok elé biztos nem állnék oda a pénzzel, ez mindkettőtöknek nagyon kínos lenne.
2011. okt. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

"Auchanban, Tescoban BÁRMIT vehet rajta. Nemcsak Média Markt-os dolgokat. Hanem élemiszert, pelenkát, ruhát, stb."


A média márkt arra volt példa, hogy egy utalvánnyal arra az egy helyre kényszerítjük be az ajándékozottat, pedig lehet tud olcsóbb helyet, vagy máshol vásárol szívesebben.


De ha itt tartunk, ennyi erővel ajándékkosarat is vehetne, amit maga állít össze az általa hasznosnak vélt dolgokból, de ez is olyan, hogy akkor már tényleg a pénz a leghasznosabb.

2011. okt. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!