Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek baj? Bővebben lent.

Szerintetek baj? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Kisfiam 13 hónapos. Minden héten 2-3 napot van anyósoméknál(nélkülem), hétvégente anyuhoz megyünk el(mi ketten), (péntek-szombat) Néha rossz anyának érzem magam, mert 2-3napra anyósoméknál van a gyerek, de tudom, jó helyen van. Nem sok ez kicsit? Vagy csak én fogom fel túl tragikusan?
2009. dec. 26. 23:33
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
31%

Igen, szerintem nem vagy jó anya...

Elég sok babás ismerősöm van, van aki dolgozik is, de egyik sem volna képes akár 24 órára odaadni a gyermekét másnak. Még akkor sem ,ha az a nagymama. Napokra meg pláne nem. Nem igazán értem, hogy minek akkor neked az a gyerek, ha majdnemhogy fele időt másnál van.

2009. dec. 27. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

jah, visszatérve...a 3 nap nem 3x 24 óra....

elviszik este, másnap ott van, és utána délelött hozzák haza...

2009. dec. 27. 00:00
 13/24 anonim ***** válasza:
75%

Ne hallgass a "nem vagy jó anya" itéletekre.

Ezt az egészet kár volt itt megkérdezned.

Mert ha a fiad teljesen jól érzi magát és Te is akkor nincs baj.!!!!

Inkább a férjedre koncentrálj h törödjön többet a fiával :-)

2009. dec. 27. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
75%
Jol ertettem,hogy hetvegen a sajat szuleidhez szoktatok menni gyerek nelkul?
2009. dec. 27. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
33%
Én ugyan 17éves vagyok, de azt gondolom, hogy ha lenne egy 13hónapos babám egy percre nem hagynám másra, bennem fejlődött, szüksége van rám, meg 13hónaposan még biztos szopizna. Meg hát én se bírnék nélküle elaludni.
2009. dec. 27. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
67%
kedves utolso! szerintem rosszul értetted. a "mi ketten" alatt szerintem magát és a babát értette.
2009. dec. 27. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
50%
utolsó előtti, bocsánat
2009. dec. 27. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
75%

Baromság, hogy rossz anya vagy! Újdonsült anya vagy és kész. Az a rossz anya, akiben nem merülnek fel kételyek anyaságával kapcsolatban....


Én három gyerekes anya vagyok és tudok hozzáfűzni valamit, talán hasznos lesz számodra.


1. gyerek: férjem elhagyott, a gyerek nem volt még egy éves sem, mikor vissza kellett mennem dolgozni. Ez heti két napot jelentett, addig az én szüleimnél volt a gyerek nappal. Éjszaka pedig heti egy napot aludt ott, hogy tudjak pihenni is. Eredmény: 1-6 éves korig komolyan küzdöttem magammal és anyámmal. Soha nem tudtam elég "jó" anya lenni, úgy éreztem. A gyerek az én anyámat is anyjaként szerette, s hol féltékenységből, hol önértékelési okokból nagyon rosszul éreztem magam emiatt. Pláne, amikor ott akart állandóan maradni a gyerek náluk. Majd, meghaltam minden ilyen alkalomkor. Rengeteget sírtam emiatt. Most már lassan 10 éves a gyerkőc és semmiféle kapcsolatbéli probléma nincsen, mondhatom kinőttük ezt, de tény, hogy nagyon kemény volt, míg eljutottunk idáig. Csak utólag látom, hogy többet kellett volna vele lennem első éveiben, még akkor is, ha ez az állásomba és a megélhetésünkbe került volna. Más megoldást kellett volna keresnem, s ha kerestem volna, talán találtam is volna. De én meg sem próbáltam.


2. gyerek. Szitu: második férjem nagyszüleinek ez volt az első unoka. Őrületes imádat mindkét oldalról (unoka-nagyszülők). Én is engedtem a nagyszülői könyörgésnek, elvárásnak, hogy igényt tartanak rá rendszeresen és sokszor. Heti max. egyszeri ottalvás kb. 6 hónapos kortól. Jelenleg 2 éves elmúlt. Eredmény: komoly viselkedési problémák. A gyerek náluk szó szerint megőrül. Kezelhetetlen. Itthon kell egy kis idő, míg átáll, ha hazajövünk, de hamar megnyugszik végül. Bár ez nem kevés idegességbe kerül. Oka: nagyszülők őrjöngő, szinte beteges szeretete ráragad a gyerekre, aki nem tudja még ezt jól kezelni, helyette mindenért üvöltve hisztizik.


3. gyerek. Most 10 hónapos. Eddig szükségből összesen max. 3-szor aludt nagyinál. Tény sokkal anyásabb, mint a másik kettő, de már most sokkal jobban kötődünk egymáshoz, mint azelőtt a nagyobbakkal. Sokkal jobban meg tudom őt vigasztalni, szinte issza az érintésemet, leheletemet, az egész lényemet. Most értettem meg, pontosabban éreztem meg mi az, ha valaki anyás.

Nem tudom, később ennek lesz-e valamilyen hátulütője. Sok ilyet hallani, de igyekszem odafigyelni. Tény, hogy e legkisebb hozta meg a teljes anyasági, önértékelési magabiztonságomat, s ehhez nagyon sokban járult hozzá az, hogy sokkal kevesebbet találkozik a nagyszülőkkel, mint a másik kettő. Persze imádják őt is, és találkoznak is, de összességében kevesebb ez az idő.


Még annyit, hogy ha rendszeresen átadod a gyereket, akkor hajlamosak a nagyszülők átmenni szülői szerepkörbe, ami leginkább később fog nagyobb gondot okozni közted és a szüleid között. Nem tudnak megmaradni a nagyszülői mivoltukban, ami nem csak a gyerekben fog zavart okozni, hanem benned is pl. frusztrációt és szintúgy önértékelési gondokat. Ismerős....?

Fel a fejjel! Szerintem ritkítsd a találkozásokat, vagy rövidítsd az óraszámot a nagyival, hogy tisztázódjanak a szerepviszonyok.

De azért engedd őket szeretni!


Ennyit tudtam hozzáfűzni.

2009. dec. 27. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
az egy dolog, hogy imádják, de attól még mindig te vagy az anyja annak a gyereknek...ha annyira imádják, menjenek el gyakran meglátogatni, de ne szakítsák már el tőled...egy ilyen pici gyereknek még az anyjával a helye!
2009. dec. 27. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!!! Nagyon aranyosak vagytok! :) Elmagyaráznám, pontosan, hogy is zajlik! Pénteken délután elmegyünk anyuhoz, én meg a pici, szombat délután jövünk is haza, ilyenkor a mamáék átjönnek 5 körül, és elviszik a kisfiamat, vasárnap ott van, és hétfő délelött hozzák is haza 10körül, délben már itthon alszik! Szóval, ha azt vesszük nem sok időt tölt külön tőlem... de nagyon hiányzik, amikor nincs itthon !:( De nem tagadhatom meg az anyósoméktól sem a gyermeket...
2009. dec. 27. 15:27
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!