Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » SOS fel akarnak kérni kereszts...

SOS fel akarnak kérni keresztszülőnek?

Figyelt kérdés

Van a szomszédban egy baráti pár, akikkel néha összejárunk. Nekik most született a 3. baba, nekünk egy kisfiunk van. Jóban vagyunk, de nem tartoznak a nagyon szűk barátaink közé, kb. 2 havonta futunk össze egy vacsorára.

Tegnap hívtak,hogy ma szeretnének átjönni, úgy,hogy mindketten itthon legyünk, és a kicsivel kapcsolatban akarnak kérdezni valamit. A férjem még rá is kérdezett,hogy ugye nincs baj, de mondták,hogy nincs. Nekem ebből az jött le,hogy esetleg meg szeretnének kérni keresztszülőnek. Azt tudom,hogy a rokoni kapcsolatokkal hadilábon állnak és barátaik sem nagyon vannak.

Viszont bármilyen megtisztelő, elég nagy felelősség is a feladat. Ráadásul még egyikünk testvérének sincs gyereke, és nekik szerettünk volna keresztszüleik lenni. Ha valóban ezért jönnek, hogy lehet úgy visszautasítani a felkérést, hogy ne legyen belőle sértődés. Tényleg nem értem,hogy hogy jutottunk mi eszükbe.

A férjem mondta,hogy mivel ő még nincs megkeresztelve, szerinte nem is lehetne keresztszülő. Ha ezt mondjuk talán kevésbé tűnik visszautasítónak!

Ötletek?


2014. máj. 14. 06:40
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
40%

Én azt mondanám nekik, hogy ateista vagyok, és teljesen elhatárolom magam minden egyházi dologtól. Diplomatikusan megfogalmaznám, hogy ez a felkérés az elveimbe ütközik, és emiatt nem fogadhatom el, és hogy ezt tartsák tiszteletben. Ne úgy mondd, hogy nem akarsz felelősséget vállalni a gyerekükért, hanem hogy te nem érzed képesnek magad erre, mert képmutatásnak tartanád a részedről.


Ha megsértődnek, hát megsértődnek, de nincs joguk rátok kényszeríteni egy ilyen döntést.

2014. máj. 14. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
36%

Ne haragudjatok, de nálunk ugy szokás, hogy csak családtagok lehetnek keresztszulok. Mi majd a hugom es a férjem bátyjának a gyerekeinel leszünk keresztszulok, ennél többet nem tudunk vállalni, barmilyen megtisztelő is.

Ennyi.

Ateista vagyok, nem vagyok meg keresztelve eleg hülyén fog kijönni,mha majd valoban mentek a testvérek gyerekeinek keresztszulonek.

2014. máj. 14. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
48%
Ha a férjed nincs megkeresztelve, az elég indok. Nem kell ennél többet magyarázkodni. Azt meg nem várhatják el tőled, hogy te vállald a keresztmamaságot és majd valaki más lesz a keresztapa (láttam már ilyet). Ti összetartoztok, ha vállalhatjátok, akkor együtt vállaljátok, de külön-külön nem.
2014. máj. 14. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
50%
Azért ez manapság már nem olyan nagy dolog, mint azt hiszed. Én speciel tizen x éve nem láttam a keresztanyámat, és a környezetemben ezzel nagyon nem vagyok egyedül. Az meg a másik, hogy több gyereknek is lehetsz keresztanyja. Azt az egyet tudom, hogy pl. az én keresztanyámnak is van még keresztgyereke, és ő mélyen hívő, ha jól emlékszem.
2014. máj. 14. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
53%

Elöször is az nem kizáró ok, hogy a testvéreiteknél lesztek (esetleg) keresztszülök, semmiféle olyan kikötés nincs, hogy csak egy gyereknek lehettek keresztszülei - szóval ez nem kifogás


De ha nem akarjátok elvállalni, akkor hivatkozzatok arra, hogy a férjed nincs megkeresztelve és te sem vagy vallásos.

2014. máj. 14. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
47%
És még azt tenném hozzám kiegészítésképpen, hogy egy kis ellentmondást érzek itt, ami miatt egy csöppet gerinctelennek látlak téged/titeket. Szóval, itt egy komoly indok, hogy a férjed nincs megkeresztelve, ezért hú, de jaj, itt a kibúvó, a korábbi mondatodban meg azt írod, hogy a testvérek leendő gyerekeinek akartok a keresztszülei lenni. Szóval, ha nem akarsz az lenni, akkor vállald fel, és mond meg, mert ez így elég undorító csak a kifogásokat keresve.
2014. máj. 14. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
39%

Én úgy tudom, hoyg nem kell kereszténynek lenni ahhoz, hogy valaki keresztszülő lehessen, és bárki lehet keresztszülő, nem csak rokon.

Továbbá nem csak egy gyereknek lehetsz keresztszülője, nagybátyámnak 4 is van, igaz az családon belül.

2014. máj. 14. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
36%
Az is járható út esetleg, hogy megmondjátok: a testvéreiteknek ígérkeztetek el mint kereszt szülő.
2014. máj. 14. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
55%

Igaza van annak, aki nagyon helyesen látja, hogy csak kifogásokat keresel és mismásolsz. Oda kell szépen a pár elő állni és NEM-et mondani. Ők felkértek, te pedig nemet mondasz, mert jogodban áll.


Az én keresztapám annak idején rendőrként nem lehetett semmiféle vallás tagja (mellesleg közeli rokon). Mégis a keresztapám volt. Ma sincs másként.

2014. máj. 14. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim válasza:
40%
Miért nem mondjátok meg az igazat? Túl nagy felelősség, és nem érzitek készen rá magatokat, de köszönitek a megtiszteltetést.
2014. máj. 14. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!