Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most akkor akar gyereket,...

Most akkor akar gyereket, vagy nem?

Figyelt kérdés
4 éve vagyunk együtt a párommal. 25 éves vagyok, ő 27. Együtt élünk, dolgozunk, van félrerakott pénzünk is. Többször beszélgettünk már, hogy mindketten szeretnénk majd babát, de ennyiben is maradt a dolog. Az elmúlt hónapokban valamilyen nőgyógyászati problémám lehet, még orvosnál nem voltam, de majd el fogok menni, mert most már tényleg 4-5 hónapja tart, hogy az előtte napra pontos menstruációm sokat késik, majd aztán nem is "igazi", csak 1-2 napig valami vérzés féle.... Fogamzásgátlót szedek, szóval terhesség kizárt!! Első alkalommal mikor késett, még én magam is megijedtem, hogy terhes vagyok, hisz a gyógyszer sem 100%-os, akkor 5 napot késett, 5 napot végig izgultunk, majd mikor örömmel hívtam, hogy na végre megjött, akkor tett egy ilyen kijelentést, hogy "jaj, pedig már beleéltem magam a babába, na mindegy". Na azóta ezt minden hónapban eljátssza velem. Számomra már egyértelművé vélt, hogy valami más gond van a ciklusommal, ki is fogom magam vizsgáltatni, de ő azóta is minden hónapban eljátssza, hogy naa, talán most terhes vagyok. Elmondtam neki, hogy nem lehet, hiszen GYÓGYSZERT SZEDEK, de ha ő ezt annyira szeretné, akkor üljünk le, beszéljük át, ki mit akar, jöhet-e a baba, ás akkor álljunk neki próbálkozni... De ne fogamzásgátló mellett izguljon rá minden hónapban, hogy terhes vagyok, mert egyértelmű, hogy nem. Erre nem mondott semmit, de most is meg kellett volna jönnie, természetesen nem jött meg időben, és megint kezdi, hogy talán... Kérek most időpontot a nőgyógyászhoz, de most szerintetek a párom viselkedését mire véljem? Nekem ez nagyon furcsa, hisz tudja, hogy szedem a gyógyszer, nem eshetek teherbe, mégis mindig azt "várja", most akkor gyereket akar vajon? Mert mikor mondtam, hogy jó akkor abbahagyom a gyógyszert, jöjjön a baba, akkor meg arra nem válaszol, csak kummogott valamit, de érdemben nem jutottunk előrébb. Szerintetek mit akarhat??
2014. máj. 21. 08:51
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem jegeld ezt a témát, és majd ha ő áll eléd, hogy hagyd abba a gyógyszert mert szeretne tőled gyereket, majd akkor érdemes elgondolkodnod azon, hogy legyen. Addig semmit nem csinálnék a helyedben.
2014. máj. 21. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
Sajnos ő egy olyan fajta férfi, aki nem nagyon szeret felelős döntéseket hozni, inkább mindent rám bíz.... Persze én megbeszélek vele mindent, de én kezelem az összes pénzügyet, hivatali ügyet, igazából mindent. Ő csak eljár dolgozni becsületesen, fizetése jön a számlára, amivel csináljak, amit akarok. Néha megdicsér, hogy jaj, milyen sok pénzt tudtam félre rakni, de konkrétan azt nem tudja mennyi a villany számlánk. Neki ez így jó. Mindig van nála pár ezer forint a napi hülyeségeire (kakaós csiga pl), de ennél több belelátása nincs a pénzügyekbe! Ha kérdezd valamit, elmondom, megmutatom, de ez évente egyszer fordul elő. Az egész fizetését rám bízza. És már eszembe jutott, hogy talán a gyerekvállalásnál is ugyanaz a folyamat megy végbe benne, mint az élet más területén. Hogy akar gyereket, de fél, retteg attól, hogy döntést hozzon, amiért később felelősséggel tartozik, hogy kimondja "oké, vágjunk bele". Mert ez a döntés, bármi történjék, örökké a mi vállunkon lesz. Inkább azt várja, hogy véletlenül essek teherbe, és akkor örül, mert szeretett volna babát, de ha később tegyük fel anyagi gondjaink lesznek, vagy ilyesmi, akkor nem nyomja a lelkét, hogy rosszul döntött, hanem elháríthatja a felelősséget, hogy neki ebbe nem volt befolyása, ez nem az ő döntése volt, így alakult, aminek örült, de nem hibás. Ezt csak én gondolom hogy talán így érezhet, szerintetek ez mennyire lehet reális? vagy túlbonyolítom a gondolkodását? Sajnos ezt nem tudom vele megbeszélni mivel nem állhatok elé, hogy megkérdezzem: "Drágám, azért várod a CSODÁT, hogy gyógyszer mellett teherbe essek, mert félsz felelősséget vállalni azért, hogy úgy döntesz, oké, jöjjön a baba?"
2014. máj. 21. 09:03
 3/31 anonim ***** válasza:
67%
Gyógyszer mellett is teherbe lehet esni.
2014. máj. 21. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
80%
2 Ez a férfi veled számol, veled tervez, veled él(fillérig leteszi a fizut) nem értelek. miért csinálsz problémát ott ahol nem kéne? Az, hogy mi lesz később nincs garancia semmire. most van. Azt kell megélni.
2014. máj. 21. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
96%
Nekem fura egy ilyen kapcsolat, ahol ennyire nem tudjátok megbeszélni az érzéseiteket, gondjaitokat.
2014. máj. 21. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
52%

