Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 16 évesnek mindent tiltani?...

16 évesnek mindent tiltani? Normalis ez?

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok.S itthonról nem engednek sehova!!! csak iskolába + vissza..... 4 orától tovább kint nem lehetek...ha szünet van vagy hétvége és nem adok pontos infókat arról h hova megyek.. ( persze egyedül csak baratnőkhöz szabad..) akkor nem mehetek sehova. Pedig szerintem nem vagyok én olyan rossz.... iskolában is a legjobb tanulók közé tartozok, s nem csinálok semmi rosszat. akkor miért nem engednek sehova?? s miért féltenek ennyire? 16 évesen szerintem már lehetne egy kis magánéletem is..nem?!?! + van barátom lassan 1 éve ( ő 20 éves lesz nemsokára) de anyumék róla hallani sem akarnak... ismerik őt.ugy hogy párszor beszélgettek,de semmi több. s anyum máris leminősiti, hogy nem hozzám való stb., s ezzel a nagy tiltással épp csak azt érik el, hogy hazudozok.... Hogyan tudnék hatni rájuk? azzal is hogy elengengedjenek néha szórakozni esténként, vagy bármi.. és hogyan tudnám elfogadtatni velük a barátomat?
2009. dec. 27. 18:40
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

19:31 - hoghy sikerult elérned hogy kompromiszumut kössön veled? am én is igy vagyok,... titokban úgyis megteszem amit akarok, és ha anyum megtudná, hogy én miket műveltem már a tudta nélül... húúha.. minimum egy életre bezárna a 4 fal közé.


19:43 - én is ezt tervezem, hogy összeköltözöm a párommal, majd ha elmúlok 18, és majd úgy fogok már fősulira járni, hogy együtt lakunk. De hol van még az... 2 hosszú év...

2009. dec. 27. 19:54
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Hát engem is érdekelne, h h lehetne hatni rájuk! :SS Ugyanis nekem anyum ilyen (apu nem, ő mindent megengedne).
2009. dec. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
97%

Használd a "telefonos póráz"-t, azaz ajánld fel nekik [és tartsd is be], hogy szeretnél elmenni valahova, de ezzel párhuzamosan pl. óránként, sűrűn hívod őket, mi van veled, merre jársz, mit fogsz csinálni.

Mondd nekik, hogy tájékoztatod őket, legalább egy sms erejéig szólj nekik, és ők is felhívhatnak, ha akarnak.


Sőt. Az én szüleim kifejezetten morcosak [voltak], lassan tizennyolc leszek, de hidd el, egy idő után megunják a folytonos pittyegést, hívogatást, és békén hagynak, és most már mehettem egyedül vonattal pár száz kilométerre is. :)


És türelem. Ez a legfontosabb. Mindenképp keress nekik valami olyan ellenőrzési lehetőséget, ami lehet, hogy eleinte fárasztó, kiidegel téged, de előbb-utóbb őket is, és feladják, és megbíznak benned.


Engem se engedtek el még egy szeszmentes házibuliba sem, szembekötősdit játszani, ottalvással tizenhat évesen, de aztán hívogattam őket, megunták, és most csak legyintenek, na jó, szóljak, ha jövök és megyek, aztán ennyi.


Sok sikert és nyugalom. Fogalmazz óvatosan, de hatásosan. Tárgyalástechnika ez. ;)


Barátoddal talán úgy barátkoztathatod meg őket, vagy legalább elfogadtathatod velük, hogy létezik, hogy ugyanígy felajánlod, hogy van-e kedvetek együtt elmenni kirándulni, megnézni egy kiállítást, kirakodóvásárt [ésatöbbi], és ott megismerkedhetnének vele, ráadásul felügyelet alatt lennél. ;)


18/L

2009. dec. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

19:31 vagyok. hát nem csináltam én semmit, csak semmit se mondtam el neki. amikor vettem ruhát, azt se mondtam el. már ő érezte cikinek. hát de mit csináljak? nem kell hogy hisztizzen. Mostmár örül, ha valamit megosztok vele :D és tudja, hogy ha azt mondom, hogy "nem tudom" akkor az azt jelenti, hogy "megteszem, de a tudtod nélkül" :)

