Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A párod tőletek külön élő...

A párod tőletek külön élő kisgyereke hogy viselte, hogy közös babátok született?

Figyelt kérdés

Férjemmel nagyon szeretnénk babát.

Van egy öt és fél éves lánya, aki heti 3 napot szokott nálunk lenni. Imádja az apját, és engem is nagyon szeret, mások előtt úgy szokott emlegetni, hogy "a másik anyukám". :)

Nagyon tartunk tőle, hogy kiborul, ha gyerekünk lesz. Alapjáraton is jóval magasabb a figyelemigénye az átlagosnál, és iszonyúan féltékeny más gyerekekre. Ha csak ránézünk egy idegen kisgyerekre, vagy megjegyezzük, hogy milyen aranyos, ő már rögtön duzzog, ordít, hisztizik.

Ráadásul amikor az oviban XY-nak kistestvére született, ő azzal jött haza, hogy ő nem akar testvért soha, és mi ígérjük meg neki, hogy nem lesz testvére. Persze nem ígértük meg, elmagyaráztuk, hogy ha lenne gyerekünk, attól őt ugyanúgy szeretnénk, de ő folyamatosan ezzel nyúz minket.

És az a baj, hogy lassan kezdünk elbizonytalanodni a férjemmel, nagyon tartunk attól, hogy óriási gondok lesznek a kiscsajjal a gyerek születése után. A testvérféltékenység mellé még jönne a tudat, hogy az "új" gyerek mindig apával és velem lehet, de ő nem, meg nyilván kevesebb figyelmet kapna, mint eddig.

Már komolyan nem tudom, mitévők legyünk. Várni nem nagyon szeretnénk, mert hamarosan 30 leszek, és nem is biztos hogy rögtön összejön a baba, és nagy családot tervezünk. Ráadásul igazságtalannak érzem, hogy csak azért ne vállaljunk most gyereket, mert az ötéves kiscsajszinak ez nem tetszene.

Mit tegyünk, hogyan lehetne feloldani ezt a görcsös elutasítást a kislányban? Pszichológushoz jár, de eddig semmi látványos eredménye nincs.



2014. ápr. 29. 08:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%
Amikor a férjemmel megismerkedtem 13 éves volt a lánya, már elég nagy, a 13 évig minden áldott nap találkozott az apjával, szinte egész nap telefonon is beszéltek egymással, ő elfogadott és szeretett engem, de az anyja féltékenykedett, ha a kislány nálunk volt percenként hívta telefonon, szegénynek minden percéről be kellet számolnia az anyjának, az anyja beszélte ellenünk a kislányt, majd választás elé tették a férjemet vagy én vagy többet nem láthatja a lányát, éveken át telefon fenyegetett és zaklatott engem meg a férjemet a lány anyja, rengetegszer hívott egy nap, telefonszámot is sokat cseréltünk valahonnan mindig meg tudta, 3 év zaklatás után csúnyán közbe szóltam amire nem vagyok büszke, de betelt a pohár, mert már nem lehetett elviselni sem, mikor terhes voltam az első gyermekünkkel folyamatosan fenyegetett ő és a családja is, hogy kirugdossák belőlem a gyereket stb. Az lett a vége, hogy immáron 6 éve, a férjemmel nem áll szóba a lánya, 3 gyerekünk született a lán sose volt kiváncsi rájuk. Azaz minden kapcsolatot megszakított az apjával, a férjem két három évig mindent megpróbált, hogy rendeződjön a viszony, a lány és az anyja nem tudta elviselni, hogy a férjem új kapcsolatot létesített, új házasságot, gyerekek is születtek, azt tudni kell, hogy a férjem mielőtt összeismerkedtünk már 7 éve külön élt az ex nejéől, de minden pénzét odaadta nekik, minden hónapban, és a férjemet a szülei tartották el. Az ex nejének már több éve kapcsolata volt más férfival, most is vele van. A férjem családcentrikus ember, a házasságuk végéhez az vezetett, hogy a volt felesége többször is megcsalta különböző férfiakkal, és meg is mondott pár félre lépést a férjemnek, ekkor a kislány még csak 1 éves volt, de az tete be a kaput, mikor a férjem bátyjának beajánlották a saját haverjai, hogy ....., mert nem tudták hogy az asszonyka sógora hát az vitte a pálmát. Az anyuka sosem dolgozott egész életében ellátatlan munkanélküli volt, meglátásunk szerint azért tiltotta el a lányát, mert már a férjem nem tette le az egész havi fizetését, csak a Bíróság által megítélt gyerektartást, amit sajnos a kezébe adott, mint addig a 13 évig tette, ő persze egy jó idő után visszamenőleg beperelte a férjemet, hogy nem fizet gyerektartást és lefoglalták a lakásunkat meg a kocsit is, és mivel nem tudta bebizonyítani hogy valóban odaadta a pénzt neki, így újra ki kellett fizetnünk amit már kifizettünk tetemes összeg+ Végrehajtási díj. Szörnyű évek voltak!
2014. ápr. 29. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%
Nálunk azt mondta a gyerkőc, hogy szeretne kistesót.
2014. ápr. 29. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Az anyját nem tudjátok bevonni a felkészítésbe?


