Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Négy éves párkapcsolat vs....

Négy éves párkapcsolat vs. Előző házasságból született gyerek?

Figyelt kérdés
A párom pár hete kapott egy állásajánlatot osvosként, Hollandiába. Remélem mindenki érzi, hogy ezt normális ember nem utasítja vissza. Persze vinne engem is és idővel kint alapítanánk családot. Viszont a fiam itthon maradna a volt nejemmel. Évente csak párszor láthatnám. Össze vagyok törve, tanácsokat szeretnék!
2013. okt. 20. 19:39
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
34%

Nos, nézzük a tényeket:

Egy évben alig találkozik veled a fiad, emiatt nem fog közöttetek kialakulni olyan szoros kapcsolat.

Ha azt mondod, te otthon maradsz, akkor vagy a párod szakít veled, vagy a távolság miatt vesztitek el egymást. Valljuk be, a távkapcsolatok 75%-a bukással végződik.


Lehet több barátnőd is, de fiadból csak egy (jelképesen értve).

2013. okt. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
32%

ha ragaszkodsz a gyerekedhez, el se indulj, mert csak kínszenvedés lesz neked. (meg a gyereknek) MOST döntsd el és gondolkodj el rajta, hogy ha választanod kellene, 5 év múlva kihez szeretnél tartozni. Ha kimész Hollandiába a gyerekeddel való kapcsolatodnak annyi. Ha nem mész, akkor a párkapcsolatodnak annyi.


Amúgy mennyi idős a gyerek? Nem lehet róla szó, hogy veletek menjen?

2013. okt. 20. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben mennék, ha találsz egy jó munkát te is, nagyon jól fogtok élni, hazajöhetsz egy évben többször a fiadhoz, ki is viheted magadhoz majd ha nagyobb lesz, ez neki is nagyszerű lehetőség. De tartsátok a kapcsolatot videókamerán keresztül. Mesélje el mi történt vele aznap és stb. Van akinek kint dolgozik az apukája úgy hogy kicsi a gyerek, de attól a kapcsolat megmarad, csak folyamatosan tartani kell valahogyan. Mondjuk ehhez a nejednek is közreműködőnek kell lenni.
2013. okt. 20. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
78%

Gondolom a kinti munkádtól függően tudnál hazajönni.

Ha mondjuk 4hetente hazajössz 1 hétre és azt a fiaddal töltöd, az nem megoldás?

Ha nagyobb lesz úgyis kint tölti majd a nyár egy részét (vagy az egész nyarat), gondolom az exed se bánná ha év közben is kimenne a gyerek hozzátok párszor.

Szerintem minden csak megbeszélés kérdése.

2013. okt. 20. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
6 éves, kizárt, hogy felügyeleti jogot kapjak.
2013. okt. 20. 19:53
 6/18 anonim ***** válasza:
92%
Mindenki írja, hogy ha nagyobb lesz több időt tölthetnek együtt. De miért akarna vele egy egész nyarat eltölteni, ha nincs meg közöttük az IGAZI apa-fia kapcsolat?
2013. okt. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
80%

Meg lehet ezt oldani.

Nálunk is ugyanez a helyzet. (majdnem)

Én nyáron megyek ki németbe, és a párom jön velem.

Neki van egy 11 éves kislánya az előző kapcsolatából.


Most gondolkozzunk logikusan.

Jelen esetben egy albérletben tengődünk. A gyerektartást épp hogy tudjuk fizetni.

Ha most kint vagyunk akkor a gyereknek is több jut.


Ha nem nem 2 hetente van nálad, hanem mondjuk évente a nagyobb szünetekben?


Szerintem pont amiatt amit az első hozzászóló írt, válaszd a párod.

Mert: Lehet, hogy barátnőd akármennyi lehet, viszont egy normális kapcsolatod lehet hogy nem sok.


És igen. A gyereked az mindig a gyereked marad.

Akkor is ha dús gazdag vagy, ha koldus, ha egy fedél alatt laksz vele, ha egy másik bolygón, tehát ennyi erővel el sem kellett volna válni, mert a gyerek....


Ja, és mi is pont 4 éve vagyunk együtt a párommal.

2013. okt. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
17%

19:56 vagyok.

Bocsánat, az kimaradt, hogy most is elég ritkán jön a kislány (kb. 1-2 havonta), de akkor mondjuk péntek délutántól vasárnap estig, vagy ha van egy őszi, tavaszi, nyári szünet akkor több időre.

Úgyhogy ilyen szempontból nekünk könnyebb a helyzetük e téren.

2013. okt. 20. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
17%
van nevelőapja a gyereknek?
2013. okt. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
5%

Bocs, nekem egyből az ugrik be, hogy :

Miért kellett válni?

Ha muszáj volt, miért kellett felelőtlenül házasodni??


A modern kor problémája, hogy az embereknek több töredék családja van...

Tudom, ezen már nem lehet változtatni, kívánom, hogy találd meg a megoldást és most légy okosabb!

2013. okt. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!