18.L

pl nekem se engedték h elmenjek a barátomhoz (messzi lakik) de ha a fene fenét eszik, akkor is elmegyek, ő pedig azt fogja hinni, h a barátnőméknél vagyok

2009. dec. 27. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
70%
Mostanában négykor már sötét van, tényleg nem lenne biztonságos.
2009. dec. 27. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
63%
Addig örülj, amíg így vigyáznak rád. Én is 16 vagyok és velem is ezt csinálják, de ez természetes, hisz még gyerekek vagyunk. Ha betöltöm a 18-at, akkor is minden bizonnyal fognak értem aggódni.
2009. dec. 27. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
83%
Hát szerintem ez akkor sem normális. 16 éves lány vagyok.Elngedtek szilveszterezni egy házibuliba egy közeli városba úgy hogy másnap hazahoznak a barátnőmék szülei.Tudják hogy lesznek ott fiúk meg lesz alkohol de viszont azt is tudják, hogy 16 évig megkaptam azt a nevelést, hogy tudjam hol a határ. Persze apukám engem is félt a fiúktól, de barátom mindig lehetett, és ha volt elmehetettem hozzá, bár nem aludhattunk ( még most sem :) ) együtt. Jó nem mondom, hogy szent lennék...igen ittam már énis többet a kelleténél. Részeg voltam a nagy Ő elött aki szerint undorító ha egy lány iszik.... sokkal nagyobb büntetés volt, mint hogy a szüleimtől kapnék egy pofont amiért ittam...
2009. dec. 27. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

21:31 - hivnak ők mindig.. de nem únják meg :S

na meg általában sikerül olyankor hivniuk amikor tényleg rossz helyen vaok :S . Vagyis pl. nyáron.. meg volt tiltva, hogy találkozzak a barátommal.Igy hát itthon mondtam azt, hogy megyek barátnőmhöz...,de anyum pont akkor hivott, hogy hol vaok.. és h ha tényleg barátnőmmel akkor adjam neki oda a telefont :S és igy is olyan hazudások jöttek ki.. mert persze barátnőm nem volt sehol... de valahogy mindig kimagyaráztam magam... de nem tudom miért nem lehet megérteni, hogy ha engednének pár dolgot.. akkor nem hazudnék. hanem őszinten elmondanák mindent...



21:59 - hehe jó megoldás :) De neked se engedik, hogy elmenjen hozzád a barátod? am mióta vagytok együtt.stb? :P


22:16 - oké... lehet, hogy már sötét van, de szerintem 16 évesen tudok magamra annyira vigyázni, s pl. nyáron ilyenkor még nincs sötét....


23:18 - igen, ez normális, hogy minden szülő aggódik a gyerekeért, de szerintem mindenkinek joga van egy kis szabadságra..nem?! a mai világban 10-12 évesek már diszkóznak isznak, cigiznek, szexelnek ész nélkül. S én nem vaok ez a fajta... én csak annyit akarok elérni, hogy bizzonak bennem, s engedjenek el...


23:33 - na igen velem is volt ilyen... s akkor egy jó ideig alkoholra rá se néztem.. hehe :)

2009. dec. 28. 10:27
 19/19 anonim ***** válasza:
engem se engedtek soha sehova,volt h 18évesen sem..évekig titkoltam hol vagyok és kinél alszom...és a mai napig megszablyák ha otthon vagyok,h meddig maradhatok,sokszor este 10et 11et mondanak legkésőbb!dúrva,mi?22L.Hálistennek 4éve külön élünk...könnyebb lett volna a kamaszkorom,ha nem kell hazudnom.Dehát ez van.Sose éreztem magam abban az időszakban felhőtlenül boldognak magam,mert rettegtem a lebukástól:( szomorú h ilyen sok szülő...az ilyen szülők gyerekeiből lesznek azok,akik 40évesen is diszkóba járnak és a gyerekeikkel barátnős kapcsolatban lesznek:)Én is vmi hasonló kapcsolatot akarok,inkább mondja meg a lányom hova szeretne menni,minthogy hazudjon.Tanultam a leckéből egy életre biztos,h nem leszek ilyen szülő,mint amilyenek az enyémek voltak.
2010. jan. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!