Egyébként itt a határozottságot látom egyedüli lehetőségnek. Ha a a gyerek azt látja, hogy a hisztivel elbizonytalanít, célt ér, akkor vérszemet kap.

Amolyan "nagyon szeretünk téged, de kötelességed tudomásul venni, hogy most ez fog történni" hozzáállás segítene. Szerintem előbb-utóbb belenyugodna - néhány próbálkozás után.

2014. ápr. 29. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

#3,


sajnos nem, az anyuka mindenféle utolsó szemétnek elmondta a férjemet, amiért "gyereket akar csinálni egy másik nőnek", amikor a lánya nem akarja. Azt mondta, hogy szörnyen rossz apa, amiért nem az egy szem gyereke érdekeit nézi. Szóval anyucira nem számíthatunk. :(

2014. ápr. 29. 09:24
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Vállaljatok babát. A kislány meg úgyis megnyugszik.

Csak eleinte ne hagyjátok őket kettesben, nehogy bántsa a picit.


Én biztos nem ugrálnék úgy, ahogy egy 5 éves kislány fütyül.

2014. ápr. 29. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Azt a kislányt nagyon elkapatta az anyja.Nem lesz könnyű dolgotok,de ne várjatok vele,mert ez később sem lesz jobb.
2014. ápr. 29. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Akkor az anyja a felbújtó. Sajnos a kitartó ignorancián kívül mást nem tudtok tenni. Ha látja, hogy komolyan gondoljátok és nem inogtok meg, egy idő után megbékél.


Exfeleségnek nincs új kapcsolata?

2014. ápr. 29. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

#7,


de van, sőt régebb óta, mint amióta mi ismerjük egymást a férjemmel. Csak anyuci tipikus ősanya, akinek csakis és kizárólag a gyereke fontos az életben, és ő aztán dehogy tenné kockára a pici lánya lelkecskéjét azzal, hogy vállal még egy gyereket, ha egyszer az ő szemefénye nem akarja. Ami rendben is van, az ő élete, az ő döntése, de az azért mégiscsak sok, hogy ezt a - szerintem idióta - hozzáállást rá akarja erőltetni a férjemre is.

2014. ápr. 29. 09:54
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Kár, hogy pont ezzel tesz be a gyerek lelkivilágának...
2014. ápr. 29. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

En 17 eves vagyok es van egy noverem aki nem velunk el, mert apu elso hazasagabol szuletett. Amikor kicsi voltam sokat volt itt es mindig veszekedtunk es mindig bantott, dicsekedett hogy szulinapjara, karacsonyra o mindig tobb ajandekot kapott itt is es otthon is.

Amikor nagyobbak lettunk sokszor mondta, hogy apu azert nem foglalkozott vele mert en megszulettem es azert hagyta ott az o anyukajat! Most szerencsere messze van egyetemen, de ha a varosban van akkor se jon hozzank mar. Nem tudom de ugy erzem soha nem lesz jo a kapcsolatunk anyuek hiaba mondjak hogy testverek vagyunk es szeressuk egymast ha erzem hogy utal en sem tudom szeretni meg sokat bantott is.

2014. ápr. 29. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!