Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 16 évesnek mindent tiltani?...

16 évesnek mindent tiltani? Normalis ez?

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok.S itthonról nem engednek sehova!!! csak iskolába + vissza..... 4 orától tovább kint nem lehetek...ha szünet van vagy hétvége és nem adok pontos infókat arról h hova megyek.. ( persze egyedül csak baratnőkhöz szabad..) akkor nem mehetek sehova. Pedig szerintem nem vagyok én olyan rossz.... iskolában is a legjobb tanulók közé tartozok, s nem csinálok semmi rosszat. akkor miért nem engednek sehova?? s miért féltenek ennyire? 16 évesen szerintem már lehetne egy kis magánéletem is..nem?!?! + van barátom lassan 1 éve ( ő 20 éves lesz nemsokára) de anyumék róla hallani sem akarnak... ismerik őt.ugy hogy párszor beszélgettek,de semmi több. s anyum máris leminősiti, hogy nem hozzám való stb., s ezzel a nagy tiltással épp csak azt érik el, hogy hazudozok.... Hogyan tudnék hatni rájuk? azzal is hogy elengengedjenek néha szórakozni esténként, vagy bármi.. és hogyan tudnám elfogadtatni velük a barátomat?
2009. dec. 27. 18:40
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
27%
sehogy, ott kellene hagynod őket
2009. dec. 27. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Na az ilyen hű de rendes családokban szokott megesni, hogy hoppá mégis teherbe esik az az aranyos kislány :)

Egyébként abnormális, ez természetes.

2009. dec. 27. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Már bocsi, de az előttem szóló tanácsát nehogy megfogadd!


Én is 16 vagyok... a legjobb barátnőm szülei hasonlítanak a tieidhez (ő úgy ment el az első bulijára, hogy azt hazudtuk a szüleinek, hogy nálunk alszik, amiért kb 1 hétig kellett könyörögnünk)

Mondhatnám, hogy tárd ki az érzéseidet, és lehet, hogy ez meg is hatná őket, de vannak néhányan, akiknél ez csak rontana a helyzeten. Szerintem csak Te érezheted, hogy megfontolnák-e a szavaidat és komolyan vennének-e. Ha igen, akkor minél előbb, őszintén ülj le velük és mondj el mindent, de vigyázz a modorodra,hogy lássák, tudod kikkel beszélsz és tényleg elég érett vagy egy kis szabadságra.

Ha nem, akkor sajnos ideiglenesen be kell tartanod a szabályaikat. Mi úgy segítettünk rá kicsit, hogy tovább engedjék el a bnőmet, hogy mindig pontosan ért haza, (ha kellett 4-5 mentolos cukor és 1 óra szellőzés után /mi nem cigiztünk csak a hely volt büdös!/ )aztán egyszer csak észrevettük, hogy tovább maradhat el, elengedték hétvégén is nálunk aludni stb....


Szerintem a barátod a nehezebb ügy, és mivel ebben kevésbé vagyok jártas, inkább nem szólok bele, mert rossz tanácsot semmiképp sem akarok adni :)


Sok sikert! És légyszi tájékoztass, hogy mi lesz veletek!

2009. dec. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi nem az előttem szóló,hanem az első tanácsát :)
2009. dec. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
80%
szerintem a 20 éves fiú egy kicsit"öreg"hozzád.És azt semm engedik a szüleid,hogy ő ott legyen nálatok?
2009. dec. 27. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
91%
Az elsönek: te teljesen hülye vagy - mi az, hogy hagyja ott öket? És te fogod eltartani, vagy miböl fog megélni, meg hol fog lakni? Az ilyenek, mint te az okai annak, hogy annyi fiatalnak teljesen félresikerül az élete.
2009. dec. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
75%
Nem normális. ÉS sajnos ennek te fogod a kárát látni, amikor majd felnőttként rádöbbensz, hogy nem volt gyermek- és fiatalkorod, ráadásul ami még nagyobb baj, hogy beilleszkedési, szociális problémáid is biz lesznek.
2009. dec. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

19:04 - nek : én is igy mentem először egy buliba.. azt mondtam, hogy megyek barátnőmhöz, és végül ketten elmentünk bulizni.

Velük beszélni ilyesmiről?!?! kizárt dolog.. próbáltam már elég sokszor, de nem ment. sőt.. sokkal rosszabb lett, mert mégúgyse engedtek sehova. Amikor elmondtam itthon, hogy van egy fiú akivel kezdek jóban lenni már akkor rögtön azt mondták, hogy kicsi vagyok még én ehhez. oké akkor még csak 14 éves voltam, s a fiú 18.De viszont azóta sem hajlandóak róla beszélni, ahányszor szóba hozom, mindig a válasz h nem nem nem és nem...nyáron az is meg volt tiltva, hogy találkozzak vele.persze a tiltás nem sokat ért..de végeredmény nagyon sok hazudozás lett :(

19:06 - : azt meg duplán nem engedik :( akkor már inkább találkozzak vele máshol, csak ne itthon..., mert hogy anyum szerint, hogyha az ő 16 éves lányának pasija van, akkor az szégyen.. és kitudja mit fognak beszélni a faluban az emberek... valami ilyen válaszokat kapok erre... szerintem ez se túl normális válasz egy anyától...


Valami ötlet, hogy mit tegyek? :(

2009. dec. 27. 19:23
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

ú velem is ez van. pedig én már 18 vagyok. mármint pasik terén... :S

na mindegy. szerintem máshogy ezt nem tudod megoldani, csak hazudozással (sajnálom...)

pl anyám már tudja, hogy érdemesebb velem kompromisszumot kötnie, mert ha nem, lehet hogy kussolok, de utána mégis megteszem azt a valamit, csak titokban.

2009. dec. 27. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én 18 éves vagyok, és velem is ezt csinálják, csak rosszabb...

Mondjuk Barátommal nincs gond, csak nem engedi apám, hogy menjek hozzá!

Ha tényleg nagyon szigorúak akkor nem tudsz mást tenni, befejezed a középiskolát és ha továbbtanulsz akkor kollégiumba vagy albérletbe mész... Esetleg összeköltözöl a Pároddal.

Én is ezt szeretném, még 1,5 évem vissza van a suliból és megyek Páromékhoz.

18L

2009. dec. 27. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!