Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyerektartás kontra kapcsolat...

Gyerektartás kontra kapcsolat tartás. Va e joga azt mondani, ha nem tudsz fizetni, nem láthatod a gyereket?

Figyelt kérdés
A párom exe azt mondta ,ha nem fizet akkor nem adja oda a gyereket kapcsolattartásra. Jól tudom ,hogy ezt nem teheti meg,mert a kettőnek nincs köze egymáshoz. Pár nap fizetés késés van,és ezzel fegyegetőzött. Ha nincs pénz nincs gyerek ..ezt mondta neki.

2014. máj. 3. 13:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem teheti meg.
2014. máj. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
97%

Mivel a láthatás jog, a fizetés pedig kötelesség, ezért nem tehetik meg.

Megtehetik, hogy ha túl sokat késel, feljelentenek nem fizetésért. De ha nem adják oda a gyereket, te is feljelentheted őket.


De a gyerek érdekében próbáljátok meg kulturáltan kezelni a helyzeteket!

2014. máj. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg pár nap késés miatt ilyen görény az ex?

Kérdésedre válaszolva: nem, nem teheti meg. Még pár nap késés miatt sem.

S ha véletlenül komoly bajod történik, és kórházban fekszel, emiatt nem tudod intézni az utalást, a gyereked akkor sem látogathat meg?!

2014. máj. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nincs hozzá joga - illetve mondani azt mond, amit akar, de meg nem teheti. Ha mégis akadályozza a láthatást erre hivatkozva, párod elballaghat feljelentést tenni ellene, mert a kapcsolattartást NEM akadályozhatja meg az ex.
2014. máj. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Még akkor sem akadályozhatja, ha már annyi a fizetési hátralék, hogy amiatt feljelented vagy feljelentheted.
2014. máj. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

pont mostanság szigorítottak még jobban a törvényeken, hogy elváltaknál is több joga van a nem a gyereket nevelőnek, mint eddig.

pl beleszólhat lakcímváltoztatásba, szinte mindenbe, az ex KÖTELES őt mindenről informálni meg stb


nem olvastam el, csak átfutottam

2014. máj. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Sajnos nagyon nehéz vele szót érteni,a telefont is rányomja az emberre, nem partner a közös nevezőre. Flegmatikus ,lekezelő,és azt hiszi mindent megtehet,mert a gyereket ő neveli. Az apának nem enged teret a gyerekkel,csak a gyerektartás érdekli. Magyaruk nem bánja ,hogy ezáltal a gyerek érzelmileg sérül ,mert nem engedi az apjához.
2014. máj. 3. 13:50
 8/9 anonim ***** válasza:
52%
Boccs, hogy offolok csak nem írnék ki most ezért új kérdést hátha tudtok válaszolni. Olyan lehet, hogy valaki azért jelenti fel a másikat, mert a láthatások alkalmával nem viszi el rendszeresen a gyereket. Ha például nálunk kéthetente hétvégén péntek du. 5-től vasárnap 2-ig kéri a bíróságon a láthatást viszont mondjuk hónapokig a tájára se néz olyankor lehet valamit csinálni? Mondjuk végleg eltiltani, hogy ne is látogassa, vagy kötelezni arra hogy kéthetente elvigye? Ha nálam van elhelyezve köteles vagyok gondoskodni róla, de kéthetente nem a másik félnek a kötelessége abban az x időintervallumban? Vagy ez neki csak egy "lehetőség" hogy lássa a gyereket amivel nem kötelező élnie?
2014. máj. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

#8 sajnos nem hivatalos, amiket találok:


a "kapcsolattartási jog" szabályozza és elvileg módosítja a láthatási jogot, hogy kötelező a láthatás jogával élni


de én elvesztem a netes törvényekben, mert a kapcsolattartási jogra a láthatási törvényt dobja be a kereső, meg a cikk még valami "érintkezési jogot" is belekever arról végképp nem találok semmit


[link]

2014. máj. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!