Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Nagyon fáj.

Mit tegyek? Nagyon fáj.

Figyelt kérdés

A szüleim lassan 3 éve elváltak, de máig nem tudom feldolgozni. Anyu elköltözött, majd összeházasodott egy szemét emberrel. Apu itt maradt. Nõket keresgélt, hogy találjon magának valakit, de nem talált senkit. Anyuval telefonon beszéltünk, már akkor panaszkodott, hogy a férje úgy bánik vele , mint egy ronggyal, és egyfolytában a szófosó 7 éves fiát kell kiszolgálnia. Nem rég anyu, a férje és a fia ho zzánk költözött (ami a világ legrosszabb döntése volt). Szóval apu elköltözött, de közben talált egy nõt, akinek én is és õ is nagyon örül. Békesség van ott. De itt kicsit sincsen!!! Anyu férje egy paraszt állat, mindenbe beleszól, semmi se jó neki, ordibál, anyámat mindenféle senkinek összehordja, és egy rohadt napig sem bírja ki pia nélkül. A fia még csak 7 éves, de úgy beszél, mint egy kocsis. Tegnap azt mondta, hogy alig várja, hogy felakasszam magam. Nem tudom mit tegyek, apu is hiányzik, anyu sír (a férje meg se csókolja) , az a kisgyerek engem baszogat, ráadásul még a suliban is csúfolnak. Elegem van, hogy egy alkoholistával kell egy fedél alatt lennem !!


13/l



2014. ápr. 8. 13:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Na, de anyukad miert sir? Csak ki kell rakni a palit.
2014. ápr. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Anyukádnak már rég ki kellett volna dobnia azt az alkoholistát, ha meg így akar élni akkor meg az ő baja, de te ne maradj ott, költözz apudhoz ha ott jó minden.
2014. ápr. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az anyud mire is vàr?Talán arra,hogy kikészitsen az a gazember mindenkit!Ezekszerint az anyudnak mégsem olyan keserves mellette az élete, ha még nem küldte el.
2014. ápr. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Girgoy ***** válasza:

Ha eddig is édesapáddal voltál, akkor maradj is nála. Hívd fel, hogy jöjjön érted, aztán pakolj össze és szevasz. Persze tudom, hoyg anyukádat is sajnálod, de ő meg ne menjen már fejjel a falnak! Egyetértek, ki kell rakni az új pasit és a fiát, nem értem, egyáltalán hoyg költözhettek oda. Ha nem az övék a lakás, akár a rendőrség is kipakolhatja őket, nem kell ezt túlhezitálni. Persze akkor kérdsé, hogy anyukád egyedül hogy boldogulna, de ezt neki kell kitalálnia, nem Neked. MOndjuk ha csak szimplán kirakjátok a fickókat, akkor is maradhattok ott kettesben.


De persze Te csak egy gyerek vagy, így nem Te hozol és hajtassz végre ilyen döntéseket. Beszéld meg édesapáddal, hogy lépjen valamit, és/vagy beszéld meg egy olyan tanárral, akiben bízol és tudna segíteni. Ha bántalmaznak, akkor a tanár is mozgósíthatja a gyámügyet a helyzet megoldásához. A helyzetet szerintem egyszerűen meg lehet oldani, ha a megfelelő jogi szakemberek bevonásra kerülnek.

2014. ápr. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
az a baj, hogy én nem akarok apuhoz költözni, anyu meg nem akarja elküldeni a férjét..
2014. ápr. 8. 14:05
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát kislány ha senki semmit nem akar, akkor ebből nem lesz megoldás.


Ez nem jó hozzáállás- ha nem vagy hajlandó semmit tenni (apukádhoz költözni), az édesanyád pedig nemcsak maga áldozat, hanem téged is kitesz egy szenvedélybeteggel együttjáró tehernek, akkor vele sem tudok együttérezni.


Jogilag PONTOSAN melyik szülődnél vagy elhelyezve?


Nem értem azt sem, hogy apukáddal miért nem lenne jó, ha végre ő is egyenesbe jött egy új kapcsolatban, oött nem alkoholsta senki, nincs piszkálódó mostohatestvér és esetleg az új nő is normális lehet--- mi köt téged most ehhez a beteg családhoz?


Édesanyád sem lehet az anyák mintaképe- de lehet, hogy az új párokat hajkurászó egyik szülő sem az.

Ha TE akarsz változást, akkor neked kell tenned valamit, mert láthatóan a szüleidnek itt is, ott is útban vagy.

Tudom, ez nehéz 13 évesen (és fel vayok háborodva az ilyen nőket és kanokat kergető felelőtlen "szülőktől- már ha a történet így igaz, ahogy írod).



legalább abban lépjél előre egyet, hogy próbáld alkoholista férj nélkül egy beszélgetésre (akár skype-on) összehozni a szüleidet (NEM békülni), hanem a sorsodat rendezni. Ehhez hárman kelletek.

2014. ápr. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
6+
2014. ápr. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!