Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tudnátok példákat mondani...

Tudnátok példákat mondani arra, hogy az anya és fia kapcsolat milyen esetekben egészséges 31 éves korban és mikor nem? Mit tekintünk önállótlanságnak?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, mi az, ami már túl sok, illetve hogy van-e ilyen. Egy szülő mindig szülő marad az rendben van, de példákat szeretnék szülőktől, gyerekektől, egyfajta véleménycsere. 31 éves férfi vagyok, még nem apa.
2013. dec. 29. 01:33
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Édesapám kapcsolata nem egészséges már az anyukájával például. Falun élünk, pont szembeszomszédok vagyunk a nagyszüleimmel. Apa minden nap átmegy, amivel semmi gond nem lenne, ha nem ugráltatnák folyton. Sokszor csúnya dolgokat vágnak a fejéhez, a Mama pedig telebeszéli a fejét mindennel, amiből itthon, közöttünk lesz konfliktus :) Nagy játékos...Anyukámat is elmondja mindennek a háta mögött, a szemébe meg jópofizik.

Édesapám pedig tűr, mert még mindig ennyire nem tud elszakadni tőlük. De soha sem szól nekik semmiért.

De az idősek márcsak ilyenek. Sokszor hallom tőle, hogy neki négy gyereke van, nem kettő, mert ugye ők is olyanok már, mint a gyerekek. :)

17/L

2013. dec. 29. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A pasim 31 éves,havi 1szer látogatja vidéken az anyukáját,dumál vele pár sort és kb ennyi,szerintem ez baromira kevés :)
2013. dec. 29. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

1. mintha csak én írtam volna :).

Na szóval: az én drága családomban is hasonló helyzet áll fenn. A 80+ éves nagyanyám még mindig azt hiszi, hogy egy évszázaddal ezelőtt élünk és azt próbálja rákényszeríteni mindenkire. Konkrétan teljesen rátelepszik a fiaira. Apámra szerencsére anyu egész jó hatással van, de az öccse valami katasztrófa.. 55+-os emberről beszélünk, se feleség, se gyerek, se állás, az anyja tartja el kb., mindenkit elmar mellőle, senki se jó neki, beleszól az életének minden egyes momentumába és még sorolhatnám. Nem mondanám, hogy teljesen önállótlan, de elég rendesen az anyja dirigálása dominál neki. Ja és természetesen nekünk is itt lakik a szomszédba...

Kérdező ez az, ami nem egészséges, a fordítottjáról nem tudok nagyon nyilatkozni, de ha ilyenben van részed, menekülj minél hamarabb és függetlenítsd magad.

2013. dec. 29. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

31 éves éves fiú nem fiú, hanem FÉRFI. Az egészséges ebben a korban az, ha önálló életet él, és anyuka a legminimálisabban sem szól bele az életébe.


"Egy szülő nem mindig marad szülő.


Amikor a gyerek felnő, akkor a szülei már nem fölérendelt helyzetben vannak hozzá képest, hanem MELLÉrendelő, és minden tekintetben egyenrangő viszonyban. Felnőtt a kisfecske, a többiek már falkatagként kezelik, nem etetendő, védenedő fiókának.

Ugynez érvényes az emeberkre is - ill. ez volna a normális.


Egy szülő az élettapasztalatából adódóan adhat tanácsot, ha kérnek tőle, de nem szólhat bele kéretlenül semmibe, akkor sem, ha a vesztébe rohan a másik. Felnőtt ember, önálló döntéssel, és a döntésekért való felelősséggel.


Minden más viszonylat, bárhogyan is ragozzák és szépítik, a szülő-gyerek kapcsolat konzerválása marad, tehát minden szinten egészségtelen.

