Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyereket szeretne, de elvenni...

Gyereket szeretne, de elvenni nem akar. Vajon miért?

Figyelt kérdés

Több, mint 2 éve vagyunk együtt, másfél éve élünk együtt. Én 28N ő 29F.

Már a kapcsolatunk elején megbeszéltük, hogy mindketten 30 éves korunk körül szeretnénk gyereket. Én még akkor elmondtam, hogy mindenképpen házasságba szeretnék szülni. Ő elmondta, hogy nem akart soha nősülni, nem házasságpárti (a szülei 32 éve vannak együtt,nem házasok). Én elmondtam, hogy ebből nem engedek, ez nálam elvi kérdés. Tervezett gyerek előtt házasság. Ha ezt nem szeretné, sajnos különbözőek a céljaink, s el kell váljanak útjaink. Szerintem ha egy kapcsolat érett a gyermekvállalásra, akkor a házasságra is. Azt mondta, ebben igazam van, legyen, tud engedni... ( Természetesen azt is elmondtam, ha véletlen terhességtől lenne szó, akkor nem akarnék esküvőt. Csak a gyerek miatt nem kell és nem is akarom.)

Néhány hónapja nem nagyon tud másról beszélni, minthogy most már gyereket szeretne, de nem kért meg. Elmondtam újra, előbb esküvő. Azt is, hogy nem kell, hogy most elvegyen, nem sürgős, fiatalok vagyunk, viszont akkor várunk a bébivel is.

Ő ezt zsarolásként éli meg, holott én soha egyszer sem nyaggattam még csak az eljegyzéssel sem. Azt mondja, el akar venni, majd... De gyereket most szeretne. Szerintem pedig ez csak kifogás, és azt fog találni mindig. Én azt gondolom, korrekt voltam, nyílt lapokkal játszottam, és kicsit átverve érzem magam. Ha a kapcsolatunkban nem bízik, akkor miért is kellene szülnöm? Nem tudom, mi más oka lehet...

Természetesen tudom,hogy ez nem mindenkinek fontos, elfogadom és megértem azokat, akik nem házasodnak. De nekem igenis ez fontos.

Elnézést, amiért hosszú lett...


2014. márc. 31. 15:07
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/86 anonim ***** válasza:
11%

ez két külön dolog


ha szereted és gyereket akar tőled akkor hajrá

a házasság nem olyan fontos mit hiszed

lásd a szüleit :-)

magam is 23 éve élek együtt a gyerekeim apjával és köszönöm szuper minden :-)


és igen zsarolod a pasit szal ha nem engedsz akkor el fog hagyni ......

nem kell ahhoz napi szinten nyaggatni bővel elég h kényszer alatt érzi magát


amúgy egy pár között egy gyerek erősebb kapocs, mint egy papír a házasságról .....

viszont ellent mondasz magadnak :-DDDD

véletlen terhesség esetén nem kellene h elvegyen ??? egyébként igen ???

ez egy nagyon hülye hozzáállás ..... gondolom "véletlen" úgy sem esnél teherbe .....

2014. márc. 31. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/86 anonim ***** válasza:
97%

Nem zsarolás, nehogy elhidd, már az elejétől fogva tudja, hogy te házasságpárti vagy, amihez ugyanannyi "jogod" van, mint neki ahhoz, hogy ne akarjon elvenni.

Rohadtul nem szép látszólag belemenni, aztán meg érzelmileg zsarolni téged, mert hogy ah valaki zsarol, akkor a párod az. Bűntudatot kelt benned amiatt, amit szeretnél, már kezdettől fogva.

2014. márc. 31. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/86 anonim ***** válasza:
12%

basszus az elején elmondta hogy nem fog elvenni erre te zsarolod a házassággal?


MI A FENÉNEK MARADTÁL VELE HA TUDTAD HOGY SOHA NEM FOG ELVENNI???

vagy a kényszerházasság részéről tetszene?

2014. márc. 31. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/86 A kérdező kommentje:

Kedves 3. !

Tudsz olvasni? Azt mondta megért, elvesz majd, tud engedni, mert nem házasság ellenes, csak nem feltétlenül házasság párti, a kettő nem ugyanaz.

EZÉRT MARADTAM VELE. HA AKKOR AZT MONDJA, SOSEM VESZ EL, LÉPTEM VOLNA!!!

2014. márc. 31. 15:27
 5/86 anonim ***** válasza:
84%

#3: Mint írta a kérdező, a pasi azt mondta anno, hogy legyen, ebben tud engedni.


Én már csak azért is erőltetném a házasságot, mert ha komolyan gondolja velem, olyan hűde nagy oka nem lehet annak, hogy ellene van. A házasság csak egy papírt jelent, de a legtöbb nőnek fontos, hogy rámondhassa a párjára, hogy a férje. Nekem meg, ha szeretem a párom, és vele akarok lenni, akkor teljesen mindegy, hogy élettársként vagy házastársként tesszük ezt.

2014. márc. 31. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/86 anonim ***** válasza:
98%
Azt nem tudom mert nem akar elvenni de en sem szulnek addig babat amig nem vagyunk hazasok.
2014. márc. 31. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/86 anonim ***** válasza:
11%
azt mondod csak a gyerek miatt nem akarsz esküvőt, de mégis akkor milyen érved van még a házasság mellett? miért szeretnéd? vagyonközösség? az anélkül is meglehet... vagy miért? tényleg érdekel, mert nem értem miért ilyen fontos ez valakinek. az egész kérdésed arról szól hogy GYEREK ELŐTT HÁZASSÁG de a házasságot semmi máshoz nem kötöd, csak, hogy meglegyen a gyerek előtt.
2014. márc. 31. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/86 anonim ***** válasza:
6%

és akkor mi van ha csak a gyerek után vesz el ????


másik persze egy pasi képes a csillagot is ha nőt akar

valszeg ezért mondta .....


de tartom a kényszeríted akkor el fog hagyni


ö veled képzeli el az életet gyereket családot akar

erre te falhoz állítod ..... még jó h pisztolyt nem szegezel neki ....

2014. márc. 31. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/86 anonim ***** válasza:
86%

Nem veled képzeli el az életét, és nem akarja lekötni magát.

Az csak mese, hogy a házasság egy papír csupán! Nem papír, hanem elkötelezettség a másikhoz.

Ha nm akar házasságot, akkor gyerekkel is ott hagy, ha rád un.

2014. márc. 31. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/86 anonim ***** válasza:
95%
Ha szeret es tudja,hogy neked fontos a hazassag akkor el kellene vennie felesegul.
2014. márc. 31. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!