Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Személyiségjegyeket kitől...

Személyiségjegyeket kitől örököljük leginkább? Gondolok itt az extraverzió-introverzióra, barátsgosságra stb.

Figyelt kérdés

2014. máj. 22. 18:15
 1/6 anonim ***** válasza:
9%
Nem hinném, hogy a személyiség öröklődik. Inkább a kapott minták alapján formálódik.
2014. máj. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A személysigjegyekből csak nagyon kevés az, ami ténylegesen öröklődik: pl. az említett extroverzió - introverzió.


A barátságosság már nem, mert az másodlagos vonás.

Nagyon sok függ attól, hogy a szülő és a környezet mivé formálja a gyereket.


Hogy kitől öröklöd? Attól függ. Lehetséges, hogy akár a dédszülődtől. :)

2014. máj. 22. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Viselkedést nem lehet örökölni, azt csak tanulni lehet. Az ösztönök azok, amik örökletesek.
2014. máj. 22. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

örökletesek az értelmi szint, a temperamentum és a fizikum

és nem feltétlenül szülőtől többnyire nagy illetve dédszülőtől kapunk valamit,igazi rulett

2014. máj. 22. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
a személyiség már naagyon bonyolult dolog,mivel a gyermek különböző szinteken esik át(biztonságérzet kialakulása,önmaga elfogadása,másokkal való kapcsolat kiépítése,elismerés iránti vágy stb.)ha bármelyik nem valósul meg nem tud a következő szintre feljutni és ilyenkor alakul át az ember személyisége intro illetve extrovertáltá. Fontos még a gyermeki időszakban az anális,orális időszak a megfelelési időszak, az identitás keresésének korszaka, a személyiség egy hosszú folyamat lévén alakul ki a család adta reakciókból és a szociális környezet reakcióiból.
2014. máj. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem vagyok szakértő,de szerintem az nem öröklődik,hanem a látottak/tapasztaltak alapján formálódik.

Most mondhatom,hogy én pl egy az egyben apukámra ütök személyiségileg,ami igaz is,de húgom pl egyik szülőnkre,nagyszülőnkre sem hasonlít túlzottan,bár simán meg tudom indokolni,hogy milyen családunkban tapasztalt dolgok miatt vált ilyenné.

2014. máj. 23. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!