2013. dec. 29. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
66%
Egy 31 éves férfinek például már nem otthon kell laknia, az az egészséges, ha már párkapcsolatban van és vagy már van gyermeke vagy éppen tervezik. Van egy normális, biztos munkája, amellyel képes a családját eltartani, esetleges támogatni a szüleit.
2013. dec. 29. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Bratilla válasza:

Nálunk is ez volt a helyzet apukámmal. Mama még jóval azután is nálunk lakott, hogy apa feleségül vette anyut. Ezzel nem is lett volna gond, de állandóan ő volt a "főnök", irányította és érzelmileg zsarolta apát, akinek néha, tisztább pillnataiban ez feltűnt, de sajnos nem tartott sokáig. Szerintem ebben a korban már az a jó, ha külön van az ember a szüleitől, persze találkozzanak és beszéljenek eleget, de ne az anya véleménye legyen a mérvadó. Ja, és a fia se telepedjen rá, akaratlanul sem.


Amúgy nem ide illő kérdés, tudom, de nem tanár vagy véletlenül? (Meg se kérdezd, hogy ez most hogy jött, megérzés, bár lehet, hogy téves :D)

2013. dec. 29. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Hm, minden ember más. Az is elképzelhető, hogy egy férfi sosem nősül meg, mert nagyon szereti az anyját (lásd: Presszer Gábor). De azért a nagy átlag, már 16 évesen frászt kap otthon a szüleitől és ahogy el bírja tartani magát, pl. 24 évesen elköltözik és együtt él valakivel, összeházasodnak, gyermekük születik. stb.

Hallottam olyanról is, hogy az anya még mindig levágja a fiának a körmét. Hát, ez beteges. De az is, ha az anya nem engedi a fiát megnősülni.

De, ha mind a ketten boldogok, akkor oké.

2013. dec. 30. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kérdés, hogy csak a férfi számára egészségtelen, vagy beki oké, de a környezete, családja számára nem?


Utóbbira, amit én tapasztalatból tudok:

- anya részéről van várva, hogy a fiat mindennap felhívja és legalább 2 órát diskuráljon vele telefonon olyan nagyon fontos témákról, hogy mit főzött a szomszéd ebédre és mennyire virágzott tegnap a muskátli (ez konkrétan nagyanyám volt, úgy, hogy apukám este 7-8 körül ért haza, és akkor sem tudott emiatt velünk foglalkozni)

- ha együtt élnek, akkor anyuka majdhogynem a seggét meg nem törli a gyereknek - tehát a fiú otthon még csak be sem segít semmiben, a kaja is be van víve a szobájába, arcocska megtörölve, ha izzad

- ha egy pár összejön, és azért nem jön össze az összeköltözés, rendes párkapcsolat, mert a fiú ami pénzt félre tud tenni, azt az anyja elkunyerálja vagy célozgat arra, hogy neki nyaralás, dizájner ruha, új mosógép kell, amikor tök fölösleges és anyukának sok pénze van...

- ha az anyjára hallgat minden párkapcsolatában, hogy "ez a nő nem jó neked, fiam", és nincs rá ÉRTELMES indok (pl. múltkor láttam, hogy más férfit csókol vagy látványosan csak a pénzed kell neki - bizonyítékkal)

- a fiú nem hajlandó a párja mellett kiállni az anyjával szemben, akkor is, ha teljesen jól tudja, hogy az anyja a sáros 100%-ban, és bunkón viselkedik

2017. aug. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ja meg ha anya mindig a fiát ugráltatja olyan dolgok miatt, amit más rokon, a szomszéd, de talán anyuka maga is meg tudna csinálni. Főleg ha ez rendszerint akkor folyik, amikor a fiú épp tudna egy kis időt tölteni a párjával.
2017. aug. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 dohi19 válasza:
Az sem egészséges mikor az anya kb. minden programra elviszi a felnőtt fiát,úgy hogy abból a fiának a párját kirekeszti. Tehát mikor a fiával "randizgat" az már nagyon nem egészséges. Ha a felnőtt fia barátnőjét/feleségét soha nem kérdezi meg,hogy van e programja egy adott napra,hanem ha van ha nincs,szervez egy úgynevezett "meglepetés programot",amiből teljes mértékben kihagyja a fia szerelmét,s ez lehet meghívás hiánya,keresztbeszervezés stb. Illetve az ilyen alkalmakkor a lány/nő a hibás,vagy gonosz,ha felhozza,hogy ez nem fair ránézve,na az egy nagyon egészségtelen anya/fiú kapcsolat,ami egy idő után teljesen a párkapcsolat rovására fog menni.
2018. ápr. 30. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!