Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan magyarázzam meg a...

Hogyan magyarázzam meg a fiamnak, hogy ne álljon le mindenféle emberrel beszélgetni?

Figyelt kérdés

Még csak 8 éves de odamegy bárkihez és beszélget vele. Mindegy, hogy fiatal vagy öreg. Nem szokta zavarni az embereket de én nem nagyon szeretem ezt mert elég hülye emberek vannak a mai világban, jobb vigyázni az idegenekkel. Iskolában is odamegy néha a szülőkhöz és beszélget velük. Mondtam neki többször is hogy ne beszélgessen bárkivel de nem igazán érdekli. Hogyan mondjam még neki?

Leginkább nőkkel beszélget és szerintem azért mert nincs édesanyja.


2014. ápr. 27. 13:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
18%
Gyerekpszichológus...
2014. ápr. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
"Leginkább nőkkel beszélget és szerintem azért mert nincs édesanyja." Szerintem is.
2014. ápr. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Azzal, hogy az iskolában szülőkkel beszélget, nincs gond. Utcán idegenekkel valóban nem tanácsos szóba állni. 8 éves. Nem olyan kicsi már, hogy zet ne éetse meg, ha türelmesen elmagyarázod neki. Igen egy anya valóban hiányozhat neki. De ezt is csak Te tudod megoldani.-)
2014. ápr. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Minden ilyen beszélgetés után azt mondja, hogy nem fog oda menni mindenkihez, de mégis.
2014. ápr. 27. 13:57
 5/13 Hengerelőhereverem ***** válasza:
Valóban kicsit érdemes leszoktatni róla, viszont én arról az oldalról meg hagynám, hogy később soha nem lesz problémája a kommunikációval, ha most minden idegennel el tud cseverészni, én ismerek sok olyan embert aki a saját barátival nem tud beszélgetni, nem hogy egy idegennel ez lehet előnyös és kevésbé előnyös is, attól függ mit tanítasz neki mire használja a jó beszélőkéjét.
2014. ápr. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Keresd meg az iskolában az iskolapszichológust, és kérd ki a véleményét, lehet, hogy néhány alkalom nem ártana. A szakember néhány alkalom után fel fogja mérni, hogy mi van a háttérben, mert lehet, hogy valóban hiányzik neki az anya, de az is lehet, hogy egyszerűen ilyen nyitott a személyisége.
2014. ápr. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
68%
Gyakran elgondolkodtam már rajta, hogy mindig az idegenektől féltjük a gyermekeinket. Nézzétek meg a statisztikákat, kik követik el a legtöbb bűncselekményt a gyermekek ellen. Bizony, nem csal a szemetek.
2014. ápr. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy gondolom, hogy a gyerek egyértelműen valamiféle pótlékot, törődést keres mások személyében.
2014. ápr. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
61%
Nincs Williams-szindrómája? Manószerű arca van?
2014. ápr. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
91%
Azért sokat elmond a társdalomról, hogy gyerekpszichológusért kiáltanak ha egy gyerek közvetlen, könnyen kommunikál és nem retteg mindenkitől. 8 évesen ez lenne a normális...
2014. ápr. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!