Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Váltanál munkahelyet, ami...

Váltanál munkahelyet, ami jobban fizet de idegileg felőröl, csak azért hogy a "mostoha"fiadnak kifizessétek a jogosítványát?

Figyelt kérdés

A mostani munkahelyemen nem keresek rosszul, de arra nem elég, hogy a párom fiának a jogsiját is finanszírozzuk belőle. De imádok ott dolgozni, a kollégáim is kedvesek, remek a légkör.

Lenne egy másik munka, jövőhéten kezdhetnék. Több lenne a fizetésem, legalább 60 E ft-tal, de lehet hogy nem bírnám idegileg a stresszt, mint ahogy ott sokan nem bírják.

Párom szerint ha váltanék, őszre félre tudnánk tenni 160-180 ezret a fia jogsijára, plusz anyósék adnának még 20-30 E-t rá.

A nő akinek a helyére mennék, 2 hónapig bírta a kiképzést.

Ha én se bírom 2-3 hónapnál tovább, a mostani m.helyemre nem jöhetek vissza. Az sem biztos, hogy rögtön találnék állást.

Nem tudom, menjek e vagy sem.

Mennék is, mert tudom hogy a gyerek minden álma a jogsi, de valahol az egészségem többet ér.


2014. máj. 29. 09:25
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%

Nem senki kedvéért nem hagynám ott a biztos munkahelyet egy bizonytalanért.

Gyerek menjen el nyári munkára ott3 hónap alatt bőven keres 100 eret anya is hozzá ad 30 ezret ti is és a nagyi is az már 190 ezer Ft.

2014. máj. 29. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%
Én nem váltanék és ha a gyerek a jogsit elkezdheti,akkor itt a nyár és elmehet dolgozni is,hogy gyűjtsön rá,ha annyira akar.
2014. máj. 29. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%
Nem, és az írásodból nekem az jön le, hogy nem akarsz váltani te sem. Nem egy égetően fontos dolog a jogsi, majd ha dolgozik megcsinálja magának.
2014. máj. 29. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:

Leginkább attól félek, hogyha váltok, nem találnék azonnal munkahelyet.

Most ketten keresünk annyit, amiből mindent kifizetünk.


Egyik barátnőm azt mondta tegnap, hogy a párom is hozhatna áldozatot, pl kimehetne külföldre, és akkor is meglenne a pénz a jogsira.

2014. máj. 29. 09:36
 5/30 anonim ***** válasza:
88%
De egyáltalán lenne mit vezetni a gyereknek?
2014. máj. 29. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
Azért szeretne jogsit, mert ha befejezi a sulit, szeretne dolgozni. És a legtöbb m.helyre kell a B kat. jogsi.
2014. máj. 29. 09:40
 7/30 anonim ***** válasza:
80%
Azért nem váltanék, hogy a jogsit ki tudjam fizetni. Viszont ha 3-4 hónap kell 160 ezer Ft összespórolására úgy, hogy már számoltok a 60 ezer többlettel, akkor most éppen hogy kijöhettek a fizetésetekből, tehát nagyon sokat jelenthet nektek havi 60 ezer Ft. Na emiatt igencsak elgondolkoznék a váltáson.
2014. máj. 29. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
A 60 e ft csak egy saccolt összeg amit félretennénk minden hónapban. Lehet, hogy egyikben 65 E-t tudunk, a másikban meg csak 45 e-t, mert valami közbejött.
2014. máj. 29. 09:45
 9/30 anonim ***** válasza:
84%
Melyik az a legtöbb munkahely, ahova kell jogsi? Pizzafutár, kézbesítő, ...?
2014. máj. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%

Nekem eszembe nem jutott volna a szüleimmel fizettetni a jogsit, inkább elmentem diákmunkára. (Na meg 110ezerből Budapesten megvan a jogsi, máshol sem lehet sokkal drágább)


A kérdésedre válaszolva, nem váltanék ezért munkahelyet, fontos a jó légkör.


21/L

2014. máj. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!