Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » SOS fel akarnak kérni kereszts...

SOS fel akarnak kérni keresztszülőnek?

Figyelt kérdés

Van a szomszédban egy baráti pár, akikkel néha összejárunk. Nekik most született a 3. baba, nekünk egy kisfiunk van. Jóban vagyunk, de nem tartoznak a nagyon szűk barátaink közé, kb. 2 havonta futunk össze egy vacsorára.

Tegnap hívtak,hogy ma szeretnének átjönni, úgy,hogy mindketten itthon legyünk, és a kicsivel kapcsolatban akarnak kérdezni valamit. A férjem még rá is kérdezett,hogy ugye nincs baj, de mondták,hogy nincs. Nekem ebből az jött le,hogy esetleg meg szeretnének kérni keresztszülőnek. Azt tudom,hogy a rokoni kapcsolatokkal hadilábon állnak és barátaik sem nagyon vannak.

Viszont bármilyen megtisztelő, elég nagy felelősség is a feladat. Ráadásul még egyikünk testvérének sincs gyereke, és nekik szerettünk volna keresztszüleik lenni. Ha valóban ezért jönnek, hogy lehet úgy visszautasítani a felkérést, hogy ne legyen belőle sértődés. Tényleg nem értem,hogy hogy jutottunk mi eszükbe.

A férjem mondta,hogy mivel ő még nincs megkeresztelve, szerinte nem is lehetne keresztszülő. Ha ezt mondjuk talán kevésbé tűnik visszautasítónak!

Ötletek?


2014. máj. 14. 06:40
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
22%

Amiket itt felsoroltál, egyik sem kizáró ok. Én is keresztanya vagyok, pedig nem voltam megkeresztelve, és templomba se járok. Egy keresztszülőnek lehet több keresztgyereke is.

Ami a felelősséget illeti, az attól függ. Van akiknél ez csak formaság, de van, ahol nagyon komolyan veszik (általában falun), a keresztszülő köteles elsőáldozásra, ballagásra, esküvőre aranyat, tortákat, drága ajándékokat adni. Szóval ha ezt nem akarjátok vállalni, akkor csak mondjátok meg nekik, nem kell magyarázkodni szerintem.

2014. máj. 14. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
30%
egyszerű a történet: megmondod, hogy neked a keresztszülőség felelősséget is jelent, és te azt csak családon belül vállalod, ne haragudjanak, de ennek ellenkezőjéről nem tud senki meggyőzni ... szereted őket, jóban vagytok, de ezt nem tudod elvállalni (konkrétan mi is a szomszédot kértük meg anno, és udvariasan elutasította ... egyáltalán nem maradt bennünk tüske, mert korrekt volt)
2014. máj. 14. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
50%

Mi úgy jártunk 3 éve, hogy a férjemet felkérte az egyik barátja, hogy legyen az akkor 14 éves fiának a keresztapja. (mi akkor már 7 éve házasok voltunk) A férjemmel mi ezt természetesen megbeszéltük, majd ezt követően a férjem udvariasan megköszönte, de visszautasította a felkérést. Az indok rövid volt, de valós. Nálunk ez hagyományosan csak családon belül történik. (...arról nem is beszélve, hogy az meg közöttünk szóba sem jöhet, hogy vagy csak ő, vagy csak én vállaljak keresztszülőséget)

No, az apukának éppen a napokban sikerült már többedjére a férjem orra alá dörgölni, hogy nem lett a gyerek keresztapja... Lassan már kezd dühíteni, hogy nem fogadja el, nem tartja tiszteletben a döntésünket!...

2014. máj. 14. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
63%
Várj, akkor még nem is biztos, hogy ezt akarják megkérdezni? Egyáltalán vallásosak? A másik két gyerek meg van keresztelve? Lehet, hogy valami egész mást szeretnének...... Bármit is kérdeznek, mondd, hogy időt kértek, nem muszáj semmire sem azonnal válaszolni.
2014. máj. 14. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 kovpet ***** válasza:
68%
A végén meg majd azt kérdezik, hogy vigyáznátok-e rá este, mert színházba mennek :)
2014. máj. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Először, természetesen nem akarnánk elvállalni. Azt hittem,hogy ezt kiderült az írásból. Én ezt felelősségteljes "tisztnek" tartom, másrészt valóban nem vagyunk olyan jóban. Tehát nem a közvetlen baráti körünkből valók és hát ugye nem is családtagok!

Mi azt láttuk,hogy a keresztszüleink ünnepekkor felköszöntöttek, akár pár napra nyaralni is elvittek stb. A fiammal is bánnak a keresztszülei. Mi ezeket a saját testvéreink leendő gyerekeinek szeretnénk megadni. Anyagi keretünk sem lenne többre. Ráadásul nekem már van egy keresztlányom, aki nem él Mo-n, de amikor itthon van nyáron pár hetet, akkor hozom-viszem, szórakoztatom, veszek neki ajándékot stb.

A kérdés az az,hogy lehet-e ezt szépen megmondani. Nyilván félünk a teljes őszinteségtől, mert megbántani nem akarnánk őket!

2014. máj. 14. 12:58
 17/23 anonim ***** válasza:
43%

Azt ne mond kifogásnak, hogy nem vagytok megkeresztelve, mert később ki fog derült hogy a testvéred gyerekének a keresztszülei vagytok.

Inkább igazat mondjatok, bár ígyis, úgyis meg fognak sértődni.

Persze nem vagyok a helyetekben de én elvállalnám, ez egy szép gesztus, nyilván nem fogják elvárni hogy nyaralni vigyétek a gyerekeiket.

Bár lehet hogy csak a mi családunkban nem nagy dolog ez az egész, nemrég apukám és a testvére próbálták kitalálni hogy kik is az ő keresztszüleik, nem sok sikerrel. Mármint nagybátyám abban a hitben volt hogy ugyanazok a keresztszülei mint apukámnak, apa szerint meg nem. Hát 40 éve nem is látták őket, úgyhogy lényegtelen.

2014. máj. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

Arra jutottam, hogy megmondjuk nekik, hogy bár megtisztelő, mivel már megígértük a testvéreknek, hogy az ő gyerekeiket kereszteljük meg, így több a mi életünkbe, értékrendünkbe nem fér bele!

Ha megsértődnek, akkor ez van!

2014. máj. 14. 13:16
 19/23 anonim ***** válasza:
22%
Ha ezt igy kozlod h ti a tesoid gyerekeit fogjatok megkeresztelni, akkor rogton levagjak majd h fogalmatol sincs h mi AZ a katolikus vallas :D
2014. máj. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Természetesen majd csak azután lennénk keresztszülők, ha férjem megkeresztelkedett.
2014. máj. 14. 14:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!