Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnének ez ügyben a...

Mit tehetnének ez ügyben a szüleim? Egyáltalán jó -e ha ebbe beleavatkoznak? Egy értelmi fogyatékos kiskorúról és az alkoholista szüleiről van szó.

Figyelt kérdés

Van egy súlyos ,halmozottan fogyatékos testvérem. Pár hónapja bezárt az az intézmény ami város és a környéken lakó beteg gyerekeket, felnőtteket ellátta 10-től-3-ig. A szüleim úgy döntöttek mindenképp keresnek egy új napközit , ahova továbbra is vihetik a bátyámat, azonban felajánlották több szülőnek is, hogy elviszik a gyereküket( kisbuszunk van). Egy 17 éves lány és annak szülei jelentkeztek, de akkor még nem tudtuk, hogy ilyen szinten alkoholisták. A lány talán középszinten értelmi fogyatékos, tud beszélni, de csak tőszavakban, de például egyedül wc-re nem tud menni . Ma apám teljesen kiakadt, mert ahogy hozták haza, nem jöttek ki szülők többszöri csöngetésre sem . Végül fél óra próbálkozás után, apum bejutott a házba és látta, hogy a szülők nagyon készen vannak, nem kelnek fel, csak alszanak. Végül nem tudott mit tenni otthagyta , egy bekapcsolt tv mellett. De teljesen kiakadt. Így most hazaérve dühöng, lelkiismerete van, hogy egyedül van a kislány. Anyum gyorsan utána járt, de kiderült nem ez volt az első eset, hogy ennyire tehetetlennek, hisz már akkor is történt ilyesmi, amikor még ide járt napközibe . A családomat nagyon idegesíti ez a helyzet, mert oké elvállalták , hogy Ő érte is felelnek, de nem így. Anyum szerint nem kéne beleavatkozni, apám szerint meg igenis kell( Ő is alkoholista szülővel nőtt fel- így jobban átérzi) .

Én is úgy gondolom, hogy talán nem kéne, sajnos nem Ők az egyetlen olyan szülők, akik italba fojtják a bánatukat, de attól még azért ellátják vmennyire a lányt.

Ti mit csinálnátok?



2014. márc. 7. 17:34
 1/8 anonim ***** válasza:
Én biztos, hogy hivatalos szervekhez fordulnék, mert ez még egy egészséges gyereknek sem jó, nem hogy egy értelmi fogyatékosnak :(
2014. márc. 7. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

nem tudom,mit tennék a helyetekben! Édesapádat aki közbeavatkozna,is megértem,és Anyukádat is!

Szomorú helyzet,nem tudok okosat,sajnos!

Rendes emberek vagytok,hogy így törődtök másokkal!

2014. márc. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Valakinek (mondjuk nem feltétlen nektek, inkább a központnak, ahova a fogyatékkal élő testvéred, meg ezt a szerencsétlen gyerek is jár) a gyámügyön kellene pert indítani, polgári pert a gyerekelhelyezés ügyében, hivatkozva - és bizonyítékokkal, tanukkal (esetleg fotókkal) alátámasztva, amely azt erősíti, hogy az apa (nevezzük Ottónak) és az anya(nevezzük Erikának) részegek.


Ha a bíróság illetve a gyámügy papírral alátámasztva látja, hogy Ottó és Erika a nap különböző szakaszaiban folyton részeg, akkor hivatalból köteles lesz gyerekelhelyezési pert indítani, és akkor vagy otthonba kerül a 17 éves lány, vagy nevelőszülőkhöz. A baj csak az, hogy 1 év(de lehet, hogy csak pár hét, vagy hónap) és 18 lesz,és akkor jogilag azt csinál, amit akar, viszont nem képes gondoskodni magáról. Ezért gondnokság alá kellene vetetni.Ez viszont megintcsak bírósági procedúra, amit a gyámhatóság indíthat el hivatalból, vagy a szülők kérelmezhetik(ők nem fogják, ezt most borítékolom)


A szüleid viszont nem hinném, hogy azon túl, hogy beszólnak, anyagilag az összes teherrel együtt (nem csak anyagiakra gondolok, de kétségkívül neki - a fogyatékos gyereknek is enni-inni kell valamit, valamiből, a valami pedig pénzért van csak, ingyen már a víz sincs- is pénzbe kerülne az ellátása, ti pedig nem vagytok szociális intézmény. Se milliomosok - ha jól értem.


A megoldás a gyámügy bevonása, ők majd intézik a sorsát a lánynak.

2014. márc. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Ne vigyétek a lányt a napközibe. Ebbe egyáltalán nem kellene nektek beleavatkozni. Esetleg a napköziben jelezettek a problémát de ez a max.
2014. márc. 7. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Most tudták meg a szüleim, hogy a családban az anyuka, súlyos beteg, ezért is iszik- Egy ilyen procedúrát szerintem nem lenne képes elviselni az asszony, hogy elvegyék tőle de persze ez a mostani helyzet sem a legjobb.

Anyumék, nagyon sajnálják a lányt, hisz Ő nem tehet arról, hogy ilyen szülei vannak.

Az a pár óra, hogy kimozdul és más emberek között is van, nagyon jó hatással van rá, szóval nem hinném, hogy nem szállítanák tovább a szüleim. Viszont ez sem megoldás, hogy látjuk milyen életkörülmények között él, és közben nem csinálunk semmit. De hát, ezek szerint, le kell nyelnünk, mindenesetre eléggé szomorú...

2014. márc. 7. 18:00
 6/8 anonim ***** válasza:
Azt is vegyétek figyelembe, hogy a sérült emberek jobban ragaszkodnak a családtagjaikhoz.
2014. márc. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ahogy írtad, véletlenül kerültetek kapcsolatba azzal a családdal. Teljesen emberi, hogy megsajnáltad azt a lányt...de vedd figyelembe, hogy mindenkin nem segíthetsz. Meg nem is segítség, ha feljelentitek a szülőket.
2014. márc. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
hát aki azt mondja ne tégy semmit, biztos nem nevel fogyatékos gyermeket... az én lányom sérült 13 éves és kb olyan szinten van mint ez a lány... még a gondolata is elborzaszt, hogy felügyelet nélkül hagyjam... boltba se megyek le nélküle!!! nekik állandó felügyeletre van szükségük! mit eszik szerintetek ha wc-re se tud elmenni??? órákig ott ül a tv előtt se inni se enni, se wc-re menni nem tud! igenis szólni kell az illetékeseknek! én tuti nem hagynám annyiban!!! aki írta, hogy ezek a gyerekek még jobban ragaszkodnak a szüleikhez... annak elmesélném, hogy pont a héten voltam itthon vele mert beteg volt de minden reggel úgy kelt fel, hogy menjünk már az iskolába... amikor délután hazahozom, 1 óra múlva már indulna vissza, pedig higgyétek el imádjuk, ki van nyalva a feneke itthon is... mégis abban a saját kis közösségében érzi magát igazán jól...(persze ragaszkodik hozzánk is, de mégis sokszor úgy érzem ott jobban érzi magát) rengeteg államilag támogatott bentlakásos intézmény van, sajnos azt nem tudom, hogy milyenek ott a körülmények, remélem soha nem is kell megtudnom és ha majd kell tudok válogatni hova tovább (mert ugye egyszer mi se leszünk...) de ezt nem szabad ennyiben hagyni... nem kell hogy megtudják a szülők, hogy ti tettétek a bejelentést... ha megkéritek, nem adhatnak ki információt a bejelentőről...
2014. márc. 7. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!