Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az ember valóban a saját...

Az ember valóban a saját sorsának kovácsa vagy befolyásolja a lehetőségeit a háttér, amibe született (pl. család, anyagi helyzet)?

Figyelt kérdés
2014. jan. 4. 20:36
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
66%
Én ugy gondolom igen (tapasztaltam is). Te döntesz - munkahely, barátok, párkapcsolat. Ki mint vett ugy arat.
2014. jan. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
95%

Hogyne befolyásolná!!!

Nagyon nem mindegy hova születsz!

Amit kiskorodban tapasztalsz (ha jó, intelligens családod van)egész életedre pozitív hatással van!

2014. jan. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
92%

Hát, márpedig sok tanulmány szól róla, hogy számít a háttér. Van egy könnyen emészthető könyv erről, ha komolyan érdekel.

[link]

2014. jan. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem csak és kizárólag az ember dönt a sorsáról.
2014. jan. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
91%
Persze, utolsó, alapesetben igazad van. Csak tudod más lehetőségei vannak egy mélyszegénységben élőnek, és egy középosztálybelinek. Mást lát otthon, más a prioritás, stb. Ha egész gyerekkorodban azt látod, hogy a szüleid otthon vannak és segélyből élnek, akkor nehezebb (nem lehetetlen, és itt jön be az egyén döntése) abból kiszakadni, mert nem ismersz mást, nem láttál mintákat. Arról nem is beszélve, hogy valószínűleg nem fognak úgy támogatni a tanulásban sem, nem küldenek elit suliba, előkészítőre, nem lesz számítógéped (ami ma már a fejlődéshez azért szükséges), nem jársz külön nyelvórákra, stb. Persze, vért izzadva, ha tehetséges vagy és gondozzák a tehetségedet, akkor ki lehet törni... Ugyanilyen dolgok a többi társ-i osztályban is vannak, csak max. nem ilyen látványosak.
2014. jan. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
94%
A sorsáról igen. DE, hogy honnan indul, s mit hozott a családjából arról nem. Bepótolhatatlan az az intelligencia, amit egy "elit" családból származó gyerek kap, addig amíg felnő. Viselkedésminta, kapcsolatok, kultúra, beszédstílus stb...
2014. jan. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 Zenon ***** válasza:
96%

Elmondok egy rövid sztorit a "háttérről".


Apám mindig különbséget tett köztem és az öcsém között.

Én voltam a negatív példa mindig, én mindig rossz voltam, bármit is tettem. Öcsém pedig mindig a jó példa. Nos, később annyira kihatott rám, hogy amíg öcsém sikerrel vette az élet akadályait, addig nekem semmi sem sikerült, mert belém égett, hogy én rossz vagyok. Így én lecsúsztam.

Csak ENNYIT jelent a háttér.

2014. jan. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
90%

Eldöntöm én, hogy világhírű énekesnő leszek. Össze kell spórolnom a pénzt énektanárra, jó dalokat kell írnom, az se baj, ha tudok játszani valami hangszeren. Át kell költöznöm egy másik országba, Los Angeles, New York, London. Utcazenészként kezdem, lehet, hogy nem is jutok tovább, soha nem lesz albumom.


Paris Hilton eldönti, hogy énekesnő lesz. Az apja ad neki pénzt. Kiadják az albumát.

2014. jan. 4. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
79%

Persze, hogy számít a háttér. Nagyon nehéz azt felülírni, amit a szülők beleneveltek az emberbe. Sokaknak nem is sikerül. Még többen meg se próbálják.

De Magyarországon (Európában) élni azért szuper, mert ettől függetlenül a lehetőségek adottak. Senki nem ír le azért, mert más társadalmi osztályból származol. Ha rossz anyagi helyzetben vagy, de megpróbálsz kitörni belőle, rengetegen támogatnak. Persze ehhez kell az, hogy az ember utánamenjen. De például egy rossz családi háttérrel rendelkező fiatal ha egyetemre megy, csak szociális alapon járó juttatásokból össze tud szedni egy minimálbért. Ha pedig tényleg tehetséges, akkor ezen felül még a tanulmányi eredménye alapján is kaphat különféle ösztöndíjakat (ezért nem értem, aki azt mondja, hogy nincs pénze tanulni). Az esélyegyenlőség nem pusztán duma, hanem valóban egy olyan cél, amit igyekezni kell minél jobban megközelíteni.

2014. jan. 5. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a legfontosabb a sikerhez, hogy "higgy magadban!"

Es azutan ezt a hitet probald meg atadni masnak, hogy o is higgyen benned.

Es akkor ha mar hisz benned, akkor segit. Es igy lehet 1-2-re a jutni.


Es ez az a pozitiv dolog, ami egy gyerek eletet jelentosen meghatarozza. Ennyit kell adnia egy jo szulonek. Hogy ketsegek nelkul elveti a gyermekenben azt, hogy tehetseges. Es nem kell tul nagy celokat kituzni. En annyit varok el a gyerekeimtol, hogy merjenek nagyot almodni. Es kemenyen DOLGOZZANAK MEG AZ ÁLMAIKERT!


Szorgalom, kitartas, alazat, hit...

2014. jan. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!