A család felelőssége, meg ha jobban megnézed a nagy öregeket, és nem csak látsz, hanem nézel is: Az esetek nagyon nagy százalékában mindig az asszonyé volt.Ahogy most neked is. Te tartod össze az egészet a kezedben. Te vagy felelős érte(természetesen ő is, csak másképpen).


Egy stabil házas férfi mögött, mindig is egy nagyon erős nő állt.


Fogadjunk, ha felállnál, borulna minden?

2014. máj. 21. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
44%
A zsarnok, egomán férfi mögött mindig gyenge és érdek nő áll/állt.
2014. máj. 21. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
72%

Egy álom férjed van. Olyanból csinálsz problémát, ahol nincs.

Magától nem akar gyereket. Téged akar, és ami Neked jó. A kedvedben akar járni, ha gyereket akarsz, ő is. Ha nem, ő sem. Ha megszülöd Neki, imádni fogja, de magától nem lesz rá igénye. Lehet fél kicsit, hogy elveszíti a boldog életét, hát biztosítsd, hogy nem így lesz, egyel többen lesztek, akik szeretik őt.

2014. máj. 21. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
34%
Nekem nem tetszik a párod viselkedése. Nekem egy férfi, legyen férfi, határozott, tudjon felelősségteljes döntéseket hozni. Én 24 éves vagyok, párom 26. Itthon vagyok, mivel kisbabát várok. Páromra hárulnak az anyagiak. Számomra ő minden téren férfi, kiáll értem és az élethez való hozzáállása is teljesen jó. Sokat vállal magára, főleg most hogy babánk lesz, de mikor hazaér, biztosítom számára a megfelelő családi légkört. Az hogy a te párod ilyen, nekem szokatlan, de mindenki más és más. Nekem nem tetszene, hogy nem képes komoly döntéseket hozni. Én azt tanácsolom, beszélj erről vele, plusz a babáról is, hogy ő hogy gondolja....nehogy az legyen, hogy a babát is jóformán csak magadnak szülöd. Nem ismerem a párod, ezért nem ítélkezek felette, nekem kicsit még az írásod alapján "gyereknek" tűnik vagy csak szereti és megszokta, hogy te irányítasz. Amíg így érzel, várjatok a babával, nem biztos elég érett és felnőtt egy kisbaba érkezéséhez. De te ismered, lehet én tévedek.
2014. máj. 21. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:
Jó azért a fizetést nem úgy kell elképzelni, hogy én egy zsarnok vagyok és elveszem az összes pénzét. Közös a számla, mindkettőnk fizetése oda jön, mindkettőnknek van kártyája (bár ő szerintem nem tud pénzt levenni az automatából, mert reggelente az én tárcámból "cseni" el az ezreseket :P). Tudja a netbank jelszót is elvileg, legalábbis másfél éve megmondtam neki, de azóta nem lépett még be. Fél évente egyszer megkér, hogy mutassam neki meg mégegyszer az állást, akkor szoktam magyarázni, hogy miket vonnak minden hónapban, de nem nagyon izgatja, csak örül, hogy van pénzünk (azért nem milliók), és ennyibe kimerül.
2014. máj. 21. 09:25
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!