Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Alkoholista élettárssal mit...

4ttil4 kérdése:

Alkoholista élettárssal mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés

Van egy kedves ismerősöm, aki 2 18 éven aluli testvérével, anyjával és mostohaapjával él együtt egy háztartásban. A férfi általában normális, de alkoholista és ha iszik agresszív lesz, ordibál stb. A baj az h az anyjuk nem akarja kirakni a fazont, főleg anyagi okokból persze. De így 3 gyerek életét keseríti meg a kirohanásaival. Persze mindig megígéri a józanságot, de sosem sikerül.

Engem nagyon idegesít, de én nem tudok mit tenni ellene. Mit lehet ilyenkor csinálni? Családsegítő szolgálat, vagy mi jöhet szóba, hogy ne menjen csődbe a család sem?



2014. máj. 16. 21:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Semmit, ha az anya ekkora gyökér, akkor egye meg, amit főzött.
2014. máj. 16. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Szerintem a gyerekek eszik meg főleg, nem az anya.
2014. máj. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Sztem ő sem így akarta az életét.

És az a baj, h a gyerekek is megszívják :/

2014. máj. 16. 22:13
 4/12 anonim ***** válasza:
"Van egy kedves ismerősöm", na persze!
2014. máj. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nem kötelező elhinni, de nem is ez a lényeg. Értelmes hozzászólásokat várnék.
2014. máj. 16. 22:23
 6/12 anonim ***** válasza:
Anyucinak nem a pénzt kellene nyàlazgatnia hanem az alkeszt kidobni! Az ilyet nem sajnàlom! A gyerekeket viszont nagyon:(
2014. máj. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Mondd el minél több embernek, mert az ilyen családok csak azért maradnak együtt, mert a közvélemény nem tud róla. Ezeknek a házasságoknak pont az a lényege, hogy kifelé csak a jót mutatják, belül viszont rohad az egész család. Viszont ha mindenki ujjal mutogat rájuk, akkor talán a nő otthagyja azt a nemnormális pasit, mert ciki lesz vele együtt lenni.
2014. máj. 16. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha a társ nem akarja elküldeni, akkor semmit. A szüleimnél is ez megy, aztán most meg csodálkoznak, hogy alig vártuk a 18 éves kort, mindenki lelépett, amint tudott.
2014. máj. 16. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
nekem az a tapasztalom, h ilyenkor meg szokták zsarolni az alkeszt, hogy vagy az ital, vagy a család, főleg ha egy jó görbe este után szégyenli is magát. megzsarolják és elviszik terápiára, ahol van esélye tovább lépni. A 18 éves, idősebb gyerekek saját maguk is szoktak zsarolni, beolvasni a másnapos apjuknak. Lényeg: ne legyen tabu. És hogy segítséget kell adni neki, eljuttatni egy leszoktató helyre. Nyírő Gyula kórház, Szigetvári kórház, Debreceni kórház, sok hely van. Minnesota modell alapján dolgoznak, az alkoholistával és a társfüggő feleségével.
2014. máj. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Egyedül nem megy egy alkoholistának, mindenkit irritál, de már rég bebizonyították, h betegség, nem akaratgyengeség, kontrollálható dolog. menjen el AA Gyűlésre, már 1 napos józanul is elmehet. Arra építenek, hogy nem tudják azt mondani, h soha többé. Csak a mai nap. Csak a mai nap nem iszom. Ez betartható.
2014. máj. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!