Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha valakit nagyon megbántottam...

Ha valakit nagyon megbántottam, és őszinte megbánást tanúsítok, hogyan tudnám legalább részben helyre hozni a bűnömet?

Figyelt kérdés
Nem vagyok már gyerek. Meg nem történté sajnos nem tudom tenni!

2014. ápr. 30. 18:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Attól függ,kit bántottál meg,mivel,és mennyire,mert nem mindegy.
2014. ápr. 30. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:

én személyes találkozót kezdeményeznék, valami apró, de mégis kedves ajándékot vásárolnék, és elmondanám, hogy őszintén sajnálom a történteket, és szeretnék tőle bocsánatot kérni.

Egyébként olvastam egy könyvet,: "ha nem elég a sajnálom" a bocsánatkérés 4 nyelve, ha van időd, kedved, pénzed megvenni és elolvasni érdemes ezen a téren szerintem elég visszamaradott nép a magyar nép!

Sok sikert! remélem helyreáll a kapcsolat!

2014. ápr. 30. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Szóval bántottam meg egy hölgyet. Tudjátok szóval lehet a legnagyobbat ütni!
2014. ápr. 30. 19:24
 4/15 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom,mennyire vagy közeli viszonyban a hölggyel,de egy rövid,kedves,szép üzenetnek,meg egy apró ajándéknak biztosan örülne.
2014. ápr. 30. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Kövesd meg! Állj eléje /hívd el egy személyes találkozóra/ és őszintén mond meg neki, hogy bocsánatot kérsz a történtekért. Ha normális, elfogadja és túllép rajta. Ha nem, rágódik. Utóbbi esetben ne erőlködj, nincs értelme.
2014. ápr. 30. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Sajnos meghívni nem tudom. Messze lakik. Lehet, nem is jönne.
2014. ápr. 30. 20:31
 7/15 anonim ***** válasza:
Érdekes kérdés, számomra aktuális is éppen. Pont tegnap bántott meg egy olyan ember, akit nagyon szeretnék kedvelni, de sajnos nem könnyíti meg a dolgomat. Szerintem csakis akkor lehet az ilyesmit kulturáltan rendezni, ha szépen elé állsz és megmondod neki, hogy őszintén sajnálod, hogy megbántottad, nem állt szándékodban és igyekszel odafigyelni, hogy többé ne forduljon elő. Ha van benne akár egy csöpp jóérzés is, biztosan elfogadja a bocsánatkérésed. Mondjuk... Azért nem mindegy, hogy mivel, hogyan és mennyire bántottad meg.
2014. ápr. 30. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Kedves 7-es köszönöm biztató szavaidat, de sajnos nincs módom elé állni a bocsánat kérésemmel. Ami a legnagyobb baj, hogy nagyon durván sértettem meg, még női mivoltában is.
2014. ápr. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

8-as, gondolom a kérdező vagy egy másik regisztrációval. :)

Úgy látom, ha valóban ennyire fontos számodra, hogy kifejezd a megbánásod, azt egy üzenet formájában is megteheted. Így a te lelkiismereted is nyugodtabb lehet. Az pedig már csak rajta áll, elfogadja-e vagy sem. Csak őszintén. :)

2014. ápr. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Kérdező, miért léptél be másik regisztrációval?
2014. ápr. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!