Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Utálom a férjem gyerekét, mit...

Utálom a férjem gyerekét, mit tegyek ez ellen?

Figyelt kérdés

Férjemnek van egy 8 éves lánya az előző házasságából, illetve van egy közös, 4 éves kisfiunk is.

Eddig semmi gondom sem volt a lányával, mindig is nehéz eset volt, de eddig szerettem, vagy legalábbis azt hittem, hogy szeretem.


Kb két hónapja kezdődött az, hogy egyszerűen nem tudom elviselni a kislány jelenlétét, gyomoridegem van már a tudattól is, hogy megint itt lesz a hétvégén. És az a legdurvább, hogy ez az ellenérzés egyik pillanatról a másikra jött nálam, minden előzmény nélkül.


Igyekszem tartani magam és nem éreztetni a gyerekkel, de félek hogy ez egyre nehezebben fog menni. Tisztában vagyok vele, hogy a gyerek semmiről sem tehet, és hogy a hiba bennem van, de nem tudom kezelni a helyzetet.

Megőrülök attól, hogy állandóan kérdezget, hogy úgy eszik mint egy kismalac, hogy állandóan vele kell foglalkozni, hogy mindenért nyüszít, hogy nem tud egyedül fürdeni, hogy nekem kell mosnom rá, hogy állandóan rajtunk lóg, hogy terrorizálja az öccsét, hogy állandóan belekotyog a felnőttek beszélgetésébe, stb.

Pedig nem kifejezetten rossz gyerek, kicsit elevenebb az átlagnál meg akaratosabb, de nagyon nagy probléma azért nincs vele. És nem értem, miért alakult ki nálam így hirtelen ez az óriási ellenszenv, amikor eddig nem volt.


Mit tegyek, hogy változzon a helyzet? Pszichológus, terápia, vagy mit javasoltok? Annyira szégyellem magam, amiért így érzek, de képtelen vagyok önerőből változtatni rajta.



2014. ápr. 11. 10:15
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
84%
Pszichológus lehet jó lenne. Vagy esetleg a pároddal is beszélhetnél erről mert bele fogsz hülyülni. Az a rész hogy neked kell rá mosnod és ez idegesít az vicces mert a sajátodra kell mosnod majd 20-30 éves koráig :D
2014. ápr. 11. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
53%
Hát ez nehéz eset. Nem igazán tudom, mit kell tenni ilyenkor, én sem tudnék ilyen helyzetet kezelni, ezért is határoztam el, hogy olyan férfi sosem kéne, akinek van már gyereke. Nem, nem az a baj, hogy van múltja, hanem hogy nem a közös gyerekünk a legfontosabb neki, és ha nálunk lenne a gyerek, a sajátomtól rabolná az időt, ahogy ti is vagytok ezzel. Hát, az biztos, hogy nem mondhatod, hogy ne menjen, az is 100%, hogy szóvá nem teheted ezt semmilyen szinten. Szóval el kell tűrnöd vagy ki kell szállnod ebből. Meg kel próbálnod nem felhúzni magad és szeretettel fordulni a kislány felé. De mondom, nekem nem menne
2014. ápr. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
99%
Nem tudom, hogy zajlik egy nap, amikor nálatok van a kislány. De talán szólhatnál a párodnak, hogy ilyenkor ő foglalkozzon többet a lánnyal (már csak azért is, mert nyilván az a cél, hogy az apukájával legyen) akkor te zavartalanul tudod ellátni a többi feladatodat. Ha nem mindig rajtad lóg a kislány és nem neked kell mindent elintézned vele kapcsolatban, akkor talán nem is fog idegesíteni.
2014. ápr. 11. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%

Az is lehet, hogy nem tudsz vele jelenleg mit kezdeni, ezért jött az érzés. Én a saját fiaimmal is úgy voltam 8-9 éves koruk körül, hogy nem tudtam és ezt tényleg így értsd nem tudtam velük mit kezdeni.


Ez a már nem vagyok kicsi, de még nagyon nem vagyok nagy. Persze én imádtam a fiaimat, de alig vártam hogy ez a korszak véget érjen.


Keress szerethetőt a kislányba. Ne onnan közelítsd meg, hogy a férjed gyereke az előző házasságból, hanem onnan, hogy a saját gyereked testvére. S mint ilyen, ha nem fogadod el, a saját gyerekednek teszel rosszat.


Talán így könnyebben tolerálható. Amúgy két kamaszt nevelek, de a 8 évesek tényleg idegesítőek tudnak lenni :)

2014. ápr. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem is tudom, nehéz helyzet! Nekem az ugrott be, hogy esetleg segítséget kérhetnél tőle, hogy megszeresd. Konkrétan, bevonhatnád a házimunkába vagy beszélgetni vele... Biztos vannak szerethető tulajdonságai, csak hagyni kellene, hogy ezeket csillogtathassa. Te meg próbálj ezekre összpontosítani. Talán érzi rajtad az elutasítást, ez görcsössé teszi őt és ezért idegesítő a viselkedése. Az, hogy zavar, hogy mosni kell rá, azt neked kell helyre tenned! Gondolj bele, ha a te gyerekedet nevelő apa nevelné, és így érezne, milyen piszok rosszul esne neked is meg a gyerkőcnek is.

Talán hasonlítani kezd egyre inkább a kislány az anyjára, és ezért van az ellenszenved. Ezt is neked kell helyre tenni.

2014. ápr. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
25%
Szerintem nincs semmi baj veled, csak őszinte vagy. Én sem vállalnám más gyerekét, aki azt mondja hogy ugyanúgy lehet szeretni mint a sajátját az hazudik, vagy még nincs gyereke. Mióta anya vagyok, én így látom. Valahogy bírd ki, vegyél erőt magadon amikor ott van.
2014. ápr. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
79%

Andusch82


Akkor ezt mond azoknak is akiknek nem lehet gyereke és örökbe fogadnak.

2014. ápr. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
61%

Fėrjedre vagy fėltėkeny ,mikor játszanak es együttlėtüknek örülnek?

Ezmiatt van TAlan?

Mikor ezek AZ ėrzėsek jönnek kėnyszeritsd magad AZ ö helyėbe kėpzelni.

Ö nem tehet róla,hogy csak ez AZ egy apja van.

Neki milyen szar lehet.

Ö KI van szolgáltatva es rad utava.

2014. ápr. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
55%

A kislany elobb volt a ferjednek mint te.

Lehet, 4 ev mulva a kisfiad is ugyan ilyen lesz. Akkor mi lesz? Majd 3-ik feleseg fogja utalni?

2014. ápr. 11. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
37%
De most nem az örökbefogadásról van szó, az megint más téma... Amúgy szerintem a nők nehezebben viselik, ha a párjuknak gyerekük van. És igen, én sem bírom a párom gyerekét, mert undok kis béka velünk, ott árt, ahol tud. Ráadásul direktbe nyomja velünk. Ahogy idősödik, annál kegyetlenebb...Nehéz ez, mert senki sem úgy indul neki, hogy olyan pasit akar, aki már elvált és van gyereke, de a szerelemnek, érzelmeknek nem mondhatsz nemet...Ez van, sajnos. Jópofát kell hozzá vágni, amúgy én sem gondolom, hogy rossz lennél ettől, szerintem ezek normális érzések. Aki benne van a dologban tudja miről írok, aki nincs, az úgysem tudja valójában milyen is ez...
2014. ápr. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!