Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ferj/feleseg halala eseten...

Ferj/feleseg halala eseten mikor kezdtettek "kipakolni'?

Figyelt kérdés
Baratnom ferje februar vegen az agyukban halt meg. Azt mondta nagyon rossz erzes neki nap mint nap latni a ruhait a szekrenybe es a furdoszobaba a parfum, borotva, tisztalkodo szereit. Tegnap megkert segitsek neki osszepakolni. A furdoben kezdtuk de a gyerekek (12, 14) hatalmas veszekedesbe kezdtek... Harom honapja tortent es a baratnom szeretne feldolgozni de igy hogy barhova nezz a lakasba a hott ferje dolgai vannak, nehez.
2014. máj. 30. 11:13
1 2
 1/12 Andizsuzsi ***** válasza:
Szerintem itt alapvetően nem a mikor a kérdés, hanem az, hogy a gyerekekkel való megbeszélés ELŐTT nem állunk neki összeszedni az apjuk dolgait, mert az könnyen félreértésekhez vezet. Egyébként meg az időpont teljesen egyéni, én pl. anyósom ruháit akkor dobtam ki, amikor apósom is meghalt, ő ugyanis ragaszkodott hozzá, hogy ott maradjanak a szekrényben - 8 évig.
2014. máj. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%

Nagyon nehéz kérdés. A feleségnek az kellene,hogy minél kevesebb cuccot lásson a férjétől,a gyerekek pedig úgy érzik legalább ennyi megmaradt az apjukból ...:( Nagyon szívszorító ezt olvasni,pedig nem vagyok egy érzékeny tipus.

Talán azt lehetne,hogy dobozokba összepakolni,és egy használatlan szobába /szekrénybe berakni,amig mindenki megnyugszik .

Részvétem :(

2014. máj. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
bnőd üljön le a gyerekekkel, hogy neki könnyebb lenne ha elpakolnának, de amit akarnak azt tartsanak ők meg és beszélgessek sokat, hogy fel tudják dolgozni!
2014. máj. 30. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Bence_ ***** válasza:
De csak rakjátok el őket. Gyerekeknek is le kell zárniuk édesapjuk elvesztését. Lehet, hogy nékik szükségük lesz dolgokra. Apa borotvája, apa inge stb.
2014. máj. 30. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom.

Tejesen egyéni ki mikor tud megválni a tárgyaktól.

A gyerekek miatt ha lehet most már szerintem várjátok meg a suli végét, és anyuka beszélje meg a gyerekekkel, készüljenek fel rá együtt. Esetleg csinálják azt, hogy kiválaszt magának mindenki egy tárgyat, ami onnantól csak az övé, legyen az akár a parfüm, vagy egy ruhadarab,bármi.

2014. máj. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
89%

A temetés után.

A temetésig bírtam gép módjára csinálni az intéznivalókat,temetésről hazamentem,egyedül,nem engedtem senkit jönni. Sirva mindent összepakoltam,levegőt alig kaptam.Aztán valami rohamszerű jött rám,elájultam,anyámék úgy törték rám az ajtót másnap reggel,mert nem eszméltem fel a rengeteg telefoncsörgésre sem.Két hóapot voltam kórházban idegösszeomlással.Mire hazamentem,addigra szüleim mindent eltüntettek,ruhákat elajándékozták,a többit felpakolták a padlásra.

Kb 2 évvel később mentem csak fel és tudtam belenézni,és szétválogatni.

15 éve történt,azóta férjhezmentem,két gyerekünk van,de egy dobozt mai napig őrizgetek.


Egy jó tanács: a gyerekek ne legyenek otthon pakoláskor.

2014. máj. 30. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
96%

Az igazi emlékek nem a polcon hanem az emberen belül vannak. A gyász lelki szinten történik, és lehet belőle közös rituálét csinálni.


Be kell vonni a gyerekeket is, a tárgyakról beszélni, emlékeket idézni. Eggyütt dobozolni, közösen sírni, nevetni, történeteket felidézni. Emlékszel, amikor ez a zakó volt rajta, és úgy megáztunk a bizionyítványosztás előtt? Ú, ezt a parfümöt tavaly karácsonyra kapta, emléztek milyen boldog volt? Ez volt a kedvenc könyve, nyaranta a gangon olvasott, abban a szörnyű lila fotelban, amit azóta kidobtunk...


Ez által nincs szőnyeg alá söpörve a haláleset, hanem közös rituálét hoztok létre, egymást támogatva élitek meg.

Kidobni még korai, egyenlőre elég pakolni. Lehet, hogy a gyerekek ragaszkodni fognak ruhadarabokhoz, tárgyakhoz. Pl. hordani akarják az ingét, pulcsiját, mert ez biztonságérzetet ad. Ezt ha fájdalmas is a többieknek érdemes hagyni nekik, hiszen ez is segít feldolgozni a veszteséget.

2014. máj. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Azt nem tartom én sem jónak,hogy a gyerekek nélkül pakoljon el. Nem jó,ha arra mennek haza, hogy apa cuccai eltűntek,mintha nem is létezett volna.

Itt már viszonylag nagyok a gyerekek, be kell vonni őket, meg kell beszélni, hogy apa a szívükben van.

Jól írta az előző, nem a polcokon,meg tárgyakban.

Ha akarnak valamit elől hagyni, akkor tegyék, de a nagy részét közösen pakolják el! Semmi esetre sem kidobni. Ha néha úgy érzik, vegyék elő a dobozokat!

2014. máj. 30. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Itt nem a mikor az igazi kérdés, hanem a gyerekek.

Valóban meg kell beszélni velük. Ők most pont abban a korban vannak, amikor a legnehezebben dolgozzák fel a halál tényét. Az apjuk dolgai nélkül attól félnek, hogy az anyukájuk elfelejti az apukájukat, és nekik is el kell felejteni.


Mi együtt pakolásztuk el apukám halála után a dolgait. Én elkértem apukám karóráját, és otthon szívesen viselem egy-egy pulcsiját. De pl. az öcsém a mai napig képtelen bármit felvenni, kitenni, ami apáé volt, pedig már 4 éve meghalt.


Beszéljen a barátnőd a gyerekekkel, mondja el, mennyire fáj neki az apjuk halála és hiányzik, és azt, hogy attól, hogy a ruháit, dolgait elteszik, még nem felejtik el őt. És ahogy az egyik válaszoló írta, ennek pontosan az a célja, hogy sírjanak közösen, hogy gyászoljanak, hiszen ennek is folyamata van, ahogy túl kell majd élni az első karácsonyt hármasban, az apa "születésnapját" és sok kedves emléket.

2014. máj. 30. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Beszelt veluk tobbszor is es a lany segitene is neki, de a fia nagyon agressziv lett az edesapja halala ota. Szinte megutotte az anyjat es sajnos a huga ilyenkor a testvere melle all. En ugy lattam (lehet hulyeseg) mintha a ket testver gyulolne az anyjukat az apjuk halala miatt de az is lehet hogy rosszul lattom
2014. máj. 30. 13:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!